Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaságra nevelés...

Szobatisztaságra nevelés -mikor, hogyan érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
most 1,5 éves a lányom.
2012. jan. 13. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem annyi szerencsésebb helyzetem volt hogy nyáron kezdtuk és télre már wc-re jártunk.Nagyon nehéz volt a nagywc-zés mert félt a bilitol ugyhogy rendesen wc-re vettunk ulokét.Az tetszett neki hogy hívogattuk a "kakit" mondogadta hogy na gyere de suttogva hogy senki ne halja.Vicces volt de sikerult:)
2012. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még egy évig nyugodtan halaszd, legjobb lenne nyáron, de 2013-ban.
2012. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Idén nyáron elkezdheted, az a legjobb!(minek még egy évet várni??:)/ bugyiban kell hagyni. Kezdetben lesznek "balesetek", de úgy kell kezelni, mintha ez "természetes" volna, közben pedig újra és újra elmondani, hogy "ott a bili, azért van hogy odaülj és belepisilj!" De nem idegesen, feszülten, hanem hogy előbb-utóbb tudatosuljon benne.

Vannak gyerekek (ilyen volt az enyém is) akinek játékosan kell a dolgot "megtanítani". PL. mi kezdetben plüssmacit pisiltettünk,(kakiztattunk) aztán a plüssmaci vele pisilt, utána csak nézte a plüssmaci, aztán már nem is kellett a maci.

2012. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam kicsit több, mint 2 már és csak most lett elegem a pelusból. Ő sosem szólt, sőt letagadta, hogy belekakilt-belepisilt. De borzasztóan idegesített, mert annyi mindent tud már. És amikor már maga kérte a pelust a boltban, akkor úgy döntöttem (ennek kb 1,5 hónapja), hogy vége ennek. Levettem a pelust, már aznap vécébe pisilt és kakilt. Egy hét alatt szobatiszta lett, már az éjszakák nagy részében nem pisil bele az "éjszakai bugyiba". Most az az érzésem, hogy ha fél évvel korábban próbáltam volna, akkor is sikerült volna. Szóval miért ne próbálnád?
2012. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi!

én is legkésőbb nyáron akarom próbálni.

már most is látszik, mikor kakil, és mutatja, hogy benne van a pelusban.

2012. jan. 13. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!