Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10nap múlva lesz 8 hónapos...

10nap múlva lesz 8 hónapos babám, és a tesóm kivan akadva hogy még nem állt fel? Többi lent.

Figyelt kérdés

1hónapja már nagyon profin gurul,minden hova eljut ahova csak szeretne,kb 2-3hete kutyázik,ezt az utobbi 5napban már nagyon tökéjére fejlesztette,annyira betud lendülni,hogy én fetrengek a röhögéstől :D

Mászni még nem mászik,inkább hátra fele tolja magát.

Ha hason van,bár milyen irányba betudja tolni magát a kezecskéivel.

Ülni úgy tud ha felültetem kapaszkodás nélkül egül egyedül,közben mind 2 kezét használja a játék megfogására,ha a hordozóban van felhuzza magát ülő pozicióba,de úgy hogy nem kapaszkodik meg semmibe sem.

Tegnap óta az az újdonság hogy mikor ül,vagy a földön vagy az ölemben előre hátradőlöngél,mint mikor kutyázik,csak ezt ülve csinálja..ez is nagyon vicces :D


Ennyit csinál most a kislányom,tehát mászni,álni,járni,futni nem tud,még csak nem is megy el bevásárólni egyedül..ezért ő a tesóm szerint levan maradva,mert neki ennyi idősen a 2gyereke már lépegetett a bútorok mellet,és engem hibáztat hogy nem állítom fel őt,meg hogy nem mutatom neki hogy másszon!


Szerintetek?

Én azt gondolom,amiket idáig meg tanult,arra saját magától jött rá,nem értem miért kéne felálítanom őt,minek tanuljon meg állni,ha még mászni,térdelni sem tud :S

Kiakaszt teljesen..


2013. jan. 6. 13:25
1 2
 1/11 gabszem ***** válasza:
nincs elkésve. Amúgy is minden baba más. Kislányom kb. 9 hósan állt fel. Figyeld meg majd egyik napról a másikra egyszer csak feláll.
2013. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Sok gyereknél kimarad a mászás, és aki eljut ahova akar akármilyen kúszással azt a járás is később fogja érdekelni. Amég nem áll fel egyedül kiságyban, széknél, addig nem fog járni sem. Egyáltalán nem kell erőltetni. Lehet hogy járni később fog az átlagnál, de beszélni hamarabb.Lehet ,hogy ugrálókötelezni később fog az átlagnál, de számolni hamarabb.
2013. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

A mozgás fejlödés átlagos gyerekeknél így müködik.


4 hó hátról hasra fordul

5 hó hasról hátra fordul

7 hó kúszik

8 hó térdel, mászik, ül

9 hó fel áll

12-13 hó önállóan megy.


persze lehetnek eltérések, de azok a gyermekek akiknél nincsen semmi probléma, nem eröltetik a szüleik azoknál így történik.


èn inkább azt javaslom, hogy pár napig ne ültesd egyáltalán. föleg ne kitámasztva. kb 2 hét és magától fel fog ülni, és elkezd mászni is. Ha ülteted könnyen elöfordulhat hogy kihagyja a mászást. nem az izomzat hanem az agy fejldöése számít. ahhoz hogy önállóan ülni tudjon elöször fel kell tudjon térdelnie, és abböl nyomja ki a popóját oldalra és ül le, így kezd el mászni is. a mászás pedig fontos a késöbbi tanulási folyamatokhoz, a kéz-láb felváltott mozgatása miatt.


ha így teszed akkor 2 héten belül elkezd mászni, ülni, és rá kb 2 hét mikor felhúzza magát és elkezd állni, majd ebböl már lépeget is a bútorok mentén. Ha megint csak nem segítesz neki akkor kb 2-3 hónapra rá már megtalálja a az egyensúlyát és már önállóan mehettek bevásárolni.(akkor majd foghatod a fejedet a boltban mikor elszalad és lepakolja a tojásokat)

2013. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is pont ezeket csinálta ennyi idősen. 8 és fél hónaposan tudott előre is haladni, és pár hete, 10hónaposan állt fel. Szerintem ez egyáltalán nem késő. Nem akarok csoda gyereket nevelni, sokkal inkább egy egészségeset, akire nincs rátukmálva sem az állás, sem pedig más. A tesód hagy legyen csak kiakadva, és legyen büszke a sajátjaira, te pedig a te kicsikédre, hiszen ő is nagyon ügyes!
2013. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez butaság, mármint amit a tesód mond.Egyáltalán nincs lemaradva.Én mind a két végletet ismerem.Kislányom 9 hónaposan forgott,11 hónaposan ment négykézláb, 12 hónaposan állt fel és csak 15 hónaposan indult el gyógytorna segítségével.Kisfiam most 9 hónapos lesz, 4 hónaposan állt fel négykézláb, 5 hónaposan már mászott, 6 hónaposan állt fel és ült fel egyedül,7 hónapos kora óta kapaszkodva lépeget a bútorok mentén, 8 hónaposan megáll magától kapaszkodás nélkül.Minden gyerek más, ne aggódj, egyáltalán nincs lemaradva, te sem rontasz el semmit.A gyerek érzi mihez van ereje, nem szabad erőltetni, csak ha már tényleg le van maradva.Élvezd ki ezeket a pillanatokat! :)
2013. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-mas válaszoló!


Köszönöm a jó tanácsokat.

Nem kitámasztva ül,magától ül szépen,ugy hogy közbe játszik a kezeivel,tehát nem is támaszkodik.

De azt is azért hozzá teszem,hogy napokig nem szoktam őt ültetni,csak néha-néha,pl,most is utoljára kb 4-5napja ültettem fel őt.

Etetőszékbe eszik,de az is teljesen megvan döntve neki.

2013. jan. 6. 13:42
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :-)
2013. jan. 6. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:

3-ik válaszoló vagyok.


Azért írtam ezt, mert neked nem tud még ülni a babád. Attól hogy felülteted ö még nem tud ülni.

Egy gyerek onntól tud ülni (és szabad neki ülnie), ha teljesen vízszintes fekvésböl semmi segítség nélkül felül. Ez pedig úgy történik hogy feltérdel és kinyomja a fenekét oldalra és már ül is, vagy esetleg oldalára fordul és innen felnyomja magát.


Lányom 6 hós, de 5 hós korától a pihenöszékben felhúzza magát ülöbe. Nem mondanám ülésnek ezt, mert azért meg van döntve az ülés, habár inkább fekszik mint ül, de akkor sem vizszintes pózból jön fel.

2013. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem maradt le semmiről. Tesód meg ne riogasson!!!
2013. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én csak a 3as válaszoló gondolataihoz szeretnék hozzászólni.

"persze lehetnek eltérések, de azok a gyermekek akiknél nincsen semmi probléma, nem eröltetik a szüleik azoknál így történik."

Ezt a mondatot nem jól fogalmaztad meg. Az én lányomnál nincs semmi probléma és nem is erőltettünk semmit, mindent magától csinált és mégis sokkal hamarabb csinált mindent mint a belinkelt mozgásfejlődési átlag.Nem értem mért kell le szuper gyerekezni gúnyosan ezeket a gyerekeket.Van ilyen is.Ez nem a szülő érdeme.Szóval ezzel nem értek egyet.Bocsi az OFF-ért kedves kérdező!

2013. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!