Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nincs el egyedül 6...

Miért nincs el egyedül 6 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Eddig ha leraktam a kiságyba vagy a szőnyegre eljátszott maga, de 4-5 napja még a wc-re is vele megyek. pedig semmi baja nincs, 1 percel előtte még vigyorog, aztán üvölt, mintha nyúznák. hogyan tudnám errűl leszoktatni. illetve ha hagyjátok sírni, azt meddig teszitek?
2009. aug. 28. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ugyan ez van, szintén 6 hónapos a kislányom, egy percet sincs el magában. Éppen tegnap tettem fel egy kérdést ezzel kapcsolatban. Igazán jó tanácsot nem kaptam rá, úgyhogy én is vároma válaszokat.

Visszatérve, én nem igazán szoktam hagyni sírni, lehet, hogy ez a baj. Most próbálom egy kicsit mégis hagyni, majd beszámolok az eredményéről.

2009. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk az alvással kezdődtek problémák, holott eddig jól aludt, kb másfél hete, 5 hónapos fiú. Utánaolvastam, és ilyenkor állnak rá egyrészt a 24 órás napra, azaz egyre fontosabb a napirend, illetve ilyenkor jönnek rá, hogy mekkora úr is a hangjuk. Azaz fokozatosan vissza kell őket szoktatni, meg kell őket tanitani aludni, játszani. Nekem az alvásnál beválik, hogy leteszem fix időkben, amennyire tudom, beszélek hozzá, simizem, és nem ugrom első sirásra, hanem csak 1-2 perc után. Szerintem a játékkal is hasonlót kellene, hogy először megmutatod neki, hogy kell, milyen játékai vannak, aztán otthagyod kicsit. És ne vedd fel újra, csak beszélj hozzá, kicsit simizd meg, amikor megint visszamész hozzá, és ezek az idők fokozatosan egyre ritkábban legyenek. Egy idő után megszokja, megtanulja.
2009. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!