Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 es fel honapos a picim....

6 es fel honapos a picim. Reggel ha fel7-7 fele eszik tejet utanna ebedre fozeleket. De mostanaban korabban kel es 11 elott ebedet nem akarok neki adni. Adhatok neki 10fele mondjuk almat kekszel h. kitartson ebedig?

Figyelt kérdés
Ezutan a 4 orai uzsonnat valtsam ki? Es mivel?
2013. jan. 6. 07:53
 1/5 Mara Acoma ***** válasza:
Szia! Nyugodtan adj neki tízórait, eddig is kaphatott volna. Napi 5 étkezés az ideális. Reggel tejcsi, utána tökéletes az alma, délben főzelék, délután is kaphat nyugodtan almát, nem kötelező mást adni. Nem tudom, miket próbáltatok eddig, nálunk ilyenkor már evett pár kanál tejpépet. Csinálhatsz neki egy kis sütőtök pürét is, vagy lehet kapni babajoghurtot ami 6 hónapos kortól adható.
2013. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 10 körül adsz neki gyümölcsöt akkor valószínü ki fog tolódni az ebéd is. vagy is ne lepödj meg hogy délben nem akar még enni. nyugodtan adhatsz neki tízórait de ne eröltesd az ebédet, csak akkor adjad neki ha már éhes lesz.
2013. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia nálunk így néz ki a menü:


6:00-7:00 között szopi

9:30-10:00 között gyümölcs+babakeksz, gyümölcs+gabonapehely

12:30-13:00 között főzelék, utána egy kis szopi

17:00 tejpép, vagy sütőtök püré, kis gyenge főzelék féle (régebben gyümölcsöt adtam, de a védőnő tanácsára már kora este inkább nem adok gyümölcsöt: puffaszthatja a babát)

19:30 jó éjszakát tejpép (ez néha elmarad)

20:00 fürdés

20:30 szopi


Remélem segíthettem.

2013. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Nagyon sokat segitettetek!:))
2013. jan. 6. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, a mi napi menünk:


éjjel 1-2-szer szopi, aztán reggel ébredéstől függően

6-8 körül szopi,

10-11 körül tízóraira gyümölcs,

13-14 körül főzelék,

16-18 körül uzsira megint gyümölcs,

aztán alvás előtt szopizik még este 8-9 között.

Napközben még 1-2-szer megszoptatom, ezzel kitolok egy-egy étkezést, ha pl fáradt, akkor már nem kezdem el etetni, hane mmajd ébredés után.

De ahogy már előttem is írták, a napi 5 étkezést javasolják egy éves korig, ebben benne van a tízórai is, szóval nyugodtan adjál neki gyümölcsöt :)

2013. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!