Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset evő babák anyukái...

Keveset evő babák anyukái hogyan trükköztök?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy akinek keveset eszik a babája, hogyan tudja nyugodtan és türelemmel kezelni a helyzetet, illetve hogyan tudtok "belevarázsolni" több ételt?

7 hónapos baba, 4 óránként eszik, 5 étkezése van/nap, de egy evésre az adagja akármiről is legyen szó (tápszer, gyümi, főzelék) nem több, mint 100 ml. A súlyfejlődése sem irgalmatlan gyors.

Itt mindig elámulok, hogy más babák ennyi idősen napi kb. 900 ml-g ételt esznek meg, hát az én babám kb. a felét.


2013. jan. 4. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van, most a legkisebb 7 hónapos.

Az a "trükköm", hogy nem trükközöm.

Igyekszem változatosan és egészségesen főzni (amennyire a a lehetőségek és az ételallergiák engedik), és elhiszem a gyerekeknek, hogy tudják, mennyi táplálékra van szükségük.

Igaz, én szoptattam, de úgy képzelem, hogy ahogyan a szopizós babák sem egyformán fogyasztanak, így a tápszeresek sem. Ergo amennyire szüksége van, annyit meg fog enni.

Most kell magadnál ezt fejben rendbe tenni, mert "így maradsz", és majd 3 év múlva is Te írod ki a kérdés, hogy nem eszik a 3,5 évesed, mit csinálj.


A legfontosabb, hogy nyugalom legyen otthon, mert a babák/gyerekek nagyon érzékenyek. Ha észlelik, hogy T stresszelsz, amikor jön az evés ideje, akkor ezt átveszik, és nem fognak akarni enni, mert a stressz kinek kell?

Szépen nyugiban tedd elé az ételt, lehetőség szerint már most egyél vele egyszerre, de este, meg hétvégén amikor együtt a család, akkor mindenképpen egyszerre üljetek asztalhoz.

A gyerekek, de már a babák is ha látják, hogy együtt (l)enni jó, akkor szeretni fogják az egészet.


Ne számold a mennyiségeket, csak adj neki, amennyit elfogad jóízűen. Te sem eszel mindig minden étkezésre ugyanannyit. És ha valami nagyon finom, abból több is lecsúszik.


Csak vedd lazára, hidd el, megéri!

2013. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az előző válaszadóhoz - ha elkezded a "trükközést", sosem lesz vége. Próbáld a mennyiséget minőséggel pótolni. Még kicsi, nagyon az elején vagytok - figyeld meg, szép lassan kialakul, miket szeret, azokat hogyan lehet kombinálni az új dolgokkal, hogy végül azokat is elfogadja. Nyugi, nem kell óriásira növekednie! Fontosabb, hogy ő (és te) örömöt leljenaz étkezésekben.

(Különben az én lányom 9 hónapig CSAK szopott, a vilűgon semmit nem evett, nagyon lassan alakultunk. Most másfél éves, és mindent elfogad, viszont továbbra sem nagy evő. No de én is csak 50 kg vagyok, és nem eszem meg egy ebédre egy egész csirkecombot :)

2013. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyjából így csináljuk, semmit nem erőltetünk, együtt eszünk (stresszelek rajta, igazad van, ilyen típus vagyok, ezen hiába próbáltam változtatni, még jobban stresszeltem rajta). Igyekszem a kedvenceit gyakran elé tenni.

Azért érdeklődöm, mert 500 ml-g/nap nem nagy mennyiség egy 7 hónapos babának.

2013. jan. 4. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is kis adagokat eszik. Igaz ő még csak 4 hónapos, de én is mindig elámulok, mikor írják, hogy 200 ml egy evésen az adagja. Na az én fiamnak örülök, ha 150 ml lemegy. Próbáltam már többször emelni az adagján, de nem kéri, otthagyja, vagy ha nagy nehezen lemegy, akkor visszabukja. Annyit adok neki, amennyit kér. Nekem is kevésnek tűnik, de ő jól elvan ennyivel is. Egyébként szépen hízik, gyarapszik, így nem izgulok.
2013. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló, ha az én babámnak (még így is, hogy 7 hónapos) lemenne az alkalmankénti 150 ml, akkor én sem aggódnék 5 étkezés mellett sem. A gyermekorvosunk mondta, hogy kb. napi 500 ml tápszer szükséges a hozzátápláláskor is, de nekünk mindennel, összesen (főzelék, táp, gyümölcs) van kb. 500 ml-g. Tehát elég messze vagyunk a normálistól. És a súlyfejlődésben is lemaradt már rég.
2013. jan. 5. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!