Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának mikortól...

Anyatejes babának mikortól érdemes, illetve lehet adni pépes ételt (alma, krumpli, öszibarack)? És hogyan lehet otthon elkészíteni? Mármint hogy nyersen vagy főve, reszelve aprító gépben stb? 4,5 hós babó anyukája

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Több teória is van, nekem a legszimpatikusabb az, hogy már ilyen korban is, mint a tied, el lehet kezdeni kóstoltatni. 1-2 pici kanállal, csak hogy megismerje, megszokja az ízét, mert így később szívesebben fogja enni.

Nagyobb mennyiségen, étkezések kiváltására fél éves kor körül lehet elkezdeni.

Almát, banánt, őszibarackot, szilvát, krumplit, répát vagy sütőtököt lehet elsőnek adni. Legérdemesebb a banánt és a sütőtököt, ezeket eszik elsőnek legszívesebben. A krumplit, répát lehet ugyan, de ezeket valahogy a mi lányunk csak később kezdte enni, eleinte nem szerette őket.

A leírtak közül főzni csak a krumplit és a tököt kell, valamint egyesek szerint a répát is. Megfőzöd, amelyiket kell, és összeturmixolod vagy szitán áttöröd, bár utóbbi elég körülményes, inkább turmixolj.

2012. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és ha marad ki tegyük fel este készített pépből másnap fel használhatom d.e. ha addig persze hűtőben tartom?
2012. okt. 4. 16:34
 3/5 Jégtánc ***** válasza:
persze ,nyugodtan.A répát ne add neki nyersen.,gyumolcsot reszeltem,turmixoltam,nem pároltam.zöldségek,főzve,párolva
2012. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, eláll másnapig.

A répát azért szokták főzni, mert csak turmixolva kissé darabos marad. Viszont főzéskor egy csomó vitamin kifő belőle, így én csak a legelején párszor főztem, utána mindig nyersen tettem bele a turmixba.

2012. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 4 hós korában kezdtem kóstoltatni vele, de mire sikerült kiváltani egy étkezést akkor már 8 hós volt! Nem tudom mi lett volna ha csak 6 hós korában kezdjük a hozzátáplálást...
2012. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!