Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt és fél hónapos fiamhoz...

Öt és fél hónapos fiamhoz mostanában ötször hatszor is fel kell kellnem éjszaka. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Korábban csak egyszer- esetleg kétszer kellett felkelnem etetni, majd ezt követően könnyedén visszaaludt. Mostanában keservesen sírva kell, alig tudom megnyugtatni, ráadásul ha el is alszik, volt hogy tíz perc múlva kezdődött az egész előlről. Nem tudom mit tehetnék, lehet hogy a foga jön? Vagy fájhat valami? Bár nap közben semmi baj, azt leszámítva, hogy akkor próbálja magát kipihenni. Mit tehetnék? Van valakinek ötlete? Első gyermekes anyuka vagyok, tapasztalatok nélkül. :(
2009. aug. 27. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Csaknem tuti, hogy a foga jön. Tipikus korban tipikus jelek...

Kendd be lefekvés előtt fél órával Dentinox géllel.

2009. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már próbáltam előző este, bekentem neki, masszíroztam is egy kicsit, de változást nem igazán vettem észre. :( Van aki Panadolt is ad ilyenkor, azt még nem mertem adni Neki.
2009. aug. 27. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet,hogy a tejcsi nem elég neki!ilyenkor próbál szopizni,vagy nem kell neki a kajcsi?

Én bébim is szokott ilyet csinálni,napokig ilyen aztán hetekig nincs semmi baja!

2009. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fürdés után 200 ml tejpépet adok neki, mert nem elég tápláló már számára az anyatejem. Éjszaka kb. három óránként eszik, de a többi ébredésnél csak forgolódik jobbra, balra, kiköpi a cumiját, majd sír hogy adjam vissza.... egyszerűen nem tudom mi a baj, nem tudom értelmezni a jeleit. :( Azért köszönöm a választ.
2009. aug. 27. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak "simán" alakul át a bioritmusa. Nekünk ez 1 hete kezdődött, és el is fajult, bár nem az éjszakával, hanem az elalvás előtti huzavonával. 4.5 hónapos a fiam. Azóta utánaolvastam, és arra jutottam, hogy tartom magam a napirendhez, az altatási rituálékhoz, és nem szabad felkapkodni, berohangálni hozzá, mert ilyenkor már supergyorsan megtanulják, mi az, amit legkevésbé birunk. Persze bemegyek, megsimizem, mondok neki 2 kedves mondatot, de utána otthagyom. Ha nagyon hozzáérsz vagy ki is veszed, akkor pláne nagyon megébred, és sosem tanulja meg magától, hogy aludjon egyedül is. Nekünk is eddig simán aludt egyedül, és azt hittem, a foga miatt, de erre is azt olvastam, hogy attól még a következetesség és az alvás nagyon fontos, nem kell rohangálni és elkapatni emiatt a babát. Persze fájhat a foga, de nem hetekig, hónapokig, és azt kell, hogy mondjam, hogy igazuk volt, azóta, hogy rendszeresebben figyelem, etetem, altatom, sokkal jobb a helyzet 2 nap alatt is már!! Persze a sirás most törvényszerű, de egyre enyhül és egyre kevesebb, remélem egy hét alatt túlleszünk a nehezén... Amúgy meg persze kenegetheted a foga helyét addig is, az megnyugtatja.
2009. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsot, mától én is így teszek.:)
2009. aug. 29. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!