Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Hogyan...

Tapasztalt Anyukák! Hogyan kezdtétek el a bilire szoktatást? A kisfiam márciusban múlt 2 éves, de esze ágában sincs bilire ülni. Mit tegyek, hogy megkönnyítsem a szobatisztaságra való nevelés időszakát?

Figyelt kérdés
Zenélő bili? Játék? Az Anyósom már az őrületbe kerget az állandó erőszakosságával, hogy már rég szobatisztának kellene lenni a gyereknek... Nem akarom, hogy kellemetlen élmény érje, mert azzal még többet ártok neki, akár egy egész életre... Keresztfiam 4 éves, de még bekakál (mindig)... Ezt sem szeretném!!!
2010. ápr. 14. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, az enyém ugyan még csak 16 hós, de zt olvastam itt is több helyen, hgogy amikor megérik rá a gyerek, akkor 1 nap alatt is elhagyhatja akár a pelenkát. amúgy gondolom értelmi baja nincs a kisfiadnak. akkor meg lehet, türelmesnek kell lenned, ezt úgyse jó erőltetni. majd esetleg nyáron a szokásos praktikák: pelenka le, a gyerek bepisil, bekakil, zavarni fogja....és akkor jöhet a bili. :))
2010. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem az anyósodtól függ, hanem a gyerektől, hogy mikor igényli.Az enyémek is különbözőképpen szoktak rá.A nagyobbik volt macerás.Őt úgy szoktattam rá (mikor melegebb az idő, kevesebb a ruha rajta), hogy ha pisilnie kellett, a bilire ültettem, és mondtam, hogy van egy picike manó, akit meg kell neki tanítania hogy ne legyen pelusos, és pisiljen a bilibe.Ha a lányom ráült a bilire, mindig kiabált a manónak, hogy jöjjön, mert most pisilni fog.Ez azért jó, mert így a gyerek ügyesnek, és nagyobbnak érzi magát, ha Ő taníthat meg valamit valakinek.

De mindenképpen Ő kell, hogy érezze, hogy mikortól nem szeretné, ha pelusban lenne.

A nagyobbik lányomnál ez két és fél évesen jött el. (1 hét alatt nappal és éjjel is szobatiszta lett).

A kisebbik először 2 évesen lett szobatiszta, de aztán valszeg felfázhatott, és azóta (1 éve) bajlódok vele.Hol bepisil, hol nem.Igaz 1 éve nem került szóba a manó.Lehet, hogy újra be kell vetni.Sztem egy próbát Neked is megér.Veszíteni nem lehet vele semmit.

Ezt egy óvónő írta le régebben itt a neten valahol, és már több anyukának is ajánlottam, és eddig mindig bejött!!

Sok sikert!!

2010. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első megérzésem: Téged első sorban az anyósod zavar, ő miatta semmit ne erőltess a gyerekkel, nem az anyósnak kell megfelelni sem ebben, sem más kérdésben!


Második:

Mi éppen benne vagyunk a folyamatban a lányommal, nagyon izgultam én is korábban, hogy hogy lesz ez, hiába hallottam sok "sikertörténetet", meg elrettentőt is, két dolgot elhatároztam:

nem fogon siettetni, erőltetni, és megvárom, amíg magától akarja majd, de persze biztatom, és segítem, ahogy tudom.


Ja, a lányom két és fél éves (7 hós a kistesó, ezért az ő születését is "megvártuk", mert sok helyről hallottam, hogy olyankor visszaesnek)

Nálunk a WC a fürdőben van, a lányom mindig ki-be járhat kis kora óta, akár én, akár apa van bent, ezért rég óta tudja, mi hogy működik, és mit "kell csinálni". Vettünk bilit, és van WC szűkítőnk is, de mindegyikből a legegyszerűbb fajta, semmi csicsa, figurák stb. Bármikor kipróbálhatta őket, de azt nem engedtem, hogy játsszon velük. (Pl. a bilit a fejére húzni, vagy játékokat belepakolni stb.)

Voltak időszakok, amikor foglalkoztatta a kérdés, volt, amikor nem.

Kb. két éves korától kezdve rendszeresen mondogattam neki, hogy ha nagy kislány lesz, akkor nem lesz pelusa, WC-be/bilibe fog pisilni/kakilni, mint a nagyok. Továbbá kaptunk kis bugyikat (örököltük, de már tervezem, hogy veszek neki én is olyat, ami biztosan tetszik neki), és azt is megmutattam. Sokszor kérdezgettem, hogy nem ül-e rá a bilire? VAgy két hétig minden nap mondta, hogy pisilni akar a WC-be, ekkor mindig ráültettem, de soha semmi nem sikerült.(Kapott egy kocka WC papírt, és élvezte, hogy "kitörölheti".) Aztán mindig mondtam, hogy ok, ha nem sikerült, nem baj, vissza a pelust... (Szórakozni, leszállni nem engedtem, de addig ücsörgött, amíg akart) Egy hete sikerült a bilibe pisilnie. Irtóra megdicsértem, mindenkinek elmondtam, hogy milyen ügyes volt (az ő füle hallatára persze!). Azóta minden nap 2-3x belepisil, van hogy szól, hogy akar, van hogy én kérdezek rá. Két napja mondja, hogy bele akar kakilni. Az eddig még nem sikrült. (Kiderült, hogy amikor pelusba kakil, akkor állni szokott, ezt ő mondta nekem, már rég óta egyedül kakil csak, úgy ha elvonul, és nem látja senki).

Viszont én teljesen megnyugodtam, mert látom, hogy hamarosan meg lesz a dolog. Ő is mondogatja, hogy nyárra már nem lesz pelusa...

Hát jó hosszú lett, de én nagyon örülök, hogy nem "hallgattam másra", bár nekem a családból nem erőszakoskodott senki ezzel, de volt aki már megkérdezte "tapintatosan", hogy "még mindig pelusos"?


Biztosan ti is sikerrel jártok, ha eljön az ideje!

2010. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már lassan 2,5 éves a lányom és ugyanabban a cipőben járunk mint Ti... Én is szerintem azt a taktikát fogom választani,amikor kicsit jobb idő lesz,hogy le a pelust és akkor csak rájön,hogy nem olyan jó dolog bepisilni... :)

2010. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!