Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Nektek...

Ekcémás babák anyukái! Nektek milyen testápló vált be babátok bőrére?

Figyelt kérdés
Most babé fürdetőt használunk atópiás bőrre, de szeretnék testáplót is, ugyanis kell a masszírozáshoz. Minden nap kenitek vele?
2013. jan. 11. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Kék Lukácsos hidratáló krém. De most leállítottam minden gyári kozmetikumot, lehet, hogy érdemes lenne megprobálni valami természeteset. Shea vaj vagy kókuszos testvaj. Most használtuk ez utóbbit a fiamnak sógornőméknél, és jó volt! A manna szappannál vannak jó dolgok, de te is kencézhetsz otthon alapanyagokból. Én a ZöldPolctól rendelek alapanyagokat. És van egy csomó recept a neten.
2013. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos mi is ezzel küzdünk. Nem tudom nektek mennyire vált be a Babé, nekünk egyáltalán nem. (Babe Omega fürdető)

Mi már szinte az összes dolgot kipróbáltuk és egy vagyont hagytunk a patikában...mostanra sikerült megtalálni a megfelelőt.

Bioderma ABC Derm Ato+ fürdető (mosakodó krém)amitől már az első használattól ismét puha,hidratált lett kisfiam bőre+ hozzá a Bioderma Atoderm PO Zinc testápoló.Ezek kimondottan atópiás,nagyon száraz bőrre/bababőrre vannak kifejlesztve.Sajnos EP-re nem tudod megvenni,de nekünk tényleg 1-2 nap alatt szemmel látható javulást hozott és a viszketés egyből abba maradt.Kb. 2 hét alatt rendbe tette az amúgy borzasztóan csúnya bőrét.Nekem azt javasolták,hogy amint visszaáll a bőr az eredeti állapotára,nem javasolt a mindennapi testápolás,csupán a fürdetőt kell használni folyamatosan.

Emellett még amit mi használunk,az a Physiogel A.I. ez másképp fejti ki hatását,segíti újjáépíteni a bőr lipidrétegét.Tehát mi helyrehoztuk a Biodermával,aztán pár pár alkalommal használtuk naponta ezt a testápolót és most ismét olyan a kisfiam bőre,mint újszülött korában és egyáltalán nem viszket neki.

Ha rendbe jött a bőre,azért sem érdemes tovább használni a krémet,mert hozzászokik a bőre és nem fog később már használni.

Mi leálltunk a naponta fürdésről is,mert a víz iszonyatosan szárította neki.Most 2-3 napot fürdetjük a Biodermával és tényleg működik.

nekünk még javasolták a Frezyderm babaápolási termékeket is; állítólag azok is nagyon jók ilyen esetben.Ha elfogy a jelenlegi,akkor áttérünk arra (az azért lényegesen olcsóbb és EP-re is elszámoltatható).

Ha esetleg volna még kérdésed ezzel kapcsolatban,írj privit.Szívesen segítek,ha tudok.

Jobbulást Nektek!

2013. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miután a méregdrága kozmetikum nem vált be, a manna szappant próbáltuk. Egy hét alatt rendbejött. De változó, kinek mi fog beválni.
2013. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk egyébként semmilyen fürdető nem vált be, és mi még abból a korból vagyunk, ahol a szteroidos kenőcs volt az egyetlen megoldás. Az borzalmas volt. Most Protopicot kaptunk, az elég jó. És érdemes a fürdővízbe bázikus sót tenni. Nekünk a gyógyszertári kenőcs és fürdető is csípett. Nézzetek körül a természetes szerek között, hisz az összetevőknél sajnos mindenhol vannak veszélyes anyagok. A legdrágábbaknál is. Ajánlom Antal Vali honlapját.
2013. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is az ekcémával küzdünk, kislányomnak a frezyderm kamillás fürdető és a babakrém vált be. Amikor szebb a bőre, akkor persze elég a babaápoló tej, azzal lehet masszírozni is.
2013. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szinte egy éves korig gyógyszertári fürdetővel fürdött a lányom, most gabival. A Babaé testápóló napi használata után (kb. 1,5 hét után) nagyon száraz lett a bőre, én is arra gondoltam h nem szabad naponta használni. Most hetente 2szer használjuk a problámás területeken. Elég húzos az ára (mint minden babénak).
2013. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!