Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2.5 hós babám nem tud 5...

2.5 hós babám nem tud 5 percet se elleni magában?

Figyelt kérdés
Mindig mellette kell lennem ha ébren van ,beszélni hozzá,játszani vele. Próbáltam ágyra hasra fektetni hátha ,de elkezdett bőgni? Így mégis ,hogy tanul meg forogni stb? Mit csinálok már megint rosszul? Kezdem azt hinni,hogy nagyon rossz anya vagyok.
2013. jan. 10. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
NYUGI.
2013. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányom van, és ezerszer gondoltam, hogy rossz anya vagyok, de olyankor mindig rájövök, hogy csak azért mert olyanok az elvárásaim magammal szemben, amik alapvetően teljesíthetetlenek! :)


Lányom 3-4 hónapos koráig ordított, ha letettem, főleg ha hason volt. Én is azt hittem, hogy akkor majd lassan fog fejlődni, meg amúgy is mekkora béna vagyok.

Aztán 4 hó körül úgy döntött minden jó lesz, elkezdett forogni, 6 hónaposan kúszott, 8 hónaposan ült, mászott, állt, 10 hónaposan elindult. :)


Anyuka, próbálkozol, próbálkozol, és előbb-utóbb jó lesz. Csak nyugi, és ne magad okold mindenért!

2013. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz Anya, az én lányom már 10 hós, és a nagy 2, 5 éves mindkettővel játszani kell, vagy megy a hiszti. Jó a nagy már eljátszik egyedül is néha, de azért szereti, ha ott vagyunk. Sokáig így lesz ez még. Viszont, ha valami dolgod van akkor tedd rá a játszószőnyegre és tedd be a járókába, mert meg kell szoknia. Még ha sír is kicsit. Nekem a kisebbik lányom most már elvan kb 5 percig:)) de muszáj neki megszokni. Lehet egyébként, hogy fáj a hasa, és azért is sír, ha nincs vele foglalkozva.
2013. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az jutott még eszembe, hogy te is azon akadsz ki, hogy te mit csinálsz rosszul, és magadban keresed a hibát, meg nem érted saját magad, pedig csak arról van szó, hogy a babádat kell kiismerned. Az ő igényeit kell most figyelembe venned, és neki nem az az igénye, hogy a gyermek kiskönyvben foglaltakat teljesítse időre, hanem hogy anyuci mellette legyen, támogassa, vegye fel, mert hát "uncsi hason feküdni, amikor még igazán nézelődni sem tudok úgy, és amúgy is aaaannnyaaa, veled akarok lenni, és szagolgatni a bőröd illatát".

Idővel mindent meg fog csinálni, ez nem verseny, és nem jó anya-rossz anya kérdés. Arra majd elég visszatérni 30 év úlva. :)

2013. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Én is át estem ezen. Azt hittem idegbajt kapok. Este már bőgtem a fáradtságtól. Nem csinálsz semmit rosszul. Nem fáj a pocak? Nem látod, hogy erőlködne? De lehet csak elkapott. Van játszó szőnyegetek? Próbáld meg azt. Bár nekünk a fisher price rezgő pihenőszék jött be. Megváltás volt. Fél, háromnegyed órát el volt benne. Talán könnyebb akkor lesz, ha el kezd mászni. De akkor jönnek más problémák. Nekem egy 10 hós ördögfiókám van. Egy hisztigép és még mindig idegbajt tudok kapni tőle, nagyon én központú. Össze dől a világ ha nem figyelek rá. De hidd el meg szokod. Meg tanulod ki kapcsolni az agyad mikor hisztizik. De imádom. Soha nem tudnám bántani és el olvadok mikor puszit ad, meg simogat, vagy ügyesen játszik. Aztán kezdődik megint a hiszti! :D Sajnos ez még egy darabig így lesz. Mindenki csak a szépet mondja az anyaságról, majd amikor gyereked lesz rá jössz, hogy a nagy sz@rt! Persze van szép is! Nem is kevés. De ezt az időt túl kell élni. Majd jön a dac. Lesz egy kis nyugi, aztán kamaszodik. húúú. Szóval annyit akartam mondani, hogy nem vagy sz@r anya. Ezzel a 99,99%-unk így van!!! :)Fel a fejjel. Már csak 20-25 év idegbaj!
2013. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2! éves kora óta van el egyedül, kb. fél órát. Játszik, főzőcskézik, pakolgat stb.

Annyira pici még, igényli, hogy a közeledben legyen. később majd te leszel a játszópajti.

És csak tökéletlen anyák léteznek, ettől tökéletes a világ.

2013. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak az sem volt elég, ha mellette voltam, Őt konkrétan folyamatosan ölben kellett tartani, mégpedig függőlegesen, arccal kifelé, hogy lásson, és ebben a pózban rázogatni a fenekét! Kaptam én hideget-meleget, hogy miért tartom függőlegesen, mert egy pici babát nem szabad, meg a gerince stb-stb ... Soha nem maradt meg 5 percre sem, sem a kiságyban, sem játszószőnyegen, sem babahintában, sem babakocsiban, sehol! El lehet képzelni, hogy tudtam mellette bármit is csinálni ... Mint egy őrült, olyan voltam mindig. Ráadásul nappal 2-3x 20 perceket aludt már 2 hónaposan is, ami persze semmire sem elég. Éjjel pedig 3-4x szopott egészen 10 hónapos koráig. A lényeg, hogy én is sokat gondolkoztam, hogy hol rontottam el, de nem jöttem rá ... Ő egyszerűen ilyen baba. Ma már lassan 22 hónapos, talán 10-15 perceket elvan a játékaival, de nagyon kell szervezkednem és előrelátnom, hogy tudjam a dolgaimat csinálni.

Ja, és a hasonfektetés ... Az én fiam is utálta eleinte, nekem ne mondja senki, hogy attól jól fog fejlődni, hogy hason kinlódtatom az akarata ellenére. És érdekes, ugyanúgy megtanult forogni, mászni, ülni, stb. mint bármelyik másik baba.

Nyugi, nem Szentírás, amit a könyvek írnak, a babádra figyelj, majd Ő jelzi, hogyan tovább :-)

2013. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Mintha csak én írtam volna! Mi is mindig kaptunk a függőleges tartásért, kb 4 4 napos kora óta, ahogy hazakevertünk a kórházból őt sem lehetett letenni :) Nekem a hordozó kendő volt a megváltás, eleinte elől, később háton. Úgy tudtam kicsit porszívózni, mi egymás...de főzni már nem hagyott, csak a lötyögőgős dolgokat szerette ő is :)))
2013. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ha egy ekkora baba szinte folyamatos szoros kontaktusra vágyik az anyukáával, semmit nem rontottál el, sőt, nagyon jól csinálod hogy ezt megadod neki:).

Hidd el, le fog kéretőzni ha eljön az ideje:). Hogy addig is könnyebb legyen, esetleg vess be hordozót, vedd magadra, hogy legyen szabad kezed, tud tevékenykedni... a hordozással ráadásul stimulálod az izomzatát, idegrendszerét, szóval a mozgásfejlődésében nemhogy hátráltatod, hanem támogatod:). A legfontosabb, hogy azt elhidd, hogy a babád tudja, hol jó neki:), amint megérik rá, le fog kéretőzni, hiszen ez az egyedfejlődés természetes velejárója:).

2013. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Azért jó látni ,hogy másnál is vzan ilyen és tényleg nem én rontom el. Pedig felkészítettem az anyuka ismerőseim ,hogy a fiúknál több ilyen baba van,hogy 3 éves korukig nagyon anyásak. Arra is felkészültem,hogy nehéz lesz,de hogy ennyire? Erre nem! Nekem az anyukám nem volt jó anya és ez miatt a viszonyunk is rossz és az én gyerekkorom,kamaszkorom is förtelmes volt. Rossz voltam,sok butaságot csináltam és így visszagondolva és sok könyvet ,cikket átlapozva rájöttem ,hogy ő nagyon elrontott engem. A nem foglalkozása velem, hogy nem szeretgetett annyit, hogy nem ült le velem tanulni ,hogy minden nap este 8-ig is a szomszédba lehettem,mert ugye így nem zavartam, nem kaptam biztatást ,dicséreteket stb. Ez miatt a kamaszkoromban kijött,hogy önbizalomhiányos voltam rettentően, kerültem az iskolát,semmit se fejeztem be, nem szerettem új ismertségeket kötni ,mert úgy gondoltam ,hogy úgysem érdeklem a másikat ,sőt csak az útjában vagyok. Én ,én nem akarok ilyen hibákat elkövetni. :( Ezért próbálok mindenben jól teljesíteni most és ezért érzem azt sokszor ,hogy most is valamit elrontok. Bocsánat ,hogy eltértem picit a témától .
2013. jan. 11. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!