Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza lehet anyámnak?

Igaza lehet anyámnak?

Figyelt kérdés
7hós a lányom és tegnap este fürdésnél majdnem felállt mondtam anyámnak ö meg mondta hogy ne hadjam mert meggörbül a lába. Sokszor nem tudom behajlitani a lábát mert kifesziti. Tényleg meggörbülhet neki még? Meg lehet neki ülni?
2013. jan. 11. 05:59
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen meggörbülhet ha idő előtt kezdik el járatni. Ettől alakul ki az O-láb.
2013. jan. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától feláll semmi baja nem lesz,kisfiam 6 hónaposan állt fel,onnantól ment a bútorok mellett,és 10 hónaposan már tett pár lépést kapaszkodás nélkül,11 hónapos korától jár,semmi baja a lábának,ha valamit a baba meg tud csinálni hagyni kell hagy csinálja
2013. jan. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha magától csinálja, semmi baja nem lesz. Az én lányom is felállt a kiságyban 7 hósan, nem kötöztem le :-), mégis csak 1 éves kora előtt 1 héttel indult el önállóan, előtte bútorok mellett lépkedett, gyakorolt.

Ülni ha felült már önállóan, vagy ha stabilan megül, vagyis nem kell kitámogatni, nem dől előre, nem dülöngél és nem dől el egy idő után, akkor szerintem lehet. Nekem a lányom 8 hósan ült fel és meg is két nap különbséggel, előtte csak babakocsiban ült meg, máshol eldőlt, így nem ültettem. Ikerfiaim még felülni nem tudtak, de megülni simán megültek 9 hós koruk körül, szépen, egyenes háttal, és nem döltek el.

2013. jan. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

A kádba soha se engedd ,ha feláll vége a fürdésnek.Pusztán az az ok hogy könnyen összetörheti magát.

Nem lesz semmi baja ha máshol feláll ;) ne erőltessetek és kész,gátolni nem szabad.

2013. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy idö után eldöl ülve

köszönöm a válaszokat

2013. jan. 11. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Az én lányom is feláll fürdés közbe, és mindent beledobál a fürdőkádba a kád széléről. Semmi baja nem lesz tőle szerintem. Csak nagyon kell rá figyelni, nehogy megüsse magát.

Ha anyád "károgását" nem akarod hallgatni, érdemes nem elmondani neki az ilyen dolgokat. Nekem is van ilyen rokonom, előtte hallgatok az ilyenekről.

2013. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sokszor leültetni sem lehet
2013. jan. 11. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Pont ez a lényeg ,ha nem ül le nincs fürdés.Szerintem igen is komoly baja lehet.Vannak szabályok. Kitöri a fogait ,az pár évig maradandó,sőt a csontfogakat is befolyásolja.
2013. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még nincs foga... Meg azért megfogtam hogy ne essen el! Nem csak fürdésnél van ez hanem pl pelenkázásnál is meg mikor az ölemben ül kinyomja magát és hisztizik hogy nem akar ülni ha lefektetem akkor jobban de ha áll akkor meg vigyorog. Erössen meg nem akarom megfogni a lábát nehogy eltörjem neki meghát szadizni sem akarom.
2013. jan. 12. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!