Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kell már cipő a...

Szerintetek kell már cipő a lábára?

Figyelt kérdés
9 hónapos a lányom, és a bútorok mentén kapaszkodva már lépeget (azért egyenlőre még többet mászik). Anyósom mondta hogy húzzak cipőt a lábára mert bokasüllyedése lesz. Tényleg kell már cipő neki bentre? 19-es lába van, és nagyon magas lábfeje. Hol találok ilyen méretben megfelelő cipőt neki?
2013. jan. 9. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Deichman, adidas, Nike,elefanten.
2013. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki cipő még!!!Majd ha már önállóan,stabilan jár.Ha már most cipőt adsz a lábára nem alakulnak ki megfelelően az izmok,boltozat,stb.Ezt egy ortopéd főorvos barátunk mondta nekünk is.Akkor fontos a megfelelő tartást biztosító cipő,ha már ténylegesen jár-kel és kell hogy tartsa a bokáját; de akkor is törekedni kell,hogy minnél többet legyen mezítláb a gyerkőc-leginkább a szabadban.

11 hós kisfiú anyukája (nekem 8 hósan indult el önállóan és nem adunk cipőt itthon a lábára)

2013. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha még csak kapaszkodva jár a bútorok mellett,és kint az utcán nem jár önállóan,akkor nem kell cipő,amúgy is mezítláb tanulja meg legkönnyebben az egyensúlyozást,az enyém is ezt csinálja,de eszemben sincs cipővel befolyásolni a tapasztalatszerzését :)
2013. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad még most cipőt adni rá, ráértek addig várni, amíg megtanul járni és akkor is csak utcán, lakásban ne legyen soha rajta cipő.

Mindenképpen érdemes minőségi cipőt választani első cipőnek, nem szabad sajnálni rá a pénzt, 19-es méretben pedig már egész nagy a választék, de pont a magas lábfej miatt nem szabad netről rendelni, mindig próbálni kell. Nekünk a tépőzárasak jöttek be leginkább.

2013. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is úgy gondolom hogy nem kell cipő még neki, és eddig eszembe sem jutott, hogy cipőt adjak a lábára. De anyósom annyira erősködik már, hogy szinte belémbeszéli. Most közölte hogy majd ő vesz neki megfelelő cipőt, ha mi nem vagyunk rá képesek!

2013. jan. 9. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg neki,hogy akkor egyenesen a kukába dobja a pénzt,mert nem szabad cipőt adni a gyerek lábára,te így akarod és punk-tum.kíváncsi vagyok,hogy annak idején neki is volt cipő a lábán,mikor járni tanult?a mezítláb járásnál nincs egészségesebb dolog :)
2013. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem még nem kell neki cipő. Fiam is ennyi idős, lépeget kapaszkodva. Harisnya van rajta és azon egy vastagabb zokni, hogy ne fázzon meg a kövön. Cipő majd akkor lesz, ha jár.
2013. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányom most 4 éves. mikor ő 7 hósan felállt az akkori védőnő szigorúan a llkemre kötötte hogy vegyek neki cipőt még hívogatott is hogy vettem e már. Vettem, abban volt szinte mindig. Most 9 hós a fiam és az ortopéd orvos szigorúan megtiltotta a cipőt míg stabilan nem jár. Van valami marha bőr talpú puha cipi ami ilyenkor kell de az inkább ilyen csúszásgátlónak szolgál. Olyat meg nem bírok venni sehol nincs. Neten nem merek rendelni
2013. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!