Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás babák anyukái, tapaszt...

Atópiás babák anyukái, tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiamnak hol szép a böre , vagy mint most is nagyon csunya. Kapott a multhéten tojássárgáját és arra gyanakszom, hogy attol lett most megint borzalmas a böre. vagy még a paradicsomra gyanakszom. Nektek mik a tapasztalataitok? Milyen ételektöl roszabba a babátok böre?

De a mosakodót és a testápolót sem találjuk ami jó is lenni. Most a sanatopiciot használtuk eddig jó is volt (2 hónap) nektek mi az ami bevált. Hátha van olyan amit még nem próbáltunk és valaki írna olyat ami jó lenne. Ugy sajnálom a gyereket a bört akarja lemarni magárol. El akartam vinni börgyógyászhoz de már a sokadik nekifutás lenne, nincs értelme vinnem. egyik sem találta még el a krémet.

(A shea vaj sem volt neki jó. )



2013. jan. 7. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Szegénykém, de sajnálom! :(

Én valószínűsítem, hogy a tojás volt a ludas, szerintem azt kerülnötök kéne.

Mosakodó és testápoló-kérdésben ugyanilyen tanácstalan voltam, mint amilyen most Te vagy. :/ Az én kislányom ekcémás, neki fürdetéshez a kamillás fürdető vált be, testápoláshoz pedig a frezyderm babatej (a védőnőnk ajánlására). Barátnőm is a babatejet használja, ő is ugyanebben a cipőben jár, nekik is nagyon jó ez a testápoló. Szóval én csak ajánlani tudom!

2013. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a váloszod! várok még!
2013. jan. 7. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg tejfehérje allergia?
2013. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam amugy. De tejterméket egyálltalán nem kap csak anyatejet és tejpépet. De tejfehérje van az anyatejben is , ugy tudom.
2013. jan. 7. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hónapos a kisfiam, nálunk akkor durvul be, amikor ilyen hideg idő jön, mint most. Még csak pépeket eszik és anyatejes, úgyhogy elvileg más kajától nem lehet. De a tojást meg a paradicsomot meg tudod próbálni, amikor már lenyugodott a bőre.

Amúgy nekünk Emolium testkenőcsünk van, van kifejezett atópiás bőrre is, bár mi a simát használjuk. Fürdetéshez meg a bőrgyógyász a Linola Fett fürdetőt ajánlotta, csak kicsit húzós az ára. Amúgy körömvirágos fürdetőt olvastam még, hogy sokan szeretik.

2013. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a Linola Fett olaj semmit nem ért (bár ez még nem ia drága kategóriába tartozó termék) és elég fura a szaga is. :(

Mi már konkrétan egy fizetést a patikába hordtunk,annyi mindent kipróbáltunk.

Tényleg szinte mindent megvettünk,amiről jót hallottunk (ártól függetlenül) de ami szemmel látható változást hozott 2-3 alkalom után,az a Bioderma Atoderm PO Zinc testápoló és a Bioderma Derm Ato+ mosakodó krém (ezt a patikusunk ajánlotta).Nem olcsó egyik sem (4e Ft körül van darabja),viszont nálunk valóban csodát tett.Pedig a kisfiam bőre tragikusan nézett ki,szinte vérsre is vakarta,annyira viszketett neki.Miután már az 1. használatkor bekentük a testét,a viszketés abba maradt.

Amit még használunk,az a Physiogel A.I krém.Ennek másabb az állaga és másképp fejti ki hatását (újjáépíti a bőr saját lipidrétegét,stb.).Ezeket tényleg csak ajánlani tudom.

A mi tapasztalatunk az,hogy bár nagyon nehéz megtalálni a megfelelő terméket,de nem lehetetlen.Sajnos sok idő és szenvedés,de érdemes próbálkozni.

Én az étkezésén nagyon nem változtattam,talán kevesebb tejet tartalmazó ételt kap.Ami viszont az "ellenségünk" az a hideg,nyirkos idő. :( Sajnos ezzel nem tudunk mit kezdeni,csak nagyon várni a tavaszt.

A shea vaj nekünk sem jött be; mindemellett képtelenség elkenni normálisan a gyereken.

amit az alábbiakban javasoltam mind könnyen kenhető,nem ragacsos,nem büdös dolog és kimondottan a gyermekek érzékeny bőrének is ajánlják (kimondottan atópiás bőrre)

2013. jan. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem már az a gyanum, hogy az én kisfiamnak meg a biodermátol lett borzalmas most a böre. Mert a paradicsom és a tojássárgájátol nem kelett volna ugy kinézni a kisfiamnak. Visszatértünk a naturál fürdetőhöz mert én ugy látom, hogy még ez a legjobb és a sanatopic.

Most voltunk tanácsadáson és a doktornéni nézte a torkát és akkor vettük észre, hogy jön a kisörlő és a szemfoga. Már át látszik az innyén. Még ettöl is romolhatott a böre állapota. Erre is gyanakszom. Mert nekünk ezt is mondták, hogy egyszer nagyon szép lesz máskor meg csunya a böre.

Ugyhogy tényleg sokat kell kisérletezni és mi is már egy vagyont költöttünk kencékre. De mindent megveszek amire azt gondolom, hogy jó lehet. És tényleg mindenkink más jó, hiába egy a neve a betegségnek.

2013. jan. 9. 11:35
 8/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszaitokat!
2013. jan. 9. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!