Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van anyamnak, vagy nem...

Igaza van anyamnak, vagy nem gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Nem vagyok, es sosem voltam valami lanyos.. neha karomkodok, es nem hordok csajos ruhakat, ha ideges vagyok felemelem a hangom, szoktam veszekedni es neha verekedni is az ocseimmel, elofordul, hogy kapkodva pakolom a cuccaimat, vagy ha sertodott vagyok, ugy viselkedek mint aki sertodott... -.-

Anyamnak ez egyaltalan nem tetszik, es mindig azt mondja, hogy "egy lany attol lany, hogy ..." es felsorolja azoknak a dolgoknak az ellentetet amilyen en vagyok. Raadasul ha eppen ugy viselkedik, ahogy neki az epp nem tetszik, akkor azt is mondja, hogy "kepzeld el, hogyha most latna az akinek tetszel/tetszik neked".. (mellesleg akinek tetszem, annak ugy tetszem ahogy vagyok...)

En ugy gondolom, hogyha teljesen olyan lennek amilyennek anyam kepzeli a noies jokislanyokat, az egyreszt egyaltalan nem illene hozzam, masreszt pedig ugy hat amit mond, hogy minden lany egyforma, es ennek igy kell lennie...


Jol erzem magam a boromben es nem akarok megvaltozni. Az, hogy csunyan beszelek (egyre ritkabban) a barataimat sem erdekli. 14/L



2012. febr. 29. 02:14
 1/4 A kérdező kommentje:
*viselkedek
2012. febr. 29. 02:15
 2/4 zeronibble válasza:
Nem kell erőszakot venned magadon, és neki se kell elutasítania téged, főleg önmagad miatt nem. És persze én se ismerek szebbet a nőiességnél, és keménykedés nélkül is szebb az élet... Döntéshelyzetben vagy. Ezt senki nem veheti át.
2012. febr. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha anyámat, meg magamat olvastam volna :)

Figyu: 16 éves koromig ilyen voltam, plusz berúgós rocker, aztán szép lassan változtam. Nem akartam, csak megtörtént, komolyodtam, még mindig rondán hajtogatok, még mindig levágom a földre a levetett kénylemetlen ruhát hazajövet, de utána (10 perc múlva) elteszem rendesen. Tudod mikor fogsz picit jobban figyelni erre, MAGADTÓL és nem anyukád hatására? Ha saját háztartásod lesz. Mert akkor aki belép hozzátok, nyilván nem ezzel foglalkozik, de látja milyen környezetben élsz, és amit nem éreztél cikinek, már egyszercsak az lesz.Csajos ruhákat akkor fogsz hordani, mikor az alakodnak esetleg lesznek számodra nem tetsző részletei, amiket igyekszel nem kihangsúlyozni. A csúnya beszéd nem volt rám jellemző, de szerintem ha mondjuk elkerülsz fősulira, ott eléggé kinéznek ha minden második szavad káromkodás :)

Én mondom, nem akartam "finomodni", nem érdekelt , ki mit gondol, nem akartam "lányos" lenni, és sarkítva még mindig nem vagyok az. De az évek alatt változtam. Amiben anyám akarta, annak még a mai napig dacosan ellenállok, a magam igazát bizonygatom. Igazad van, nem tud és ne akarjon megváltoztatni, most még nem vagy "kész". De saját magadtól készülj el, ne más nyomása alatt. Ezek nem olyan dolgok, amikre egy szülő befolyással lehet. Neki az a dolga, hogy ne kerülj rossz társaságba, tudj viselkedni társaságban, udvarias és okos legyél, megtanulj magadról gondoskodni.



üdv, minden jót:

2 gyerekes, 24 éves anyuka :)

2012. febr. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2012. febr. 29. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!