Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaságra nevelés? Ti...

Szobatisztaságra nevelés? Ti hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
19 hónapos a fiam, és már zavarja a pelenka, állandóan mutogatja. Vettünk neki bilit, el szeretnénk kezdeni bilizni. Az jó ha először csak napi 1 órát veszem le a pelust, majd egyre többet hagyom pelus nélkül? Vagy hogy kezdjek neki?
2013. jan. 6. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még elég korai. Mindenképpen megvárnám a jó időt, akkor már nyugodtan lehet pelus vagy nadrág nélkül is.
2013. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nyáron valószínűleg jobb lenne, de nem szeretnék addig várni. Inkább most elkezdeném, és fokozatosan megtanulná. Egyébként nem magam miatt nem várok vele, hanem azért mert mindig le akarja venni a pelust, mert zavarja.
2013. jan. 6. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ennyi idős. Én most egyenlőre ott tartok, hogy bevásároltam bugyi pelusokból és most azt használjuk. Pár napja kérdezgetem, hogy kell e pisilni vagy kakilni. Nekem szerencsém van, mert általában mondja hogy igen vagy nem. Ma már ott tartottunk hogy kétszer kakilt bilibe és háromszor pisilt is. Nem siettetem, pláne nem erőltetem, de egyenlőre élvezi a felhajtást (taps, ő huzza le a wc-n) és tetszik neki.
2013. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most valóban nem a legideálisabb az időjárás, de azért elkezdhettek ismerkedni a bilivel. Ha mutogat a pelusára, ültesd rá, hátha sikerül a bilibe valami. Én nem a peluslevétellel kezdenék, hanem csak ezzel.

Illetve még egy jó módszer az ismerkedésre, ha az alvásból jókedvűen ébred, akkor is rá lehet ültetni, és szinte biztos, hogy bele fog pisilni. Így hamar lehet sikerélményetek, rájöhet, hogy mi is lenne a feladat.

2013. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!