Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baja a 4 honapos...

Lehet valami baja a 4 honapos lanyomnak, akit megtomott a draga nagyanyja tejszinhabos tortaval? Eddig csak alma-krumpli-repa mixet kapott. Mire figyeljek nala? (azon kivul, hogy mamaval nem marad felugyelet nelkul)

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Alma répa krumpli? Még ezeket sem kéne ennie. Talán lesz egy kis hasfájás és hasmenés, de az sem jobb a drága nagyinál aki a zöldséggel, gyümölccsel etette :(
2013. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Semmi baja nem lesz. Nyilvan nem ekllett volna meg, de nem is kell szidni a "draga nagyanyjat". Az o idejeben meg ez volt a normalis.
2013. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megkerdezte tolem, hogy szabad-e, mondtam, hogy nem. Erre kikuldott a szobabol, hogy hozzak teat, es mire visszajottem a negyed tortaszelet benne volt a gyerekemben.

Egyebkent december kozepen, 3,5 honaposan a gondozoban a vedono kerdezte, hogy etetem-e a gyereket mar massal, mire mondtam, hogy nem. Erre a valasz az volt, hogy nyugodtan vegyek ki a levesbol karfiolt torjem ossze es adjam oda neki. Na en ezt nem tettem, hanem 1 hete neztem 4 honaposnak valo recepteket es azzal kezdtunk.

Tapszert kap, ezert nem tudom, hogy hogy kell, a masik lanyom fel eves koraig csak anyatejet kapott. De most mas a helyzet.

2013. jan. 6. 11:57
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Karfiol meg tejszines torta egy 3-4 hónapos gyereknek?Mennyi h@lye,már elnézést.

Tápszeres babáknak 4 hónapos korban lehet elkezdeni a hozzátáplálást.Először levekkel kóstoltatni,utána ha nem fáj a hasa tőle,pürékkel.Egyesével minden izt,hogy tudd melyik a ludas ha probléma van,na meg ne terheld le a fejletlen emésztőrendszerét.

2013. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Első vagyok. Csak kíváncsiságból kérdezem: a védőnő és a nagyi nem egy korosztály véletlenül?
2013. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
nem hiszem hogy lesz baja a gyereknek, maximum egy kis hasfájás, de azt átvészelitek. Viszont a nagyanyjának remélem hogy leüvöltöd a fejét, és többet a gyerek közelébe se engeded. Én tuti ezt tenném. Főleg hogy megkérdezte hogy lehet-e és nemet mondtál. Te vagy az anyja, te döntöd el, és ha a kicsi már 1 éves lenne és te egy szelet almára mondanál nemet, akkor is kutya kötelessége lenne visszafogni magát, és nem pedig orvul kijátszani téged. Hatalmas parasztság amit csinált, az tuti hogy ha az én gyerekem bármelyik nagyszülője tenné ezt, akkor annyira kiakadnék, hogy kő kövön nem maradna és többet nem merne jönni hozzánk :)
2013. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egy kis hasfájásnál, hasmenésnél nagyobb probléma nem lesz, de azért figyelj oda rá.

Tényleg ne engedd ezentúl, hogy a nagyival legyen úgy, hogy te nem vagy ott. Ezek szerint nem megbízható, és ha ilyesmi gyakran előfordul, az már csinálhat nagyobb bajt is.

2013. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vedono kb. 35 a nagyi meg 70.

Tudom, hogy durva, amit mondott a karfiollal! De kaptam kiskonyvet a hozzataplalasrol, ott is az elso, 4 honapos kortol adhato zoldsegek kozott szerepel karfiol, brokkoli... erthetetlen szamomra is. (kulfoldon elunk, ugy latszik itt mas bele van az embereknek, mint otthon)


Koszonom a valaszokat lanyok!

2013. jan. 7. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!