Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "nem hagyom sírni" elv...

A "nem hagyom sírni" elv megdől a 2. vagy x. gyermeknél?

Figyelt kérdés

A fiam hasfájós volt, sokat sírt az elején, ráadásul első gyerkőc, sokat olvastam is a témában, na meg nem is tudtam volna őt otthagyni sírni magában a kiságyban, szóval amellett döntöttem, hogy: egy csecsemő nem hisztizik, ha sír oka van, fel kell venni, dajkálni kell. Majd ha 6 hónapos kora után 100 %-ban biztos leszek, hogy hiszti, akkor majd hagyom egy kicsit sírni. Eljött a 6 hónap, még mindig nem hisztizik, majd egy éves kora után hagyom őt sírni. Nem is tudom (azt hiszem fel van írva) mikor volt az, amikor egyértelműen hiszti sírás volt. Szerencsére nem volt benne sűrűn részünk, a fiam most 3 éves lesz, és nem hisztis.


Most született a lányunk, szintén hasfájós (nekünk kijutott), sír ha fáj a hasa, sír ha éhes, sír ha nem tud elaludni. Ok. Ekkor felveszem, próbálom vígasztalni, de van, hogy fél órát is képes egyfolytában sírni, csak mert 1,5 órára az evés után nem vagyok hajlandó neki újra enni adni. Közben a nagyfiam is ott van, vele is kell foglalkozni. Van, hogy a pici lány a kiságyban sír, mert már nem tudok vele mit csinálni (kézben is sír), és a fiammal játszunk. Így is azt érzem, hogy szegény fim el van hanyagolva legalábbis általam, a párom meg épp, hogy többet foglalkozik vele, mint a lányunkkal.


Szóval már ez nálam a "hagyom sírni" kategóriába tartozik, pedig szívem szerint nem hagynám őt sem, csak hát nem lehet állandóan kézben, mint annak idején az első gyerkőc.


Ti hogy oldjátok ezt meg? Nem szeretném, ha emiatt a lányom egy hisztigép lenne, mert "nem foglalkozunk a sírásával" (közben meg elég sokat van kézben, mégis így érzem). Bocs, hogy hosszú lett.


2012. szept. 20. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem hagytam a másodikat sem sírni. Szuper dolog a hordozókendő.:)
2012. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
nem hagyom a 2.at sem sírni. kapok is eleget h felkapatom ez van ilyen vagyok
2012. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
de miért nem eteted meg ha éhes? én megetetem, én se 3 óránként eszem, egy csecsemőnek meg pláne nem kell órára ennie szerintem, inkább ezt a részét kell szerintem betartani, hogy azt az igényét kielégítsük amit tudunk a 2.nak is. de persze ha a nagyot fürdetni kell vagy öltöztetni akkor kénytelen az ember hagyni egy kicsit a kisebbet sírni, szerintem ez ezzel jár :(
2012. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem dőlt meg természetesen.
2012. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Hordozókendő a megoldás szerintem, meg az igény szerinti etetés. Ha éhes,úgyis addig sír míg nem adsz neki, ha meg csak téged akar,akkor a hordozókendő megoldja. Szerintem a második is megérdemli,hogy kialakuljon benne a világba és beléd vetett hit. Szerintem a sírni hagyósan nevelt gyerekek gyakrabban lesznek kamaszkorukban nehezen kezelhetők,de legalábbis sokkal bizalmatlanabbak lesznek a szüleikkel és egyáltalán a világgal szemben.
2012. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én is a hordozókendőre szavazok! Szuper találmány! Meg az adamo hinta is!
2012. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha nemrég született a picúr, akkor a 1,5 óra utáni megéhezés teljesen normális. Etesd meg és hordozd, ahogy a többiek is javasolták.

Nem fogod elrontani.

Csak egy "élő" példa:

nálunk volt, hogy 18X szoptattam meg egy nap a kisebbiket az elején. Most 4 hós és beállt a 2,5-3 óránkénti szopira. Ő is öleb :-), viszont nyugodtabb is.

A kicsit ne hagyd sirni, csapd magadra és nyugodtabb lesz az egész légkör. Ez most nem nyafogás (az majd később jön), csak anyát keresi, a Te közelségedre vágyik, add meg neki (is).

Majd, ha nagyobb lesz, simán el fog játszadozni mellettetek a szőnyegen.

2012. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Csecsemőkorában nem hagytam és nem is hagynám sírni, pláne ha fáj valamije vagy éhes. Tudom, hogy fárasztó fél-egy órát cipelni, miközben ordít, mert görcsöl a hasa. És igen, kézben is ordít, hisz ott is fáj neki. De attól még érzi, hogy ott vagy neki és próbálod megoldani a gondját - ezt az ágyában nem érezheti.

A kisfiad 3 évesen már elég okos ahhoz, hogy megértse, a kistesónak szüksége van rád, ha fáj valamije. Amikor neki fájt valamije, őt sem hagytad. Hidd el, megérti.

Egy kis idő, max fél év és minden sokkal jobb lesz. De most természetes, ha a kicsi sok idődet lekötni.

Az persze más, ha mondjuk 10 percig sírni hagyod és úgy elalszik. A kisfiamnál ez nem működött, a második babánk, a kislányom viszont el tudott így aludni; ezért őt hagytam sírdogálni, ha tudtam hogy álmos pl. De ha éhes volt, vagy fájt a pocakja, akkor a nagyobbik addig parkolópályán volt, vagy mellettem ült és olvastam neki.

2012. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén? Sosem lennék képes sírni hagyni, pláne ha tudnám, hogy enni kérne. Ne haragudj, de egy kicsit úgy érzem túlságosan is okosan szeretnéd csinálni, inkább hallgass a szívedre!

Nekem 32 hónapos volt a nagy, 18 hónapos a középső mikor született a kicsi. Persze nyár volt, így mind a hárman velem itthon, Apa dolgozott reggeltől estig.

Nem volt könnyű. Mégis úgy érzem szerencsém volt. A kicsinek annyi volt az "elvárása", hogy igény szerint etessem. A nagyoknak meg annyi, hogy a lehető legtöbbet legyünk lent a játszótéren.

Nos a házimunka baromi nehéz úgy, hogy a nagyok igényelnék a közös játékot veled, a kicsi igény szerint szopizik. Viszont szépen meg lehetett értetni velük, hogy ha megvárják, míg pl. megfőzök és evett a kistesó, akkor tudunk indulni a játszóra. A kicsi evett, bekerült a babakocsiban, ott jó nagyot aludt. Én addig aktívan a nagyoké voltam. Szinte így ment el a nyár. Nálunk a gyerekek nem viselik jól, ha a másik sír. El nem tudom képzelni, hogy sír az egyik a másik pedig vígan játszik. Sőt. Ha azonnal nem reagálok jönnek utánam, hogy nem hallod, hogy XY sír?!?

3 gyerekes anyuka

2012. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon igazságtalannak tartom ezt a szemléletet, hogy az első gyereknek megadunk mindent, a másodiknak meg már nem jut annyi. Itt is egy csomószor olvasom, hogy az anyukák nagy büszkén, vicceskedve mesélik, hogy az első gyereket minden nyekkenésre felkapták, a másodiknál erre nincs idő, az első gyereknek mindent kimostak, kifertőtlenítettek, a másodiknál ez már nem volt olyan fontos stb.

Szerintem a kisebbik gyerek is pont ugyanannyi törődést érdemel, mint a nagy. Szóval én sem tudnék nyugodtan játszani a naggyal, amíg a kicsi sír. Egy 3 éves már megérthetné, hogy a pici újszülöttnek gyakran van szüksége anyára, és nem szabad egyedül hagyni, ha valami baja van, és sír az anyjáért.

A lányod egyébként nem "hisztigép" lesz, pont a sírni hagyott babák szoknak le a gyakori sírásról, mert beletörődnek, hogy hiába könyörögnek az anyjukért, az nem törődik velük. Ennek majd később lesznek következményei: szorongás, bizalomhiány stb.

2012. szept. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!