Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pelenkázzák mostanában...

Miért pelenkázzák mostanában 2 éves korukig a babákat? Én anyukám szerint 9 hósan szobatiszta voltam. NEM provokálni akarok, tényleg érdekel.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 14:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
73%

Akkor te valami csodagyerek voltál :)


Egy gyereknek ovodás korára (3 éves) kell teljesen szobatisztának lenni. Én lányom 14 hónapos, nagyon értelmes kislány, jár, beszél is 20-30 szót, de azért a szobatisztaság még igencsak odébbnak látszik.

2010. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként nem is lenne rossz, ha már ennyi idősen szobatiszták lennének.. mennyi pelenka-pénzt meg lehetne spórolni!
2010. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

9 hónapos még nem minden esetben tud járni. ha még járni sem tud, akkor bilizni is nehezen.


ez most csak egy laikus hozzászólása, még nincs gyerekem.

2010. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
hát ez jó kérdés! én 1-5évesen voltam szobatiszta. a fiam 10hónapos kora óta (most 22hós) ültetem bilire, és nagyon ügyesen bele is végzi a dolgát, de a vizeletét nem tudja egész nap tartani, és mire szól, addigra már a pelenkába meg- így egész nap adok rá pelenkát. Pedig hidd el, hogy mindent megteszek, és ő még ügyesnek is számít, de szerintem két évesen sem lesz még teljesen szobatiszta. Neked van gyermeked? Sikerült szobatisztaságra szoktatni? ha igen, hogyan? esetleg anyukád tapasztalatait megosztanád velünk?
2010. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Igen, ezért kérdezem, mégiscsak jobb, mint egy nagy gyerek fenekét törölgetni, meg a költsége sem ugyanaz, nem csak magamról tudom így, hanem ismerős idős nénik is mondják, hogy ő gyerekük 1 éves korukig mind szobatiszták voltak.
2010. jan. 13. 14:10
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

... és három évesen tudtak írni-olvasni...

ne dőlj be mindennek... :)

2010. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

Ha belegondolsz régen más világ volt. Nem voltak ilyen jó pelenkák amik nem eresztik át a pisit....

Ha most is textil pelenka lenne a babák popsiján, lehet hogy ők is könnyebben leszoknának a pelenkázásról.

2010. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nekem van egy 7 hós kislányom, persze, nekünk még odébb van a rászoktatás, de amikor elnézem, hogy barátnőm a 2 éves kislányát pelenkázza, valahogy olyan fura. Anyukám szerint, pár hétig nagyon koncentráltunk a dologra, és volt rá valami szavam, ha kellett bilizni, és ültetett rá, nem volt ebből gond. Gondolom, hogy fordultak elő néha balesetek, de legalább megpróbáltuk, mostanában pedig azt látom, hogy húzzák-halasztják ameddig csak lehet, gondolom, mert manapság könnyebb a pelenkázás mint régen.
2010. jan. 13. 14:14
 9/35 anonim ***** válasza:

1 éves koromra szobatiszta lettem és elkezdtem járni. de a lányoknál ez gyorsabban megy.

anyum egyikünket sem pelenkázott sokáig, mikor elérkezettnek látta az időt ment a bilire szoktatás. ma egész más a világ szerntem, máshogy nevelik a gyerekeket.

2010. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
A saját anyámnak hadd higgyek már...
2010. jan. 13. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!