Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás bőrü babák anyukái,...

Atópiás bőrü babák anyukái, ti milyen ételeket adtok babátoknak?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kisfiam. És sajnos ő is atópiás bőrü. Tegnap voltunk orvosnál mert megint tüsszög , szörcsög. Már többször volt így. A bőre miatt jön ez ki állitólag ilyen sokszor. A doktornő szerint most az a baj, mert adtam neki egy kis babjoghurtot. Minden ilyesmit ki kell iktatni. Eddig nem is kapott ilyesmit , csak egy hete megkóstoltattam vele.

Nagyon el akadtam, mert nem tudom akkor milyen tízórait uzsonnát adhatnék neki. Reggel és este tejpépet kap délben főzelkét. Éjszaka háromszor cicil. Adjatok valami ötletet, hogyan tudnám változatosabbá tenni az étrendjét!?



2012. dec. 19. 09:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy gyümölcsöt is kap természetesen. Mindennap.
2012. dec. 19. 09:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát adj neki gyümölcsöt:)
2012. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre írtunk:D

De tízóraira uzsonnára nyugodtan mehet a gyümölcs, reggel este tejpép, és délben a főzelék. EZ elég változatos, és laktató, plusz még egészséges is:) Több nem is kell.

2012. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Csak az a baj, hogy semmilyen tejterméket nem kaphat, így a mi ételünkböl sem sokmindent ehet meg. 9 hónaposan már sokmindent ehetne pedig ha nem lenne ilyen a böre. Így én én unalmasnak találom a sok tejpépet, az almát, szilvát, banánt, körtét variálva. Délután néha szoktam neki adni dörmi mackót gyümölccsel, mert csak így csuszik le még neki. Vagy mégsem unalmas még neki?

2012. dec. 19. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:

az enyem a paradicsomra allergias. Kulfoldon elek, az itteni kajakat tanultam meg fozni (sokszor hasznalnak paradicsompuret). Mire rajottem hogy mire allergias...... velem is kiiktattak a tejtermeket, halakat, citrusfeleket stb.

1,5 evesen volt a legdurvabb, szo szerint veresre vakarta a combjat. Szinte csak leveseken elt.

Azota 3,5 eves, elmult neki.

2012. dec. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is a paradicsomra volt allergiás, meg a hidegre:(


És nem a bőre miatt tüsszög meg szörcsög, pont fordítva, azért lesz csúnya a bőre, ha bújkál benne valami, mert az immunrendszere ilyenkor fokozottan dolgozik - és fokozottan jön elő az ekcéma is:(


Amúgy a kicsi biztosan nem unja:) Adhatsz neki vegyesen is, pl. gesztenyét meggyel - a fiam imádta:)


Szóval lehet, hogy nálatok se a tej ludas, csak a legegyszerűbb rámondani, hogy hagyd el az összeset. Nálunk is így indult a bőre nem változott. Mondtam a dokinak, hogy nincs változás, és a paradicsomra gyanakszom, mert utána mindig csúnya, gyakorlatilag lehülyézett:( ELmentem magándokihoz, ő nekem adott igazat, erről ennyit. És azóta kiderült, hogy a hidegre is érzékeny a bőre - ahogy sajna az enyém is:(

2012. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11 hónapos ekcémás a kisfiam.Nekünk is hanyagolni kell sajnos legalább 1 éves koráig a tejtermékeket és a citrusféléket is.Én néha adok neki babajoghurtot,de nagyon szereti a vajas kenyeret uzsira és reggelire vagy csinálok szendvicskrémet főtt tojássárgájával és azt kenem a kenyérre vagy maradék főzeléket pépesítem esetleg feltuningolom és azt kenyérrel.Így nem kell mindennap tejpépet adnom neki.Egyébként neki a hideg időben és ha beteg lesz,ja és fogzáskor mindig előjön sajnos.
2012. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen ő is nagyon fogzik most. Már jött is és jön a többi is. Már gondoltuk is, hohgy beteg lesz mert a nyakán a nyirokcsomója megduzadt. Ez után mindig betaknyosodik. Abban igazatok van , hogy a böre előtte sem volt jó igazán. Most, hogy beteg lett majd levakarja magárol a bört és piros foltos lett a felső teste. Én is ugy gondolom, hogy most pár napig nem kap babjoghurtot de néha- néha fog kapni. Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 19. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!