Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj ha hagyom sirni?

Szerintetek baj ha hagyom sirni?

Figyelt kérdés
8 honapos a kisfiam es azota gyakorlatilag egy ejszakat nem aludt vegig,kb 6-7alkalommal kel fel ejjel,mar nem eszik csak hajnal fele(tapszeres).Total kimerultem en is meg neki sem jo mar igy.Mindent elkovettem de sehol nem alszik nyugodtan,setalni kell vele vagy ringatni akkor elalszik es ha leteszem es rogton nem ebred fel 20perc mulva biztos nyuszorog es vissza kell ringatnom.A napkozbeni alvas ugyan ez a MESE.Megkerdeztem mar minden anyukat aki kisbabas es miondenki azt javasolta hogy hagyjam sirni a kisagyban egy ideig.MA megprobaltam az elso altatasnal ,megetettem tiszta pelus volt rajta es beraktam a kisagyba jott az uvoltes,par percenkent oda mentem simogattam,dudoltam,meg jobban uvoltott.kb egy oraig sirt es vele egyutt en is aztan elaludt egyedul.Utana jokedvuen ebredt alig vartam hogy felvehessem,jatszottunk majd kivittem levegozni es aztan ebed majd ujra lefektettem es jott a siras,ott voltam vele bebujtam a nyakaba lenyugodott es 20perc siras utan elaludt.most jokedvuen jatszik:)total kivagyok nem tudom meg fogom e birni az ejszakai sirast,olyan kegyetlenul sz@rul erzem magam:(szerintetek ?
2013. jan. 9. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, "baj"- e, én nem tartom jónak, ha van más megoldás. A végén azt írod, hogy hozzábújva is sírt de hamar(abb) elaludt. Akkor inkább így síron mint egyedül, szerintem:).

És még Nálatok"befigyelhet" pont most, ebben az életkorban a szeparációs szorongás is, ami mellé még az alvástréning extra stressz jelent a babának és Neked is... szóval én magára biztosan nem hagynám, ha sír így is, úgy is, akkor inkább ne magányosan tegye.

2013. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem hagytam magara ott ultem a kisagy mellett csak eloszor ha odabujtam akkor megjobban sirt,masodszorra meg mar arra nyugodott meg.nem hagyom magara max 1-2 percre.
2013. jan. 9. 15:54
 3/9 A kérdező kommentje:
ja es erdekelne milyen mas megoldasra gondolsz?,koszonom a valaszod.
2013. jan. 9. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, akkor félreértettem ezt a mondatot:

"beraktam a kisagyba jott az uvoltes,par percenkent oda mentem".

Ezt értettem úgy, hogy elmentél majd vissza. A 20 perceset pedig úgy, hogy egyből odabújtál:).

Szóval ezt gondolom az egyik megoldásnak, amit már csináltál is:). Nem mégy el, hanem végi mellette vagy. A "csiki- csuki"t sem gondolom én sokkal jobbnak, mert ahogy nálatok is látszik, nem tudja, mit kezdjen a helyzettel. Itt van anya, elmegy, visszajön, de jaj, mi lesz ha megint itt hagy... remélem érthető, mire goindolok:).

Szóval mint fent is írtam, a szepaszorongás miatt is lehet, hogy nehezebben lazul el, mikor tudja, hogy "elválás" következik.

Nem tudom, hallottál- e már az Édes álom könnyek nélkül cím könyvről, elmagyarázza, hogyan "Működnek" a gyerekek és soksok hasznos tipp is van benne az altatáshoz, amik nem járnak "sírni hayással":). MOst mennem kell, nincs időm példát írni, de ha szeretnéd, akkor majd írok este.

2013. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

énszerintem az, hogy ő sír és te ott vagy mellette, az nem jelenti azt, hogy hagyod sírni.

Nem cipelheted örökké.

Én a lányomat sosem kapkodtam/dom fel,de mindig ott vagyok mellette, jelzem neki, hogy nem hagyom magára.Születése után elég sírós volt,aztán szép lassan elúlt, most viszont már így is meg tudom nyugtatni, hogy nem veszem fel.

Azt nem mondom, hogy soha nincs kézben, de nem cipelem a nap 24 órájában, sokat játszok vele úgy, hogy a kezemben van, meg szeretem ölelgetni puszilgatni, de ha sír nem ez az elsődleges, hogy felkapom.5 hetes kora óta megtanult így egyedül elaludni, egy kiegyensúlyozott, mosolygós kisbaba, most 4 hónapos

2013. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen lehet ha zavarosan irtam picit,eloszor is odabujtam amitol meg jobban sirt,masodszor meg pont attol nyugodott meg.Ha van idod nem banom ha irsz meg,minden erdekel,nem halottam errol a konyvrol de utananezek.Az utolsonak is koszonom a valaszod,azt hiszem te kovetkezetesebb voltal az elejetol fogva,ma mar banom hogy en is nem igy kezdtem,elso kisfiamnal minden jol ment szinte:)de ugylatszik a kisteso mar mas nagyon:)szep estet nektek.
2013. jan. 9. 17:40
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Alapvetően szerintem ne hagyd sírni, mert nem tesz jót nekik, a személyiségük attól lesz erős, ha sokat, sokat ringatjuk őket, szeretetet kapnak. Attól viszont biztos, hogy nem lesz semmi baja, ha egyszer-egyszer nem tudod őt felvenni, ha sír, mert valami fontos dolgod van, vagy mert leszakad a derakad. (de itt most igaziból nem feltétlenül az ölbenlevés a lényeg, az odabújás is jó, a teskontaktusra gondolok, simogatás, stb. ok)

de ha egyszer ki vagy bukva, és MUSZÁJ egy cseppet pihenned, hogy új erőt végy magadon, az nem fog benne kárt okozni, tuti.


Amúgy volt egy főnököm, akinek négy kislánya volt, és az egyik folyton üvöltött éjjel, alvásnál, és egyszer hagyták hajnalig sírni a feleségével, (amúgy mindig felvették, de már totál kivoltak) és azt mondta, hogy utána többet nem csinálta a kislány ezt a műsort. Ez ellent mond annak, amiben mi itt legtöbben "hiszünk", hogy ne hagyjuk sírni, de ez így történt.

2013. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hat igen errol beszelek,hogy nem esik nehezemre ha ringatni kell,vagy jatszani vele,de napi 24ben nem m,egy es van meg egy kisfiam akivel szinten foglalkoznom kell azon kivul is hogy fozok,mosok es takaritok.Napkozben csak harmasban vagyunk,igy mindent egyedul csinalok itthon szuletesuk ota.Az estek is nehezek 2 gyereket furdetni vacsiztatni elaltani,de ezt megoldom sak az a baj hogy ezutan meg jon az ejszaka ami 20perces kelesekkel jar szinte semmit nem alszom es hulla lettem.Koszi a valaszt,neked is.
2013. jan. 9. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is volt ilyen 8 hónaposan csak nekünk ikreink vannak.

Mivel mind a két gyereket nem tudtam felvenni leültem a kiságy végébe és meséltem nekik olvastam és kb. egy hét után már megnyugodva várták a mesét.Ha valamelyk sírt akkor felvettem ringattam egy kicsit és utána csere aztán be a kiságyba és folytatodott a mese.Most másfél évesek este fürdés után várják a mesét és már nem is kell ringatni őket.

2013. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!