Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj vennem babahordozót?

Muszáj vennem babahordozót?

Figyelt kérdés
Nincs autónk, ezért nem sok értelmét látom, hogy babahordozót vegyünk (mózesünk van). Az egyetlen amiért kellene, hogy legyen miben hazahozni a kórházból. Érdemes csak ezért beruházni? Másképp nem hozhatjuk haza kocsival?
2009. aug. 27. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha a mózest be lehet kötni autóba abban is hazahozhatjátok. Vagy kértek kölcsön valakitől hordozót. Amúgy nekünk van autónk, de a hordozót mi se sokat használtuk, szinte csak autósülésként. Esetleg később a lakásban pihenőszéknek, etetőszéknek lehet használni, amikor még nem tud rendesen ülni.
2009. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mózesben símán hazaviheted. A babahordozó jól jöhet még bevásárlás alkalmával, bár ha nincs autótok, akkor mégsem. Tehát autó hiányában nem kell hordozó.
2009. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A mózesünk egy hagyományos vesszőkosár, azt nem igazán lehet szabályosan bekötni:(
2009. aug. 27. 17:51
 4/16 anonim ***** válasza:

Nálunk csak úgy adják ki a babát /hivatalosan/, ha a ruhácskák mellé "mellékelsz" hordozót is. Persze csak ezért venni...

Baleset sajnos bármikor történhet és ezért a rendőr is büntet+ soha nem tudhatod mikor kell majd autóba ülnötök.

Vaterán, teszveszen, expresszen már 3-4000 lehet kapni. Én beruháznék rá.

2009. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs autó, mivel mentek haza? Mert ha taxival, akkor állítólag lehet olyan taxit is kérni, amiben van hordozó.
2009. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: másképp nem lehet autóban vinni a babákat.
2009. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Taxival, vagy ismerős autójával hoznánk haza.

Nem is tudtam, hogy "hordozós" taxi is létezik!

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 27. 18:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha autóval mentek haza, akkor kötelező a hordozó. Keressetek kölcsönzőt, de tényleg érdemes használtan venni egyet, már egész "olcsón" is lehet kapni, és én pl amióta pépeset eszik a babó mindig abban etetem, mert ha ölben tenném akkor kéne még 3 kéz... Meg sose lehet tudni hogy mikor leszel kénytelen autóba tenni a picúrt, még ha nektek nincs is... teszveszen, vaterán nézz körül! Arra figyelj, hogy a narancssárga cimke az E betűvel rajtalegyen, mert a kressz szerint olyan kell.

Itt egy pár link, némelyik nem túl csinos, de olcsó:

[link]

[link]

[link]


Ezeket külön ajánlom!:

[link]

[link]

2009. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

3.000 körüli összegért tényleg nem drága, úgyhogy veszünk egyet. Csak eddig a legolcsóbb amit láttam, 10 ezren felül volt, ezért akartam elkerülni a vásárlást.

2009. aug. 27. 18:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Arra azért figyelj,hogy a sárga cimkén R44/03 v. R44/4 ez a szabvány,ha nem ilyen akkor büntetnek.Az utolsó válaszolónak az utolsó 2 gyerekülése megfelel a szabványnak.

Arra azért figyelj,hogy a sárga cimkén ECE R44/03 v. R44/4 ez a szabvány,ha nem ilyen akkor büntethetnek,de nem is ez a lényeg,hanem elvileg ezek felelnek meg a legújjabb elfogadott tetszteknek.Az utolsó válaszolónak az utolsó két linkje kifejezetten tetszik és szerintem jó.

2009. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!