Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most biztos rossz anyának...

Most biztos rossz anyának fogtok gondolni, de gáz lenne, ha 4 hónapos kislányom ott aludna anyósoméknál a hétvégén egy éjszakát, mert már teljesen ki vagyunk merülve a párommal?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 19:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nincs vele gond.
2012. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

Én fokozatosan szoktattam a nagyszülőkhöz a kislányomat, eleinte csak pár órát volt ott (mondjuk két szoptatás között), aztán fél éves kora körül aludt ott egy éjszakát.


A te esetedben nagy kérdés, hogy szopizik-e, mert azt nem lehet kihagyni (egyszer-egyszer lefejt tejjel lehet pótolni, ha elfogadja). Egyébként ha nem egész napról, hanem csak egy éjszakáról van szó, akkor semmi gond nincs vele, attól nem leszel rossz anya. Sőt, ha kipihened magad, akkor utána újra tudsz türelmes lenni.

2012. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Miért lennél,rossz anya?Ha a nagyszülők várják,ismerik és szeretik a kislányt,akkor bátran!Ezek szerint én is rossz anya vagyok...:)
2012. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Ha szeret velük lenni a Kiscsaj és bírja is őket, akkor nem para :)


Etetés tényleg kérdéses lehet.

2012. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
Mi még éjszakára nem hagytuk, de pár órára (4-6) napközben heti 1x, igen. Nagyszülők is élvezik és fiúnk is ismerkedik a családdal (nemsokára 2 hónapos). 4 hónaposan valószínű éjszakára is odaadjuk, persze nem sűrűn, nem fogom rossz anyának érezni magam. Ő is egy kiegyensúlyozott, kipihent anyukával többre megy.
2012. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%
Sztem nyugodtan hagyd ott egy éjszakára és pihenjetek egy nagyot!!
2012. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

Én ilyen kicsinek még nem hagynám sehol. Tudom milyen az éjaszakázás, de soha meg sem fordult a fejembe, hogy lepasszoljam.Pedig volt olyan,hogy séta közben bukott le a fejem és majdnem elaludtam, de még akkor sem.Aludj napközben vagy amikor tudsz, de én biztos nem passzolnám le.Azért vállaltuk a gyereket, hogy azt mi neveljük és ne a nagyszülő.

Én már több mint egy éve csak pár órát alszok, de nem adnám oda senkinek az én kényelmem miatt.

Lehet lepontozni, de ez az én véleményem.Majd pihensz,ha nagyobb lesz.Ne haragudj, de én így gondolom.

2012. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó,az,hogy egy éjszakát vigyáz rá a nagyszülő nem hinném,hogy lepasszolás,de éld nyugodtan a mártír anya szerepét attól még a kérdező nem rossz anya,mert szeretne egyet aludni.Én konkrétan ott aludni nem hagytam senkinél a már 1,5 éves fiam,de az többször volt,hogy a nagyszülőknél voltunk elaludt a 2-3-4 hónapos fiunk mi meg a következő etetésig elmentünk kikapcsolódni sétáltunk barátokkal beszélgettünk stb. Vagy délután ott volt a nagyszülővel még mi aludtunk egyet,esetleg vizsgáztam a nagyszülőkkel volt.Vagy reggel párom és anyósom volt vele engem hagytak aludni 1-2 órát,esetleg elmentünk valahova szülinapot ünnepelni vagy majd megyünk szilveszterezni és a mama pedig itt aludt nálunk,kisfiunk meg alszik a nagyszülők a saját szobájukban töltik a szilvesztert mert nincs igényük ilyen szórakozásra.Én nem látom ebben semmi problémát ez nem a lepasszolás kategória,ha a családtagok meg könnyítik egymás életét és segítik egymást.Arról nem is beszélve hogy egy normális nagyszülő imád az unokájával lenni az unoka meg imádja nagyszüleit,legalábbis nálunk nagyon szereti a mamáját,az én anyukámat,ezt én jó dolognak tartom.És ha a baba tápszeres akkor nyilván nem baj,legalábbis fiam 3 hónapos korától nem kelt fel éjjel enni,így nálunk megoldható lett volna.
2012. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%
Mindenki maga dönti el. Én nem hagytam soha másra éjszakára. Számunkra nem helyén való, hogy más azért éjszakázzon, mert mi gyereket akartunk, most meg már aludni. Néha még mindig felsír éjszaka, most pl a fogzás miatt. Pihenj mindig mikor ő is alszik, hátha könnyebb lesz.
2012. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

Egy ekkora gyereket én nem hagynék egy egész estére senkinél.

Este még ott vagy elaltatod mikor éjszaka felkel hiába keresi a megszokot környezetét az illatokat, anyú testmellegét, szívverését nem lesz ott semmi.

Te is kétségbe esnél egy idegen helyen a baba is.

A nagyszülökel se fer hogy egész este hallgasák hogy sír vigasztalhatlanul az unoka.

2012. nov. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!