Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának hogy kell...

5 hónapos babának hogy kell főzeléket csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15-én lesz 5 hónapos a lányom, és 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert tápszeres. Már eszünk mindent, krumpli, cékla, alma, sárgarépa, sütőtök. A dokinőnk azt mondta ha betöltöttük az 5. hónapot kezdjem el a főzelékeket adni+ a csirke és pulykahusit. Igazság szerint, mivel habarást nem lehet csinálni még a babának ezért fogalmam sincs hogy csináljak főzeléket.


2013. jan. 10. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy kezdetben csak a zöldség saját főtt levével kell összekeverni a pürésített zöldséget. Semmi fűszer.

Én úgy csináltam, hogy először megfőztem a husit, majd hozzátettem a krumplit. Az utolsó 5 perc környékén tettem bele a májat a főzőlébe. Aztán kiskanállal és fémszűrővel átpasszíroztam mindent.

Később a krumplit kombináltam sárgarépával, majd brokkolival.

Amikor már 9 hónapos lesz, akkor lehet próbálkozni pici lisztes rántással.

2013. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Simán megfőzöd a zöldséget + a csirkemellet (ezt legalább 2-3 óráig kell főzni) és összeturmixolod. Ha túl sűrű, tápszerrel tudod higítani. Egyenlőre így tudod a főzeléket csinálni. Majd 1 hónap múlva lehet pici olajat és lisztet használni, akkor már inkább főzelék lesz.

2013. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy a csirkemellet felkockázom és krumplival, répával, brokkolival, hagymával (a kisfiamnak már azt is lehet) felrakom főni, mint egy levest, csak fűszerek nélkül. Ha minden megpuhult, a husit kiveszem és külön turmixolom, a zöldségeket - de legalábbis a krumplit meg a répát - együtt pépesítem a saját főzőlevével. (Egy egész csirkemellből annyi lesz, hogy 2 műanyag jégkockatartót megtöltök vele, be a fagyasztóba, így minden nap csak 2 kocka husit kiveszek, a mikróban felmelegítem és beleteszem a napi főzelékbe.)
2013. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért más a főzelék és a zöldségpüré?

Lehet én rosszul csinálom, de nem teszek hozzá levet, van így is elég. Csak a végén olajat, a zsírban oldódó vitaminok miatt.

2013. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam, h kb 1/3 rész krumpli (hogy ne legyen nagyon tömény), 1/3 rész zöldség, kis főzőlével és husival turmixolva. Én nem főztem 2-3 órát a csirkét.
2013. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!