Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek illetlen dolog...

Szerintetek illetlen dolog kérni azt az újszülött babához látogatóba érkezőktől, hogy mossák meg a kezüket, amikor megérkeznek?

Figyelt kérdés
Én mondjuk magamtól szoktam kérni, ha megyek babás házhoz, mert tudom, hogy én is ezt szeretném édesanyaként.

2013. jan. 4. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
ezzel én is gondban vagyok.. szégyen mondani főleg olyan embereknek, mint pl az anyósod.... de sztem inkább nekik kéne szégyenkezni, hogy nem mosnak maguktól. az én lányom már oviban tudta, hogy kezet kell mosni wc után, vagy ha hazajön valahonnan.. engem nem érdekel, mit gondolnak, én mondom nekik, ha maguktól nem mennek. nehogymár ezért legyen baja a gyereknek.. főleg, hogy szeretik a kezét fogdosni, amit amúgy se nagyon szeretek..
2013. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem, ez alapnak kellene hogy legyen.

Ha nem látnám, hogy oda vezet az első útjuk, akkor simán megkérném őket.

2013. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

nem illetlen dolog ezt kérni. sőt! a kicsiknek még nincs olyan immunrendszerük, hogy bárki fogdoshassa őket.

én addig nem is adtam oda senkinek a babámat, míg kezet nem mosott!

akinek aze nem egyértelmű, az egész egyszerűen bunkó!

mennyi idős a babád?

2013. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy baj! Ez természetes kéne, h legyen! Én még fertőtlenítő folyadékot kitettem a gyerek szobájába, h kézmosás után azzal is dörzsöljék meg a kezüket! Hogy fifikás vagyok-e? Lehet... De inkább sértődjenek meg, mint bármi trutyit összeszedjen! És én még pl. amikor a vállukra vették még 1 pelenkát is mindig odatettem, h a gyerekem ne a ruhájukat nyalogassa! Ezt addig tartottam is, míg sterilizáltam neki a dolgokat...
2013. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is odanyomtam a fertőtlenítő folyadékot a látogatóknak. És készítettem elő textilpelenkát is, hogy ha valaki fel akarja venni, terítse magára.


Volt, hogy jött a védőnő, és nekem kellett szólni, hogy menjen kezet mosni...

2013. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 betta55 ***** válasza:
34%
Én nem csináltam belőle gondot.gondolom nem koszos kézzel fognak menni a babádhoz.a fiamnak semmi baja nem lett,attòl sem,hogy nem textil pelussal fogták meg.örültem neki,hogy babusgatják és szeretik.lehet lepontozni és megszólni! :-)
2013. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy. Az első pár héten én minden látogatónak azzal kezdtem, hogy miután levették a cipőt, megmutattam, hogy merre van a fürdőszoba, hogy kezet tudjon mosni. Senki nem sértődött meg :)
2013. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Magamból kiindulva, meglepődnék, ha ezzel indítana az anyuka rögtön megérkezésem után, de nem sértődnék meg rajta. "Tiszteld felebarátod elmebaját" jeligére. :)

Én nem kértem senkitől egyik gyerekemnél sem. Nekem ez kicsit túlzásnak tűnik, bár az is igaz, hogy mi nem nagyvárosban élünk, ahol mondjuk hajléktalanok által összefogdosott BKV-n kell utazni. Nálunk tanyasi kosz van. :) Szerintem nem árt nekik, ha találkoznak mindenfélével.

Még nem voltak betegek a gyerekeim, 2,5 éves a nagy, a kicsi 9 hónapos.

2013. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Testvéremék vonattal plusz busszal érkeznek, és nem a legkulturáltabb vonalon, ha értitek. Nincs túlféltve a gyerek, de tömegközlekedés után csapatos kézmosás van. A kérés pedig nagyon egyszerű: gyertek légyszi, mossatok kezet. Nem csinálok belőle problémát, természetesen kell ezeket kezelni.
2013. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy illetlenség-e, bár szerintem nagyobb illetlenség, ha valakinek ez nem magától értetődő.

Mindenesetre én szóltam volna, ha valaki kézmosás nélkül akart volna a babámhoz nyúlni, szerencsére nem volt ilyen eset, mindenki tudta a dolgát :)

Szerintem a baba egészsége fontosabb, mint hogy esetleg pár rokon vagy barát megsértődik.

2013. jan. 5. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!