Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenél megnyugodni?

Segitenél megnyugodni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a hozzátplálást a fiamnál és sajnos 1-2 hete szorulása van.Először akkor vettem észre amikor préselt szegény,hogy megrázza a fejét,beleremeg.Ma viszont fürdésnél is csinálta egyszer és megijedtem hiszen nem kakált.Párom kinevetett,azt mondta csak kirázta a hideg.De viszont eddig soha nem csinálta ezt előtte.

Szerintetek mitől lehetett?

7,5hónapos.


2013. jan. 13. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pisilésbe mindkét gyerekem ugyanígy beleremeg 3, ill. 1 évesen :) Ne legyen nagyobb baja, szívből kívánom ! :)
2013. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez megszűnik, ha hozzászokott a szervezete az újabb fajta ételhez. Arról gondoskodj, hogy mindig kapjon elegendő rostosat és folyadékot.
2013. jan. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon szorulásos sajnos és ugyan őt nem a "hideg" rázza, csak vhogy görcsbe rándul és sír, amikor erőlködik, de rá nagyon sokszor fürdés közben tör rá egy-egy ilyen "roham". Ő már kicsit nagyobb és szól is fürdés közben, hogy kakilnia kell, sír, remeg, ahogy kint is szokott, de általában ahogy kivesszük a vízből, el is múlik a dolog (és nem is kakil). Nem tudom az orvosi magyarázatot, de szerintem vmi olyasmi lehet, hogy a meleg víz hatására valahogy a végbélzáróizmuk is elernyed és úgy érzik, kakilniuk kell, ezért produkálnak ilyen dolgokat. Úgyhogy nyugi:-)! (De persze ettől még nyilván érdemes és fontos tenni vmit a szorulás ellen: sok folyadék, gyümölcs, actimel-szerű italok, később akár székletlazítók is, stb....)
2013. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a meleg van hatással a bélmozgásokra, nekem pl. ha hidegről bemegyek egy meleg helyiségbe, rögtön csikar a hasam.

A kislányomnak az első 3 hónapban, mikor hasfájós volt, a konvektoron felforrósított és összehajtogatott textilpelenkát tettem a pocijára, perceken belül hatott.


A remegés meg talán azért lehet, mert a nyomáshoz, (a beszédes nevű) székeléshez nem megfelelő pozícióban vannak, hiszen azért az a neve, mert guggolva, kétrét görnyedve, ülve a leghatékonyabb az ürítés.

2013. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek:)
2013. jan. 14. 09:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Adj neki barackos ételt, azt elég korán lehet adni, és lazábbá teszi a székletet, enyhén hashajtó.
2013. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!