Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Nevelési elvek.

Figyelt kérdés

Sok szülő s természetesség híve, és már engem is rávettek erre a módszerre, legalább is fontolgatom, hogy ilyen elvek szerint nevelem majd a babám.


1. nincs cumisüveg, ha van tejem, és minden rendben, akkor képes lehetek szoptatni természetesen, ameddig ez szükséges.

2. nincs cumi. Nos, erről hallottam bőven pro és kontra érveket, én kiskoromban az ujjamat szoptam, sajnos olykor még 7 éves koromban is, ha megnyugvást kerestem, de ennek ellenére ez nem okozott bennem maradandó kárt.

Így én sem fogom kínálni cumival a babám.

3. nincs tévé, se számítógép.

Ez sajnos már-már természetes, hogy a mai gyerekek előbb tanulnak meg számítógépezni, mint olvasni... Én úgy tervezem, hogy a számítógép csupán munkaeszköz lenne otthon, a gyermekemet nem ültetném le elé. Inkább eljárnék vele a játszótérre, sétálni, olykor moziba, ha nagyobb lesz, pl kisiskolás. Télen hóembert építenénk, és szánkóznánk, tavasszal kirándulnánk. Egyszóval szeretném, ha a természetben is jól érezné magát, nem csak a lakásban, a tévé előtt, vagy a számítógép előtt.

A mai gyerekek nagyon el vannak kényelmesedve, többre szeretnék törekedni.



Szerintetek nagyon gáz, hogy lemondanék a 21. század "kényelmeiről" a gyerekem érdekében? Csak én látom úgy, hogy jobb lenne a gyereknek, ha tévé nélkül nőne fel? Nem kéne a sok idióta meséket nézni, és a sok erőszakosságot sugalló filmeket? (nem azt mondom, hogy nem nézhetné a tévét, mikor nagyobb lesz, pl régi disney meséket engednék ha már óvodás, de ezeket a modern vackokat biztosan nem!


2013. jan. 4. 21:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, amit leírtál, az mind igaz... vár a házimunka, meg minden, de amíg kicsi a gyerekem, addig alvásidőben mindezt elintézhetem, ha éppenséggel nem tudtam, akkor jöhet a hordozókendő, és végezhetem a napi teendőim.

Itt minden télen esik a hó, sajnos túl sok is, olykor fél méteres is... szóval a téli havas játék, nem akadály. Szerintem minden nap meg lehet oldani a sétát, meg is kéne tudni oldani. Minden nap be kell vásárolni, vagy ha éppen nincs is olyan dolog, amit be kéne szerezni, el lehet menni a plázába.

Ha a ház folyton rendben van tartva, akkor könnyebb kezelni is az apróbb dolgokat, pl mosás- szárítás után egyből elpakolom a dolgokat, elmosogatok az evés után, hetente felporszívózok, mind ezeket meg lehet oldani, úgy, hogy a nap többi részét a kicsivel töltsem.

Ha meg már ovis, akkor én el tudok menni dolgozni, mikor haza érünk, csak a kicsivel foglalkozom, este pedig meg lehet mindent csinálni.

A tévé a családban sem lenne nagy probléma, szüleim sem nagyon tévéznek.

2013. jan. 4. 21:45
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

:) amíg kicsi a gyerkőc, úgysem kerül a tv vagy a számítógép elé.

A napi séta megoldásáról nincs is vita.

"Minden nap be kell vásárolni, vagy ha éppen nincs is olyan dolog, amit be kéne szerezni, el lehet menni a plázába" - a bolt meg a pláza mennyivel jobb mint a tv?!

Mosás-szárítás után a kicsinek egy ideig nem árt vasalni sem.

A baba nem mindig gondolja azt, hogy el kell mosogatnod evés után egyből :)

Nem tudom otton vagy e vagy dolgozol. De nekem az a tapasztalatom, hogy állandó jellegű otthonlét esetén gyakrabban kell porszívózni, főleg ha már mászik a kicsi.

Az is biztos, hogy valamiből sokkal kevesebb lesz egy gyermek mellett, ez pedig az idő.

Végül: és a párod szülei hogy állnak a tv-zéssel? Ha ugyanúgy mint a tideid, tényleg irigyellek. A hó miatt viszont tuti :)

2013. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mosolyogva olvastam a terveid én is! :) Ez mind szép és jó, kívánom, hogy teljesüljön. Csak szerintem senki nem úgy tervezi a gyereknevelést, hogy káoszban szeretne élni, mesét nézetni, stb. Ember tervez... a baba meg olyan amilyen. :D
2013. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szép és jó az előzetes elképzelés, de majd az élet eldönti, működik-e. Én azért sok sikert kívánok hozzá.

Hozzáteszem, hellyel-közzel működött nálam is:

1. Szoptattam 8 hónapig, de a cumisüveg előkerült, voltak mélypontok a mennyiségben.

2. Cumit nem fogadta el a drágám, aminek ma már örülök, ugyanis az ujját sem találta meg. 1,5 évesen nem függ semmitől.

3. A tv, számítógép fogós kérdés. Az arany középutat kell megtalálni, annak idején mi is élveztük a mesenézést. Miért fosszam meg tőle? Másrészt néha neked is kell ezt-azt csinálni, jó, ha közben tudod, elvan a gyerek. Mellette kell persze a minőségi együttlét is. De nem tudsz folyamatosan kirándulni, játszóterezni, a házimunka hidd el, nehezebben megy 1 (vagy 2, vagy több) gyerek mellett.

4. Én is főztem a lányomnak szinte mindig, vészhelyzet, egyéb hirtelen program esetére volt itthon üveges bébiétel.

5. Nem hordoztam, nem aludtam a gyerekkel sosem, nekünk így volt tökéletes.


Még egyszer sok sikert kívánok, remélem, sikerül megvalósítanod, amit szeretnél.

2013. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hajrá kérdező, legyen úgy, ahogy elképzeled.

Ugyanakkor nagyon sok minden a gyerek természetétől fog ám függeni. Én mikor gyerek voltam állandóan ment otthon a tv és a számítógép is. És mégis versenyszerűen sportoltam éveken keresztül, egészen addig még én magam is gyerekvállalásra adtam a fejem. Imádom a természetet, pedig nem sokat kirándultunk. Az én szülei látástól-vakulásig dolgoztak, nem vallottak ilyen elveket, mint te mégsem lettem egy otthon ülős kocka. :)

Ismerek totál ellenpéldát is. Aktív szülök-kocka gyerek :D Mindenesetre az elképzeléseid jók, majd meglátod, hogyan alakul élesben.

2013. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Ó, én is tervezgettem, de aztán gyerekem lett. :D :D

De sok sikert hozzá! :)


Amúgy azt tudtad, hogy a gyerek leginkább utánzással tanul, tehát:

- Ti sem nézhettek tv-t, ha ott van

- Ti sem számítógépezhettek soha a jelenlétében

- Csak normális ételek vannak, normális időben, együtt, stb. stb.

- Csak együtt lehet időt tölteni hasznosan, nincs olyan, hogy Apu ül a gép előtt, Anyu takarít, nem-nem, példát kell mutatni, mehet a közös társas, a nagy beszélgetések, kuncogva együtt vacsora készítés, stb. stb.


Próbáljátok ki még a gyerek előtt, menni fog?

2013. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az sosem árt, ha az embernek vannak elképzelései, tervei, én ezt nem tartom butaságnak:)!

Sőt, lehet készülni agyban, lélekben a szoptatásra is, az csak jót tesz ha ismered a tested működését, a baba igényeit..., szerintem sokkal könnyebb így a nehézségeken átevickélni:).

A mosható pelusról: érdemes lenne utána olvasgatnod még, nem ázik át ám olyan könnyen:)!

2013. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Pontosan, amit már írtak is! Eddig elveim voltak, most gyerekem van!:)

De! Sokszor előfordul,hogy nincs tej, tehát ez már eleve egy olyan dolog, hogy nem biztos,hogy rajtad fog múlni, és akkor kell a cumisüveg.

Cumizás! Hát megmondom őszintén a baráti körben két gyerek is van, akik ujjszopósak voltak és még most is azok, 5 ill. 6 évesen. Egyiküknek már a fogain is látszik! Így én inkább örülök,hogy cumis a fiam. Meg itt is a gyereken múlik sok. Ha ő az ujját akarja szopni, akkor úgy is fogja, ha meg cumizni akar, akkor azért fog majd ordítani!:)

TV! Na ez az amivel nem értek egyet. Nem a tv az ősellenség, hanem a hülye szülő (már bocs), aki megengedi,hogy felügyelet nélkül nézze a 7 éves gyerek. Azt kell megválogatni, amit néz a gyerek. Barátnőméknél szinte egész nap magyar népmesék mennek! Ezt nagyon jónak tartom. Megszabják,hogy mit nézhet a gyerek és mennyit. Ehhez tartják is magukat.

A számítógép szintén ugyanígy! Ettől ők még ugyanúgy járnak kirándulni, kint játszanak a kertben stb.

2013. jan. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt erről nemrég egy hasonló kérdés, szintén egy gyermektelen lánytól. Az én véleményem

1. Amíg van tejed, valóban felesleges a cumisüveg. Sok, hónapokig kizárólag szoptatott baba el sem fogadja. Amikor megkezditek a hozzátáplálást, a kiegészítő folyadékot valóban lehet pohárból adni.

A probléma ezzel csak az, hogy a legjobb szándék mellett sem biztos, hogy lesz elég tejed.

2. Aztán vagy megtalálja az ujját vagy nem. És ha nem, a melleden fog csüngeni egész éjjel. Én ezt már a második gyerekkel játszom el, mindkettőm kiköpte a cumit, és amikor a most 9 hónaposom egész éjjel szopik - nappal már egyáltalán nem kell neki -, akkor bizony irigykedve gondolok a barátnőmre, akinek annyi legfeljebb az éjszakai program, hogy egyszer visszateszi a gyerek szájába a cumit.

Tudom, erről meg le lehetne szoktatni, le is fogom, de még nincs hozzá lelkierőm. De nem az ördögtől való a cumi, hidd el.

3. Ez meg nagyon szép elv, de sajnos az élet gyerek mellett sem csak játszótérről meg a sétáról szól. Kell mellette főzni, takarítani, arról nem is beszélve, ahol több gyerek van. Most lehet, hogy kényelmesnek fogsz tartani, de hidd el, aranyat ér az a 15 perc, amíg a 2,5 éves kisfiam megnéz egy mesét a számítógépen, és én addig el tudom altatni a kicsit. Csend van, nyugi, negyed órát tuti nem fog hívni, és addig szépen elalszik a baba is. És "modern vackokat" néz: Thomas a gőzmozdonyt és Kicsi piros traktort. Semmi erőszak, semmi ostobaság nincs bennük, és még csak nem is giccsesek, mint a Disney-mesék.

Ettől még játszunk, kirándulunk, jól érzi magát a természetben.

Ha pedig azt gondolod, ezeknek a hiányában a szülők régen egész nap a gyerekeikkel foglalkoztak, akkor sajnos nagyon tévedsz. A parasztok kivonultak családostul a földekre, a kúszó-mászó gyereket pedig derékig beásták a homokba, hogy ne kószáljon el. Otthon gyakran a szék lábához kötözték őket, hogy tudjanak dolgozni tőlük. Szerintem jóval humánusabb módszer, ha inkább a mese elé ültetem a gyereket, amíg egyéb dolgom van. Ez nem zárja ki, hogy a nap többi részében vele foglalkozzam.

2013. jan. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Közben elolvastam a kommentedet, és jót mosolyogtam, mert szerintem kevered a korosztályokat: egy hordozókendőt igénylő babát valóban nem tévéztetünk. De elképzelem, ahogyan a közel 3 éves kisfiamat a hátamra kötöm, és még hagyja is, hát... :)
2013. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!