Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám van. A párombó...

2 hónapos babám van. A páromból már nagyon elegem van. Soha sincs itthon, elszórja a pénzt, stb. De nem akarom egyedül felnevelni a babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ülj le vele beszélni.

De ha meg nincs otthon, szórja a pénzt, jobban járnál, ha egyedül nevelnéd a kicsit (gyak ua. olyan lenne, mintha otthon sem volna, szerintem :S akkor már tökmindegy... és magadat is megkímélnéd a sok idegeskedéstől)

2009. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Csak az a baj, hogy szeretem.

Fogalmam sincs mit csináljak?!

2009. aug. 29. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretheted jobban a gyerekednél!!!
2009. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Azon gondolkodj el mi a fontosabb. A gyerekednek egy biztosabb háttér (esetleg szülőkhöz visszaköltözés? ők csak tudnának segíteni) vagy hogy te egy ilyen pasast szeretsz...

2009. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 4 hónapos a kislányom,és nálunk is volt egy fura időszak,mikor 2 hónap körül volt a kicsi.Párom egyre kevesebbet volt itthon,semmi sem érdekelte velünk kapcsolatban.

Én besokalltam egy nap és számon kértem. 2 dolog derült ki,ő megrémült,és nem tudott mit kezdeni a kicsivel,és be kellett látnom,én sokkal ézékenyebben reagáltam le az egészet,közel sem volt akkora a gond,mintahogy azt én kimerültem,friss anyukaként átéltem.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy mindenképp beszélj vele,de ne gondolj egyből végső megoldásokra.Mindkettőtöknek nehezebb most.

Most mindjárt 5 hónapos a lányom,minta apja van,minden téren.Mert már elég nagy a kicsi,hoy egy férfi is tudjon vele mit kezdeni.

Persze,anyagilag nálunk ilyen probléma ne volt,párom értünk dolgozott mindíg is.

Szóval ne ijedj,hanem önts tiszta vizet a pohárba,de magaddal is!

2009. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ő is dolgozik, azzal nincs baj. A gyereket is imádja.

Csak egyfolytában azon gondolkodom, hogy lehet, hogy jobb lenne nélküle. Nem tudom...

Egyenlőre nem akarok elhamarkodottan dönteni.

2009. aug. 29. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:

11:32-es vagyok.

akkor ne add fel,lehet,hogy te látod kicsit sötétebben,mint kellene. a kialvatlanság,a bizonytalanság a baba körül szörnyű dolgokat képes tenni az emberrel,tapasztalatból mondom. Beszélgess el a pároddal.

Persze az se mindegy,hol van,mikor nincs otthonés hogy mire megy el a pénz...?

2009. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyukám is így volt, ráadásul apu ivott is, tulajdonképpen amióta megszülettünk vagy már előtte is....

Sokszor próbált vele beszélni, de mindhiába.

Sosem hagyta el, talán nem volt elég bátorsága, vagy túlságosan szerette.

Napról- napra éltünk egy egyszobás lakásban négyen, sosem volt pénzünk, egyszerűen nem jutottunk egyről a kettőre.

Azt tanácsolom beszélj vele, tudd meg miért csinálja, amit csinál, várj egy kicsit, s ha nem változik meg lépj!!!

2009. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajna a férfiak nem képesek felfogni, hogy a gyerekvállalás (és minden ami ezzel jár, tehát pl. nem járkálunk cask úgy el otthonról) rájuk is vonatkozik, nem cask az anyára. És igen, marha jó, hogy emiatt a nők golyóznak be, aztán rájuk sütik a bélyeget, hogy ez szülés utáni depresszió, menjenek kezelésre. Nem nekünk kéne, hanem nekik, mert az ő értékrendszerükkel van probléma, méghozzá óriási... Ismerős a helyzeted... Meg kell találnod azt az embert, aki a legjobban tud hatni a párodra(anyja, testvére stb.) és őt megkérni, hogy bírja jobb belátásra.
2009. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 15:09 es válasszal totál egyetértek. Sok pasi úgy gondolja a gyerek az anya dolga. Nem figyelnek a nőkre csak magukra. Ez valahol alap természet, tisztelet a kivételnek.

De lehet hogy csak megijedt a bezártságtól, az otthonüléstől. Tényleg kell beszélned vele.

Azonban ha előtte is ilyen volt, akkor baj van szerintem.

Mindenképp beszélj vele.

Különben jobb egyedül még ha százszor nehezebb is, mint egy rossz kapcsolatban ahol elszaporodik a veszekedés.

2009. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!