Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsolnátok valamit, hogy...

Tanácsolnátok valamit, hogy mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Járt valaki hasonló cipőben?

2 éves a fiam és nehezen kezelhető lett.Ha valami nem lehet úgy,ahogy azt ő akarja,akkor borzalmasan ordít és hisztizik.És ha próbálom megnyugtatni elkezd ütögetni,hogy hallgassak el.

Ebben a dologban nagyrészt én vagyok a hibás,mert amikor ő rossz volt én általában kiabáltam rá(Sajnos egyedül vagyok vele,meg voltam is,mert férjem külföldön dolgozik,így mindent nekem kellett csinálnom,nem kapcsolódtam ki szinte sosem.Erre totálisan ráment a türelmem és borzasztóan ideges,könnyen sodrából kihozható ember lettem),sőt még a kezére is rácsaptam ,ha túlment a határokon.

Így gondolom ő ezt tanulta meg tőlem,ha mérges vagyok,akkor kiabálok és rácsapok anyára.

Kétségbe vagyok esve,mert nem tudom,hogyan oldhatnám meg ezt a helyzetet,visszafordítható e még.

Nem úgy kell elképzelni,hogy valami züllöttek vagyunk.

Normális család,folyamatosan foglalkozva van a gyerekkel,mondókázunk,játszunk stb.,stb.Nagyon értelmes gyermek,ügyes,de ez a probléma ,amit előzőleg leírtam sajnos fennáll és ezt helyre akarom valahogy hozni.

Nem letolásokat szeretnék,hanem tanácsot,hogy hogyan oldjam ezt meg.


2013. jan. 8. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=hiszti&kateg..


Pontosan 14 oldalnyi kérdés a témában! :) Hidd el, kivétel nélkül MINDEN 2 éves hisztis, valamelyik jobban, más kevésbé, de ez ebben a korban még nem annyira nevelés, inkább alaptermészet kérdése.

Nincs olyan szülő, aki soha ne kiabálna rá a gyerekre, és olyan is kevés, aki nem csap soha a kezére. Ne okold magad érte. Azt azonban add a tudtára, hogy Anyát megütni szigorúan tilos. Nonszensz. Én ilyenkor otthagytam, hagytam egy pár percet főni a levében. Nagyon hamar leszokott róla.

2013. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2013. jan. 16. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A dackorszak már csak ilyen. Túl kell élni... Minden gyerek átesik rajta, mert ez éppúgy hozzátartozik az egészséges fejlődéshez, mint a járni tanulás. Rendbe lehet hozni, de ehhez neked kell magadat elhatároznod, hogy következetes leszel a gyerekkel. És neked kell elhatároznod azt is, hogy mi az amit szabad, és mi az amit nem tűrsz el. Akkor sem, ha fáradt, ideges vagy, csúszik az egész napirend, és a gyerek fejenállva tombol. Ugyanis ezen múlik, hogy legközelebb 3 perc alatt le tudod-e szerelni, vagy az egész napotok folyamatos üvöltözéssé és harccá változik.

Nagyon sokan, sokféle módszert alkalmaznak a hiszti kezelésére. Van aki úgy tesz, mint ha nem látná, és hallaná a gyereket, amíg tombol. Van aki a saját szobájába viszi, amíg le nem csendesedik. Van aki megpróbálja ölben ringatással, van aki játékból ugyanúgy bömbölni kezd mint a gyerek... Hogy neked mi az elképzelésed, és mi a kivitelezhető, te tudod. A lényeg, hogy mindig ugyanúgy reagálj az ok nélküli dührohamra, és amit tegnap nem engedtél, azt ne engedd ma sem. Nagyon fontos, hogy ha a gyerek lecsillapodik, mindig békülj ki vele. Mondd el neki érthető módon, hogy neked is nagyon rossz, ha így viselkedik, mert szereted őt. Tehát soha ne a szeretet megvonás legyen a büntetés, vagy a hiszti leszerelésének eszköze.

2013. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!