Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hónapos babám...

10 és fél hónapos babám étrendje szerintetek jó így? Meddig kell pürésítve adni az ételeket? 5 foga van.

Figyelt kérdés

Reggeli: szopi

Tizórai: tejpép

Ebéd: főzelék

Uzsonna: gyümölcs kekszel vagy joghurt

Vacsora: főzelék vagy tejpép majd elalvás előtt még megszoptatom

A főzelékek a következők: répa-krumpli csirkehusival, sütőtök-krumpli, paradicsomos krumpli sajttal, zölborsófőzelék csirkehusival, spenót tojássárgával, brokkolis sajtos csirke, karalábéleves krumplival összeturmixolva, gesztenyés csirke (céklát adnék de nem szereti). Ezeket váltogatom. Egyelőre turmixolok mindent és külön főzök neki. Mit adhatnék még neki? Mikortól ehetné azt amit mi is eszünk mondjuk pörkölt, rakott krumpli, bolognai spagetti meg ilyenek?? Nincs még rágófoga, de puha dolgokat mint pl banán elfogad turmmixolás nélkül is.


2013. jan. 10. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Már adhatod neki azokat az ételeket is, amit ti esztek. Darabosat már 6 hónapos kortól kaphatnak, akkor is, ha még nincs foguk. Az ínyükkel el tudják majszolni a puha ételt.
2013. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10 hónaposan már csak a tej és a tojásfehérje tiltólistás. Bolognait, pörköltet tésztával már simán adhatsz neki.

Én ilyenkor már régen nem turmixoltam a gyerekeimnek, csak az első 1-2 hónapban :)

2013. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már rég adhatod neki a darabosat és ami ti is esztek.Kisfiam 11 hónapos és már 2 hónapja kapja így az ételeket,imádja.

És ahogy írták is:már sokkal több féle ételt adhatnál nki,akár a tiétekből is (csak azért figyelj a fűszerezésre).

2013. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így :)

Én már 9 hónaposomnak pár hete már ( 6 foga van, de szerintem sem ez a lényeg) csak villával töröm össze a zöldségeket, husit apróra vágom, banánt sosem turmixoltam, jó ízűen megeszik így is mindent. Hamar beleszoknak szerintem, kipróbálhatod. És igen, már a nem túl fűszeres kajákból már kaphat (tej, tojásfehérje és egyéb allergének kivételével)

2013. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!