Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy a majdnem...

Mit csináljak, hogy a majdnem 4 hónapos babám több ideig ellegyen magában? Nem tud 15 percet magában eljátszani.

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
1,5 évesen sem tud még ilyet a gyerekem:) Nagy elvtárs egy 4 hónapostól. Ne aggódj, majd idővel, ha nagyobb lesz jobban elfoglalja magát.
2012. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Többnyire sehogy. Egy ekkora babától egyáltalán ne akard elvárni, hogy ellegyen egyedül.

Ha nem tudod csinálni a házimunkát, akkor kösd magadra hordozókendőben/mei tai-ban. Más megoldás nem nagyon van. Esetleg az, ha sírni hagyod, de az meg senkinek nem lesz jobb: te ideges elszel tőle, a babád is és ha abba is hagyja a sírást, azért teszi, mert megunta, hogy hiba hív téged, te rá se hederítesz...

2012. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem szereti a hordozókendőt:(
2012. jan. 25. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos kisfiamat csak a zenélő játszószőnyeg és a zenélő elektromos hinta tudja lekötni 20, max 30 percre. A játszószőnyegünk 20 perc után automatikusan kikapcsol, azt általában kibírja, meg még egy fél programot. :) Aztán hirtelen észre veszi, hogy én nem játszok vele és sírással jelzi, hogy vegyem fel. Ilyenkor ha odamegyek hozzá, beszélek hozzá, játszok vele kicsit, akkor kitolódik ez az idő. Olyan is volt, hogy 2 órát is elvolt a hintában amíg főztem a konyhában. A lényeg, hogy ott volt velem, néha lehajoltam hozzá, adtam neki cumit, volt hogy el is aludt kis időre. Egyébként, ha simán a földre rakom, hogy nézegesse a sok színes játékát, az általában nem jön be, max 10 perig.
2012. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napról-napra többet fog játszani egyedül is. Ne erőltesd, légy türelmes. Vidd magaddal néha hordozóban, bekötve. Én így főzök ha nyűgös!
2012. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Másfél évesem 5 percet nincs el egyedül :)
2012. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a játékhíd vált be, amit felé rakok és jár keze, lába.
2012. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor lesz könnyebb, amikor megtanul magától ülni. Addig nekünk is keserves volt minden nap!

Amint hanyat fektettem, visított, hason meg elfáradt 10-15 perc után. A kúszásnál már jobb volt a helyzet, de az ülés megtanulása után minden megváltozott.

Tudok tőle tenni-venni a lakásban. Főzni, takarítani, még netezni is, és nem vinnyog percenként, csak ha már nagyon elfáradt.

Kis türelem! Én is úgy vártam ezt az időszakot, mint a messiást!

2012. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se várj ilyet. Babakocsiban toltam magammal, ilyenkor már alaposan megemelve a mózes hátát, elnézegette hogy mit csinálok, pláne a tesóját.
2012. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az autós ülésben viszem magammal. Hál istennek a kezét nagyon jó játéknak találja. Miközben csinálom a dolgom beszélek, énekelek hozzá, elmondom mit csinálok és mosolygok rá.
2012. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!