Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Nevelési elvek.

Figyelt kérdés

Sok szülő s természetesség híve, és már engem is rávettek erre a módszerre, legalább is fontolgatom, hogy ilyen elvek szerint nevelem majd a babám.


1. nincs cumisüveg, ha van tejem, és minden rendben, akkor képes lehetek szoptatni természetesen, ameddig ez szükséges.

2. nincs cumi. Nos, erről hallottam bőven pro és kontra érveket, én kiskoromban az ujjamat szoptam, sajnos olykor még 7 éves koromban is, ha megnyugvást kerestem, de ennek ellenére ez nem okozott bennem maradandó kárt.

Így én sem fogom kínálni cumival a babám.

3. nincs tévé, se számítógép.

Ez sajnos már-már természetes, hogy a mai gyerekek előbb tanulnak meg számítógépezni, mint olvasni... Én úgy tervezem, hogy a számítógép csupán munkaeszköz lenne otthon, a gyermekemet nem ültetném le elé. Inkább eljárnék vele a játszótérre, sétálni, olykor moziba, ha nagyobb lesz, pl kisiskolás. Télen hóembert építenénk, és szánkóznánk, tavasszal kirándulnánk. Egyszóval szeretném, ha a természetben is jól érezné magát, nem csak a lakásban, a tévé előtt, vagy a számítógép előtt.

A mai gyerekek nagyon el vannak kényelmesedve, többre szeretnék törekedni.



Szerintetek nagyon gáz, hogy lemondanék a 21. század "kényelmeiről" a gyerekem érdekében? Csak én látom úgy, hogy jobb lenne a gyereknek, ha tévé nélkül nőne fel? Nem kéne a sok idióta meséket nézni, és a sok erőszakosságot sugalló filmeket? (nem azt mondom, hogy nem nézhetné a tévét, mikor nagyobb lesz, pl régi disney meséket engednék ha már óvodás, de ezeket a modern vackokat biztosan nem!


2013. jan. 4. 21:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
és pl saját magam készítenék bébi ételt
2013. jan. 4. 21:17
 2/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá!
2013. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád?
2013. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Ezt mondod,de nem hiszem hogy ìgy cselekszel majd.én nem tudnék ilyen lenni.gyerek az gyerek
2013. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még nincs gyereked. Majd ha lesz, rájössz, mennyit is érnek ezek az előre lefektetett elvek.
2013. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy a gyerekkel eltöltött minőségi idő (séta, szánkózás és tsai) kizárná azt hogy leüljön megnézni egy-egy mesét a tévében. Arany középútról hallottál már?

És ez a természetesség meddig terjed, mosható pelenkát fogsz majd használni, vagy az azért már túl nagy áldozat lenne a kényelem oltárán? Egyébként lelked rajta, tedd azt ami meggyőződésed szerint mind neked mind a gyerekednek a legjobb, csak a véleményemet írtam le.

2013. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Még nincs babám, de rokonaim ezek alapján nevelnek két kisgyereket is, és semmi gond nincs velük!

Az utolsó sorokban írtam, hogy azért engedném tévézni, de csak olyat, ami megfelel a korának.

De jobban preferálom az esti meséléseket, bábjátékokat, vagy bármi interaktív szórakozást, amivel együtt lehetek a kicsivel.


Mosható pelenkát nem használnék, mivel könnyen átázik, bár tudom, hogy olcsóbb megoldás lenne, de inkább veszek eldobhatót.


Tudom, hogy a mai világ rohan , semmire nincs idő, anyuka is dolgozik, de én szeretnék annyi időt a gyerekem mellett tölteni, amennyit csak tudok.

2013. jan. 4. 21:32
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem ugyanezek a vágyaim voltak/vannak. Két gyermekem van, egy 2 éves és egy 4 hónapos.

1. a nagynál teljesült, a kicsinél eddig teljesült.

2. én is az ujjamat szopiztam, és ők is ezt teszik.

3. na ezen elbuktam..

- a gyerkőcöt nem kell leültetni a gép elé, leül magától

- játszizni, sétálni nem lehet egész nap, otthon vár a házimunka pl.

- a mozihoz is fel kell nőnie

- télen nem árt, ha van hó ezekhez a tevékenységekhez, de ezt ki garantálja

Nagyon meg kell nézni, mit néz a tv-ben. Én nem hagyom egyedül a tv előtt. Nem akarom, hogy olyat lásson, ami megijeszti pl

Nagyon nehéz kert nélkül lefoglalni egy kisgyereket úgy, hogy neked közben ezer dolgod van.

Sok helyen gyerek előtti időben is egész nap megy a tv, ezen nehéz változtatni. pl. nagyszülőknél egész napos tv + kis lakás.

És igen, te otthon lehet nem engeded ezeket a dolgokat, de bárhva mész, ott nem tudod kikerülni.

Jah és ezek már nem "kényelmei" a 21. századnak, hanem mindennapos eszközei (mint a wc papír ;)).

2013. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani:

Míg nem volt gyerekem, volt 6 gyereknevelési teóriám.

Azóta van 6 gyerekem, és egy teóriám sincs.


Figyu, úgy teszel, ahogy jónak érzed.


Magam részéről én nem tudok és nem is akarok kizárni az életünkből dolgokat. Mert a teljes tiltást nem tartom jónak, és én is hiszek egy középútban.

2013. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Jah és a bébiétel.. természetesen ez is egyszerűen megoldható..általában.

Mert nálam pl. az volt, hogy nem vettem neki bébikaját, hanem én csináltam. Egészen addig, mikor anyósom nem engedett a konyhájába ügyködni, mert nincs rá idő és vegyek már a boltban valamit. És ez a következő látogatásnál is, mert a fagyó tele van..

Szóval a lényeg, hogy lehetsz keményen elhatározott, de van olyan környezeti hatás, amire nem tudsz felkészülni és kivédeni. (8. voltam)

2013. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!