Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött, illetve 2-3 hónapos...

Újszülött, illetve 2-3 hónapos babákra mennyi havi szinten a kiadásotok?

Figyelt kérdés

Ha van valakinek kedve, fel is sorolhatná, hogy az a havi kiadás, miből tevődik össze!


Köszönöm :D 29 hkm


2013. jan. 6. 10:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
2 és fél hónapos, a hasfájásra az Infacol és a Colief havi szinten kb 30ezer. Ruhákat kaptam, azokra nem kell költeni. Játékokat kap, azokat sem veszek. Amit néha pótolni kell az a törlőkendő, a folyékony mosószer amit csak neki használok, esetleg cumi ha elveszítjük vagy ha már régen használja, ezek legrosszabb esetben is megvannak havi 5ezerből.
2013. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
ja a pelenkát kihagytam: napi átlag 7 darab fogy, ez havi szinten 8-9ezer forint.
2013. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

pelenka, kb 6 ezer Ft /hó

anyatej ingyen van

popsikrém, 3db 990 Ft, másfél hónapig elég.

popsitörlő havi 1000 Ft kb de kevesebb inkább.

ruháit saját mosószerünkkel öblítőnkkel mosom.

ruhákat kaptuk használtan

ilyenkor még kevés játék kell neki

Szóval nekünk baromira lájtos.

2013. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos, ruhákat, játékot nem kell vennünk, kb. 1 éves koráig el vagyunk látva rokonoktól.


Tejem van, így a kiadás csak a pelenka, törlőkendő (havi kb. 9 ezer).

A kezdő gyógyszercsomag 6 ezer volt, azóta vennünk kellett C vitamint és orrsprayt, mert megfázott, ez összesen kb. 3 ezer volt.

2013. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, mosószert elfelejtettem.

Dreft baby-t használok, akkor veszem, ha akciós, kb.660 ft így 1 liter, nem tudom meddig elég, még tart az első dobozzal.

3. voltam

2013. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
ill. 4.
2013. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 hónapos a kislányom. Pelenka havonta kb 3000 ft (nem márkás, de teljesen meg vagyok vele elégedve, nem folyik ki semmi és nem pirosodik a popsija), popsitörlő 1000 ft, ruhákat ha megtetszik valami akkor veszek kb. 10000, mert amúgy nagyon sokat kapunk. A vitaminoknak, amit születéskor vettünk még csak a fele fogyott, úgyhogy az nem kell havonta (Konakiol, Vigantol), illetve én Cebion cseppet is adok neki, de azt is születéskor vettem kb. 1500 ft volt, de nem emlékszem pontosan. Nem vagyunk hasfájósak szerencsére. Tea 500 ft (dm-ben édeskömény), a cumisüvegeket és a cumit is születés előtt vettem ( 4000 ft - 3 MAM cumisüveg+2 MAM cumi), azóta nem kellett újat venni, van cumilánc (1200 ft), hogy még véletlenül se hagyjuk el. Fürdetőt még a doki által felírtat használom, de sampont már vettem neki (800 ft). Amiket a doki felírt első körden (fürdető, popsikenőcs, lázcsillapító kúp, Vigantol, Konakiol) kb 3000 ft volt. Most kezdünk tápszerezni, egy doboz kb 2000 ft (másfél hétig tart, de mellette még kap anyatejet), attól függ milyet ír fel az orvos. Szóval kb 15-20 ezer ft, ami kiadásunk van havonta.

Ha valamit kihagytam, vagy kérdésed van, szívesen segítek.

2013. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

7es melyik pelenka az ami 3000 ft/hó? Hányat használtok?

Vissza a témához.

2-3 hónapos babára 7-8 ezer ft a pelenka/hó

Popsitörlő 1000-1100 körül

Popsikrém kb. 1500 (ez másfél tubus) 990/db neogranormon mert nagyon jó és imádom az illatát. A gyógyszertári tény hogy olcsóbb lenne.

Infacol hú marha drága és 3 hónapos korig kellett.

Fürdető 890 ft de ez akkora hogy vagy 2-3 hónapig is elég.

2013. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
8as vagyok lemaradt hogy anyatej az ingyen van, és csak azt iszik-eszik.
2013. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Első: azért a 30 ezer ft az nagyon durva.Ilyen nincs! Ezt nem hiszem el.

Nekem is hasfájós volt a picim. Infacol havi 2 db + néha Mecsek tea .Max 4500ft havonta.

Pelenka havi 7-8 ezer. Estére Libero,nappal Pampers.

Fürdető: havi 300ft.

A vitaminok még megvannak.

Anyatejes így erre nem kell költeni.

Ruhákat előre bevásároltam teszveszen 1 éve koráig. De ha megtetszik valami akkor max 5 ezerért rendelek.

Sok mindent örököltünk így más sem kell egyelőre venni.

Szóval nekünk olyan 10 ezer ft.Max 15ezer ha ruha vagy bármi kell.

Azt még hozzátenném ,ha nem tápszeres akkor a saját étkezésemre többet költök,mert ha nem szoptatnék akkor nem ennék ennyi gyümölcsöt és főtt ételt.

Meg most voltunk csipő-hasi-koponya Uh-n az 9000ft volt. 2,5 hónapos fiúcska anyukája.

2013. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!