Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez az éjszakai...

Mit szóltok ehhez az éjszakai alvási módhoz?

Figyelt kérdés

8 hetes a babám. Nappal keveset eszik alkalmanként, viszont éjszakánként legalább kétszer fel kell kelni hozzá és olyankor kb. 70-80 ml-el átalszik 2,5-3 órát.

Édesanyám szerint, teáztatnom kéne éjszaka, hogy nappal többet egyen és így éjjel nem kell hozzá felkelni, nem lesz éhes, mivel napközben megette az adagját.

Nem próbáltam még ki ezt a módszert, de sok embertől hallottam már, hogy ez egy bevált dolog.

Nehéz azt elképzelnem, hogy csupán teával elvan éjszaka. Sztem biztosan sűrűbben kelne fel tea mellett, mintha 3 óránként kapna tejet. Ergo, még ennyit sem aludnék.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


2013. jan. 11. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

8 hetesnél ez teljesen normális. Mármint az, hogy 3 óránként ébred. Van, aki végigalussza az éjszakát és van, aki nem.

Ha van tejed, isten őrizz a teáztatástól!

Teljesen logikátlan, amit anyukád mond. Az üres teától gyakrabban ébred, és nem fog este többet enni, hiszen nem 3 literes a gyomra.

2013. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Anyukádnak van igaza. Ha este eleget eszik, akkor éjjel már nem kell enni nekik. Elég, ha teáztatod. Lehet, hogy egy-két napig sűrűbben kel majd, esetleg sír is egy keveset. De pár nap alatt megszokja, hogy éjjel aludjon. Igaz, ma divat az éjszakai etetés. De így a baba nem tud különbséget tenni a nappal és az éjszaka között.

A neten is találhatsz orvosi véleményt, hogy miért nem jó az éjszakai etetés.

3 gyerekes anyuka

2013. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért kel fel,mert keveset eszik.Lányom akkor már egy kajára evett vagy 140milit egy adagra.Ő 3 hetesen aludt este 6-7től hajnal 3-4ig.Ő ha ébred enni kap,mert mindegy iszik-e vagy eszik szerintem.De gondolhatod mennyit eszik napközben,mert már 200ml az adagja és néha igyis felkel van,hogy éjfélkor és 5kor is,van hogy csak 2-4körül.De van,hogy alszik reggelig.
2013. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nos, és csak olyat ismerek, akinek ez nem jött be...

Meg olyan orvosi véleményt is találsz, ami az ellenkezőjét bizonygatja:)

Hogy hány gyekes vagy, tök mindegy.

Az éjszakai szoptatás meg nem divat kérdése...

Miért kell egy 8 hetes gyerek gyomrát teával (ami savas ugye) terhelni?

2013. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na én nem teáztatnám, azt fogja örökre megszokni. Az anyatejet gyorsan megemészti, azért kel fel. Majd alszik, ha eszik mást is. Arról nem beszélve, hogy elapasztod a tejed.
2013. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat:

" teáztatnom kéne éjszaka, hogy nappal többet egyen és így éjjel nem kell hozzá felkelni, nem lesz éhes, mivel napközben megette az adagját. "

Nem logikátlan? A 8 hetes ezt végiggondolná? Este jól bekajálok, mert éjjel csak teát kapok...

2013. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm. Nos én sem vagyok a teáztatás híve, mert nyilván akkor kel fel amikor ő úgy gondolja, hogy na most éhes vagyok és enni szeretnék. Nem baj, hogy 3 órákat alszok, mert van aki még ennyit sem, és eleinte nekem sem akart két óránál többet aludni, ehhez képest a 3 óra már haladás.

De az érdekes, és sztem van abban vmi, mert a védőnőm is azt mondta, hogy mivel keveset eszik nappal ezért akar éjszaka is enni, mivel ő szerinte már egy ekkora babának át kell aludnia az éjszakát. Jó tudom, babája válogatja, és van aki tényleg átalussza van aki nem. Nem feltétlenül célom, hogy átaludja az éjszakát, de azért azt szeretném ha nappal alkalmanként többet enne, és csak ezért fogalmazódott meg bennem eme kérdés.

Ja és sajnos nem csak anyatejet kap hanem tápszerrel is ki kell egészítenem az étkezéseit. :(

2013. jan. 11. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:

A védőnőd enyhén szólva fura, egyáltalán nem kell átaludnia egy két hónapos babának az éjjelt. Ennek több oka is van, például az, hogy pici még a gyomra, simán megéhezhet, megszomjazthat, illetve neki mé az a biztonság ha Veled van, ezt pedig éjjel sincs másképp:).

Amásik fontos dolog, hogy főleg ilyen piciknél az éjszakai szoptatás nagyon fontos lehet a tejtermelés szempontából is, ennek hormonális okai is vannak. Éjjel benned olyan hormonok termelődnek, amelyek serkentik a tejtermelést, szóval szerintem ne teáztass(és még nem beszéltünk arról, hogy minden mennyiség, amit nem a melledből szív ki a baba csökkenti a tejmennyiséget, mivel a tejtermelést elsősorban a kiürülő tej határozza meg), hanem nyugodtan adj neki cicit:).

Itt olvass ha van kedved a(z éjszakai) szoptatásról, illetve találsz tippeket a tejmennyiség növelésére is:):

[link]

[link]

[link]

[link]

www.lll.hu

2013. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy ilyen kisbaba még nem érett meg arra hogy átaludja az éjszakát, persze vannak kivételek.nekem azt mondták majd 5-6 hónapos korban várhatom. Szüleim nekem is mindig a teát javasolják, én meg mondtam nekik hogy majd ha ők is éhesek lesznek csak teát igyanak... Ha már megeszi a megfelelő mennyiséget nap közben adott nem fog felkelni, ezt ki kell várni.
2013. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!