Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha hagyom álomba...

Nem baj ha hagyom álomba sírni a babámat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos korától sírva merül álomba. Éjjel csak ritkán kel fel, 10-13 órákat aludt egészen 6 hónapos koráig, most már 6-8 órát alszik, 7 hónapos.

A lényeg, hogy nagyon nem szeretem, hogy így alszik el, de ha ott vagyok mellette, csak jobban sír.

Olvastam több helyen is, hogy nem baj, ha így alszik el, de annyira rossz érzés.

Amúgy életvidám, mosolygós kisbaba, csak akkor sír ha álmos, meg persze olykor vannak nyűgös napjai, de alapjába nem sír sokat.

Ha lehet olyanoktól várok választ akik tapasztalták vagy tudnak rá megoldást, arra nem igazán vagyok kíváncsi, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy hagyom sírni.. de igazából a picifiú nem ad más választást. vagy hagyom, vagy jobban sír.

Köszönöm!



2013. jan. 3. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%

Nem baj. Semmi baja nem lesz attól, ha egy kicsit sír alvás előtt. Nyugodtan hagyd egyedül.

Csak ma hiszik az anyukák, hogy baj, ha sír a babájuk.

Az én gyerekeimet is hagytam sírni, ha tudtam, hogy nincs semmi bajuk. Mégis egészséges gyerekek lettek.

2013. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

Na ez jó, végre egy anyuka hasonló gyerekkel. :)

Bocs, de örülök, hogy neked is ugyanaz a gondod, mint anno nekem volt, így látom nem vagyok egyedi eset. :)

Lányom ugyanezt csinálta. Állandóan sírt elalváskor, bármit is csináltam, vagy éppen nem csináltam semmit.

Egy időszak volt ez, nem is tudom...talán úgy 6 hónapos és 1 éves kora között.

Engem is zavart, és én is megkérdőjeleztem a saját képességeimet, meg aggódtam, hogy ez majd árt a fejlődésének, és nem is fog szeretni...

Na, de túlagyaltam magam akkor, most már tudom.


Most egy 2,5 éves vigyori kiscsaj, aki imád. Ma is ezerszer ölelt át és mondta, hogy szejetjek anya, úgyhogy sírt, sírt, sírt, de köszöni jól van, kötődik és szeret, egészséges testileg-lelkileg.


Én azt gondolom, hogy a fontos, hogy lássa és érezze, hogy próbálkozol, hogy ott vagy neki, ha kell és szereted. Az pedig, hogy így sírva alszik el, nem azt jelenti, hogy magasról teszel rá. Valószínűleg akkor árthat ez a gyerek lelki fejlődésének, ha sok másban sem kap választ a baba, ha elhanyagolva hagyják sírni, és ez rendszeres éveken keresztül.


Persze nem kell sírni hagyni, úgy hogy belefulladjon a sírásba, de nem is kell ostoroznod magad azért, mert pityeregve alszik el. Te ismered őt legjobban, és te tudod miként tudod jobban elaltatni. Más meg mondhat bármit, ha az ő gyereke nem ilyen volt. Az fel sem fogja, hogy milyen bosszantó tud lenni az a mondat, hogy te vagy a rossz anya, és biztos rosszul csinálod.

Pedig te azzal teszel jót, ha az természetének megfelelően neveled. S ha egyes babáknál ez a "kicsit sírva elalvás" technikáját jelenti, akkor ez van, ezt kell szeretni.

Kitartást!

2013. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk nincs ilyen gondunk szerencsére, csak néha fordul elő hogy sír a lányunk (másfél éves) mikor letesszük aludni.

Lehet hogy azért sír már a fáradtságtól, mert túl sok inger éri lefekvés előtt. Próbáld meg azt, hogy alvásidő előtt fél-egy órával kikapcsolod a tévét, beteszel halk babazenét és játszol vele valami nyugodt játékot. Esetleg egy kis masszírozás lefekvés előtt, nyugtatólag hathat rá. :)

2013. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! :)

halk zene, enyhe lámpafény, esti kényeztetés mindennaposak. minden amit szeret.

de az, hogy másnak is volt ilyen gondja és mégis minden rendben illetve hogy anno ez normális volt, ezek megnyugtatnak.

köszönöm!

2013. jan. 3. 21:46
 5/25 anonim ***** válasza:
57%

de, szerintem baj

miért sír? minden éjjel így alszik el? és miért nem teszel valamit, hogy ne kelljen sírnia? feküdj mellé, öleld át, de ne hagyd sírni minden egyes nap :(

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%

HA mindenképp sír, akkor inkább úgy, hogy Vele vagy, támogatod őt a jelenléteddel. Az még mindig jobb mint ha eyedül van a bajával.

Miért sír minden elalvásnál?

Hogyan altatod?

Hoyan zajlik az este, vagy az alvás előtti időszak?

Mit teszel ha az álmosság első jeleit látod rajta?

2013. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

De baj. Nem igazán értem a kérdést, azt írtad, hogy nem vagy kíváncsi olyan anyukák véleményére, akik szerint nem szabad sírni hagyni a babát, de közben azt kérdezed, hogy nem baj-e? Úgy kellett volna megírnod a topiknyitót, hogy szeretnél kapni néhány vállon veregetést, hogy semmi gond, tökjó, hogy szegény baba minden nap álomba sírja magát.

Írtad, hogy 3 hónapos korától csinálja. Egy ennyi idős baba még nem tud hisztizni, ha sír, annak oka van. Lehet, hogy csak az volt az oka, hogy a közelségedre vágyik, de ez egy babának éppolyan fontos igénye, mint az evés. Szóval szerintem ilyenkor egy anyának kutya kötelessége álomba ringatnia a babáját, és felkelnie hozzá, ha felébred és sír, és ha másképp nem megy, együtt aludni vele.

Lehet lepontozni.

2013. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Én sem hagynám sírni. Nem is hagytam ilyen esetben a fiam! Az a dolgom,hogy elaltassam. Nyilván van,hogy ez sok idő, de akkor is az én dolgom. Ha nehezen akar aludni, akkor simogatom, énekelek, mesélek, kap egy kis innivalót stb.

És nem, ettől még nem kapatom el a gyereket. Mert pl. ha a telefonommal akarsz játszani és elveszem tőle, mire ő ordítani kezd, na akkor hagyom egy picit sírni, aztán mást adok neki játszani. De az alvás előtti sírás, nem hiszti. A babák sokszor túlpörögnek, és bár hiába fáradtak, nem bírnak elaludni. Ezt nem direkt csinálja!

2013. jan. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó pár hozzászóló ! Az anyuka irja,ha ott van mégjobban sir a kicsi.Nem lesz baja a sirástól,bár tény hogy ennek kell utolsó megoldásnak lennie.Párom ezt mondta a sirásra: Had sirjon,sokmindennel meg kell tudnia birkozni az életben még.

Lányunk 3hetes koráig sehogy nemm tudott aludni,igy hagytuk sirni.Azóta nax ha heti 1x sir valamelyik elalvásánál,de inkább csak panaszkodik már,hogy ejejejeje meg ilyesmi.3hónapos ma

2013. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

bizonyos hangvételű hozzászólásokra nem vagyok hajlandó reagálni, csak annyit OLVASSÁK ÁT FIGYELMESEN amit írtam, és talán már nem ilyen stílusban reagálnak! mellesleg nem kötelező!

amúgy meg,aki azon a véleményen van, hogy nem jó hagyni sírni és normálisan leírja mit tegyek (nem hagyom magára, nem is tudom egyesek honnan vették ezt!)

az utolsó hozzászólónak pedig köszönöm, hogy felvilágosította azokat akik nem olvasták el a kérdésemhez fűzött megjegyzésemet :)

2013. jan. 4. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!