Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kifáradhat a látogatóktól a 2...

Kifáradhat a látogatóktól a 2 hónapos babám? Ti hogy mondanátok meg a hozzátartozónak, hogy már elég és tegye le a gyereket?

Figyelt kérdés

A minap az egyik nagyszülő jött babalátogatóba, 2 hétig el voltak utazva és már nagyon hiányzott neki a kicsi.

Egész délután folyamatosan babusgatta a kisfiamat, ének, játék, ringatás stb... Persze a gyereken egy idő után látszott, hogy inkább pihenne, mert feszengett, nyomta magát ki a kézből. Aztán estefelé elkezdett nyűglődni a kicsikém, látszott rajta hogy fáradt de nem tudott elaludni. Emiatt este jóval később tudtuk csak elaltatni, és ment a hiszti órákon át.

Elképzelhető, hogy a sok ingertől elfáradt és emiatt lett nyűgös a babám? Ti hogy kezelitek a hasonló problémát a nagyszülőkkel?


2009. aug. 27. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia.Természetesen igen.Pici még ehez a sok ingerhez.De még mi felnötek is kifáradunk egy egy látogatástól hátmég ők.Én nagyon egyszerüen kezelem és természetesen.Ha látom,hogy fáradt,nyügös,álmos akkor nincs apelláta és az sem érdekel ha a pápa kezében van a gyerek,akkor kedvesen elveszem,hogy bizony mi már elfáradtunk és megyünk pihenni.Nálunk ebből még sosem volt probléma.Első a gyerek.Amelyik felnött ezen megsértődik az magáról álít ki szegénységi bizonyítványt.
2009. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a sok ingertől nagyon el tud fáradni. Olyannyira, h. már azért nem tud elaludni, mert túlpörgette magát. 2 hónapos baba még nagyon pici, neki sok pihenésre van szüksége. Én mindig azt csináltam, h. ha már láttam, h. kettő nagyon ásított, akkor irány az ágy és alvás. A rokonoknak meg mondtam, h. elnézést kérek mindenkitől, de a babónak pihizni kell és mondtam a kislányomnak, h. köszönj el szépen a nagyitól, megyek alukálni. Ezzel meg volt oldva a túlpörgetés.
2009. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is nagy gond. 2 hónaposan is nagyon kifárasztották a fiamat a nagyszülők, utána mindig egész délután sírt. De hát nem mondhattuk nekik, hogy ne jöjjenek, hiszen unoka-lázban égtek, messze laknak, sokat utaztak, hogy lássák.

Most 6 hónapos a baba, és még most is látom rajta, hogy sok neki egy-egy hosszabb látogatás. Most már rutinosabb vagyok, én is megfogom és beviszem a kiságyába, de a 'szemtelen' anyósom mindig utánam oson, ilyenkor persze nehezebben alszik el (ha egyáltalán elalszik), aztán mialatt alszik, folyton bekukucskál hozzá, nagyon ki vagyok ettől akadva - úgyhogy már az elejétől légy szigorú e tekintetben!

2009. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a tanácsokat!!!
2009. aug. 27. 09:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak van maximálisan igaza!! MINDIG a baba érdekeit tartsd szem előt!!!! Senki nem lehet olyan fontos mint ő és az ő kényelme, nyugalma, főleg ilyen kicsin. Én hordozni, ringatni sem engedtem, le lehet mellé feküdni napközben a nagyágyra és úgy játszani. Most már 6,5 hónapos és attól, hogy sosem volt ringatva a legkisebb ringatást is játtéként veszi és örül neki, én meg annak, hogy még idejében leállítottam a nagyszülőket. csak következetesen és határozottan, ugyanakkor kedvesen. Ha megharagusznak, nem baj, majd elmúlik.
2009. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!