Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell a lakásba cipő a már...

Kell a lakásba cipő a már járni tanuló/tudó baba/kisgyerek lábára?

Figyelt kérdés

Annyira megoszlik ezzel kapcsolatban az anyukák, védőnők véleménye, hogy már teljesen összezavarodtam. Kislányom mostanában kezdett el önállóan járni. Adjak rá kiscipőt a szobába vagy elég a zokni? Egyszer kérdeztem erről egy gyógytornászt, ő azt mondta mivel nem állnak befele a lányom bokái, bentre nem kell cipő.

Azóta viszont bárkit kérdezek mást mond.

Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok, mit mondtak Nektek, hogy csináltátok/csináljátok, hogy jobb? Segítsetek légyszi! Köszi, hogy válaszoltok



2012. okt. 6. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
A saját 2 gyerekekkel tapasztaltak és a 2 gyógytornász barátnőm véleménye után nem kell.
2012. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
gyerekemmel, nem gyerekekkel
2012. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
értelmesebb ortopédorvost kérdezz meg inkább
2012. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem adtam rá.Most 17 hónapos szandiba van bent, de csak a hideg padló miatt, ha padlófűtés lenne most sem adnék rá.
2012. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az enyém 3,5 éves, de itthon mindig szilikontalpas zokniban van.
2012. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem bizony!

Max egy kis puha bőr cipőcske...carozoo vagy hasonló.

2012. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A mezítlábas megoldás a legjobb, de csak addig, amíg nem egyenes talajon járkál, azaz pl bent a kövön, padlón vagy betonon. Kint a füvön, homokban, kavicson tényleg nagyon jó a mezítlábazás, mert úgy valóban szépen tud fejlődni a láb, az ingerek. De bent, amennyiben nem homokos, füves a talaj, és gondolom nem az, jobb ha cipő van a lábán a gyereknek, elkerülve a bokasüllyedés és lúdtalp kialakulását. Nem puhatalpú, hanem olyan ami fogja a bokáját, magasított. Tök mindegy ki vagyok és honnan tudom, mert ahány orvos/védőnő/anyuka/stb. annyi féle vélemény. Szerintem egy olyan ortopéd orvostól/védőnőtől kérdezd meg, akiben megbízol.
2012. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mivel kint is szalad és nincs kizárólag bent a lakásban így nincs indok a cipőre. Akkor lenne értelme az ,,egyenes talaj" dolognak, ha a gyerek kizárólag ilyenen járkálna.Ráadásul aki látott már gyereket az tudja, hogy az egyenes talajon is mindent szétszór és kész akadálypályát épít magának amin össze-vissza átlép, felmászik, rálép stb... A mi ,,egyenes talajunk" 5 perc alatt a legdurvább játékövezetté alakul át és hiába még ,,totyog" nem engedi, hogy a kezét fogjuk. Már szalad és kb 2 hét alatt a lépésekből eljutott odáig, hogy kint is egyedül jön a lábán és ritkán esik el. Ha esett igyekeztünk elkapni, de ez az élet rendje. Soha nem vérzett vagy lett puklija vagy esett volna komolyabbat pedig folyton mindent szétszór és rálép mindenre. Hagyni kell a gyereket és felesleges mindenféle dolgot rátenni. Figyeld meg a kicsit 20 percen keresztül...nem lesz 5 perc amikor egyhuzamban sík felületen lépkedne. Nálunk a konyhaát ,,egy lépcsőfok" válaszja el és mindig féltettem tőle. Néhány alkalommal engedtem, próbálja saját maga leküzdeni magát róla és olyan ügyesen rájött, hogy lecsüccsen és odacsúszik a széléhez... pik-pak megtanulta és soha nem volt még balesetünk pedig örökmozgó, folyton rohangál, folyton valamit szét akarsz szedni vagy bármi... Ha hideg lenne a padló akkor adnék rá én is, de padlófűtéshez felesleges. Egyébként ha egy rossz minőségű gumitalpú cipőt teszel rá aminek sík belülről a talpa na akkor ártasz vele igazán!
2012. okt. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért a fű/homok által okozott ingerek nem egyenlőek a szétszórt játékok által okozott ingerekkel, ebben azért remélem egyet értünk.
2012. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bent zokni, max dupla, vagy meleg.
2012. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!