Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam sírva,...

11 hónapos kisfiam sírva, kapálózva alszik el este. Mit csináljak máshogy?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt átaludt éjszakánk, elég rossz alvó szegény. Eddig úgy aludt el, hogy vagy cicin, vagy ringatva a karomban, de kb 1 héttel ezelőtt elhatároztuk, hogy megpróbáljuk megtanítani arra, hogy a kiságyában aludjon el. A tejem olyan kevés volt, hogy ezzel egyidőben a szoptatást is abbahagytam (már csak este, meg éjszaka szopizott, nem sokat).

Amikor este már fáradt, és nyűgös, akkor megpróbálom betenni a kiságyába. Persze rögtön felpattan és feláll, ki akar jönni, elkezd sírni. Kiveszem, próbálom megnyugtatni, simogatni, de a kezemben meg kapálózik, tekereg, visít, nem tudom megnyugtatni. Az a vége, hogy ezt többször eljátsszuk, majd egyszercsak megint leteszem, és végül elalszik, de addig végig sír, meg kapálózik.

Éjjel amikor először felébred, kiveszem a kiságyból, és egy nagyágyon alszok vele együtt, mert olyan sokszor felébred (kiesik a cumija pl.), hogy azt nem győzöm átjárkálással.

Tapasztalat, tanács, vagy majd beáll erre, több idő kell neki?


2013. jan. 5. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg vele kint elaludni a nagyágyon, csendben, nyugiban, majdnem sötétben.. tedd a kezed a hátára, arcára, vagy csak simán fogd meg a kezét. :) És ha már mélyen alszik akkor tedd be a kiságyába.
2013. jan. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mic13 válasza:

Szia!


Nekem 16 hónapos a ksilányom és még mindig cicin alszik el, elötte elég nyűgös néha( amiket te is írtál...

Nállunk a gyerekszobában matrac van a faltól a szekrényig, oldalt a macik meg párnák ha legurulna, ha nagyon sokáig fenn van, csak befekszem és ő később fekszik mellém, de olyan is van, hogy kézenfog és bevisz a kisszobába, de néha köztünk alszik a párommal, és csak utána viszem át a helyére.9 hónapos kora óta nem aludt a kiságyban, mivel ha le akartam tenni mindig felébredt....Sokszor felébred éjszaka, akkor gyorsan átslisszanok mellé, és ha látja hogy ott vagyok és simogatom akkor visszaalszik.Szóval szerintem érdemes sokféle variációt kipróbálni...TEstvéremnél az vált be, hogy szopcsi helyett valamilyen tejitallal altatta a gyereket, cumisüvet,( vagy visszaszivárgás gátlos itató )a kézben, és közben simogatta...szerintem nállunk is ez lesz nemsoká....( én megpróbálnám amúgy visszatenni cicire, még lehet hogy a tejed is visszajönne, bár ilyenkor már inkább pszihésen jelent biztonságot,( mint mennyiségileg jelentős ételt....)De szerintem az anyai ösztönöd is valami hasonlót súghat, ha már itt megkérdezted....egyébként ez pont az az időszak amikor már nem elég ha teli a poci, kell hogy akarjon is elaludni, azt pedig úgy a legkönnyebb elérni, ha biztonságban érzi magát....

Sok sikert!Fő a türelem:)

2013. jan. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 11 hónapos, és az alvási kálvária vége felé közeledünk-remélem. Kb.1-1,5 hónappal ezelőttig csak ölben, ringatva volt hajlandó elaludni. No, de ő 13 kg!!!! Hát ki bírja cipelni. Egyszer berágtam, és alvási időben betettem a kiságyába, dudorásztam, ráztam a fenekém, simogattam a hátát. Ő is többször kipattant, felállt, de ekkor én visszafektettem. Volt sírás, hiszti, bömbi. Aztán elaludt. És kőkeményen erre álltunk rá. Most már kb. 10 perc kell neki, nem akar kimászni az ágyból. Néha még van egy kis nyekergés, de ez már nem olyan vészes, mint az elején. Csak légy erős, és következetes. Én a "hagyd magára, majd álomba bőgi magát" elvnek nem vagyok a híve.
2013. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!