Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha az 5 hónapops...

Mit tegyek, ha az 5 hónapops babám állandoan hiosztis nyügös, egy percet sincs el magában?

Figyelt kérdés
már nagyon rá megy az idegrendszerem, mindig veszekszünk a párommal, de sirni hagytam akkor se hagyja abba, ö ilyen? vagy mi? mikor lesz ennek vége? nem lehet letenni egy percre sem hogy játszon, mindig kenguruban lenne vagy ölben de ugy se jo, sétálni kell vele, nem lehet ülni az ölemnben.. már ugy ki vagyok..
2010. dec. 25. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor kifogtad! Nálunk is hasonló a helyzet, bár talán ennyire nem durva. Most 11 hós lesz és sokszor úgy főzök porszívózók, stb. hogy a kezemben tartom, bár nem sokkal van 8 kg felett, még nem túl nehéz. Ha így a jó neki, nem tudok mit csinálni. Vannak nyugisabb napjai is, akkor szépen eljátszik már egyedül rövid ideig. Ha valamit csinálok, akkor időnként lefoglalja magát azzal, amit adok a kezeügyébe, vagy van hogy bemegy a szobába a játékaihoz. Idővel változnak ők is. Kitartás!!!

Egyébként nálunk sem szereti, ha csak az ölünben ül, nálunk is állni, vagy mozogni kell vele.

2010. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs, de nagyjából semmit! majd elnövi ha szerencséd van!
2010. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hetes korában kezdte el ezt. 2-3 hét alatt kinőtte. Próbálj játékot adni a kezébe, mutasd meg, hogy hogyan kell vele játszani. Nálunk bevált az, hogy amíg főztem, kivittem magammal a konyhába, beültettem a bébihordóba és énekeltem neki. Mindig megnyugodott és azóta is sikerül az éneklésemmel megnyugtatni. Ja meg akkor üvölt, ha fáradt. 2 óra fentlét után alvás. Nemrég múlt 5 hónapos a kisfiam. Fontos, hogy legyetek kedvesek és nyugodtak a baba előtt, mert ha érzi a feszültségeteket még nehezebben tud megnyugodni.
2010. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az én kisfiam 5,5 honapos és most 8200 gr már, jo nehéz a kis segge:) játszik néha de ott kell lennem, és a hordozoban utál lenni, vettünk neki elekromos hintát de abban is 5 percet van el.. már annyi mindent kiprobáltam.
2010. dec. 28. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet annyival tetézve, hogy napközben nem alszik :(

Éjszakát végigalussza, de van, hogy reggel 9-től este 11-ig folyamatosan szórakoztatni kell, ha elunja magát azonnal sír. (nehéz egy 8 hetes babát szórakoztatni:( )

Az elmúlt két nap már javult, kétszer is aludt napközben - talán pozitívan változik.

2010. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk sem vált be semmi olyan, pl. hordozó, pihenőszék, stb. neked kell úgy alakítani az életed, amíg nagyobb nem lesz. Ez szerintem senkinek sem könnyű. Kitartás!
2010. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld játékokkal telepakolt babkocsiba tenni, és oda tolni ahol te vagy. Utána ha megszokja egyedül is el lesz.
2011. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mikorra változott meg végül a helyzet?
2022. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!