Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nehéz egyedül felnevelni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehéz egyedül felnevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos. A férjem rendszeresen megcsapolja a családi kasszát. Attól félek, hogy egyszer kenyérre se marad pénz a szerencsejáték miatt. Elváljak, vagy mit tegyek?
2008. dec. 3. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát van két lehetőség. A szerencsejáték betegség. A férjednek vagy van betegségtudata vagy nincs. Ha van, akkor elmegy dokihoz, elvonóra meggyógyul és éldegéltek amíg meg nem haltok. Ha nincs,akkor továbbra is kifosztja a kasszát ti meg éhen haltok, hacsak nem válsz el. Szóval egyéb esetben az van, hogy válj el. Ilyen egyszerű ez. Igen nehéz felnevelni, de nem lehetetlen, nagyon sokan megcsinálták már. Jobb lesz neki veled, mint egy ilyen apával.
2008. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Szereted a férjedet? úgy amúgy jól kijöttök? milyen a viszonya a picivel?

én azt javasolnám üljetek le egyszer egy megfelelő pillanatban és beszéljétek meg hogy mi a helyzet. hoz fel az orvosi segitség lehetőségét. lássuk mit válaszol. Ha nem képes kötélnek állni, igen vállj el, egy családapának ennél több felelősségtudata kell hogy legyen.

HA elváltál, igen nehéz lesz, főleg az elején, de Te szuper anyuka leszel és szuper gyereket fogsz neveleni, ez a lényeg! hidd el... semmi más nem számit.

és ott lesznek a barátaid, a szüleid, rokonok, akik segiteni fognak neked. kitartást, sok sikert. Üdv

2008. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csaladod reszerol kapsz megfelelo tamogatast anyagi, lelki, fizikai szempontbol, akkor valj el, jobb lesz a nyugalom mindkettotoknek.

Viszont ha teljesen egyedul vagy, nincsenek szuleid (nem irom tovabb, erted a lenyeget, hogy nincs tamogatasod)akkor viszont gondold meg jol. Mert igen, nagyon nehez egy gyereket egyedul nevelni.

2008. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Imádja a fiát és én is szeretem a férjemet, ezért nehéz ez a dolog. Igen, beszélni fogok vele, talán az segít.
2008. dec. 3. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.Ha szereted a férjedet,segíts neki megszabadulni ettől a szenvedélyétől,mert ha így vele maradtok magával ránt titeket is a nyomorba.Persze,ez csak akkor lehetséges,ha Ő meg akar szabadulni ettől a szenvedélytől.

Ha nem,akkor marad a válás bármilyen nehéz.Ezzel sajnos nem lehet együttélni normálisan,a függő ember mindig egyre mélyebbre süllyed mind erkölcsileg,mind egzisztenciálisan.

Remélem sikerül megoldanotok együtt.

Én azt javaslom,hogy időt abszolút ne adj neki,ne holnap,vagy a jövő héten kezdje a leszokást,hanem azonnal.Többet egy fillért sem gépbe.Ha nem megy,sajnos vesztett ügy.


Minden jót hozzá,sok sikert.

2008. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még 18 éves vagyok,és csak azért írok,hogy nem tudom mennyire nehéz egy gyereke egyedül felnevelni,de nem lehetetlen. Az én apukám 5 hónapos koromban halt meg,és Édesanyám azóta is egyedül nevel engem. Nem panaszkodhatom,mivel soha nem volt hiányom semmiben,és nem egy gazdag családban élek. Apukám néha hiányzik nekem,mert rossz másokat látni,ahogy átölelik az apjukat,de nekem anyukám mindent megadott,amit tudott,és nagyon nagyra becsülöm érte.Szóval ennyit szerettem volna:)

Szabina

2008. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia

2 dolgot tudok mondani: - egyet értek az előttem szólókkal, főleg az első hozzászólásokkal. Szerintem is ezt kell tenned.

- Sok haverom van, van köztük több olyan fiú, akit az anyukája egyedül nevelt. És hibátlan emberek! Rendesek, kedvesek, nem depressziósak emiatt, és tudnak viselkedni és tehetségesek :) Szóval nem lehetetlen egyedül felnevelned a kisfiadat. A kulcsszó a SZERETET. Ha szereted és sokat foglalkozol vele, beszélgettek akkor jó ember lesz belőle és nem fog neki lelki törést okozni ez a dolog.

Sok sikert, és remélem vannak barátaid, rokonaid akik segítenek. És majd találsz egy másik férfit akivel boldog leszel. De azért egy beszélgetést megér, hátha sikerül megoldani a gondokat a férjeddel. Bárhogyis, nincs lehetetlen. Üdv C.

2008. dec. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mi 10 éve vagyunk házasok, de eddig tűrtem, hogy a férjem nem ad haza jóformán semmit a keresetéből. Igaz befizeti 5 éve a lakáshitelünket, de aztán semmit. Most már betelt a pohár, mivel magyarázatot sem ad. Ráadásul az extra pénzeket is elkölti úgy, hogy egyszer csak eltűntek és nem kevés pénzről van szó.

Félek a válástól, mivel a lakást nem tudom fenntartani, nincs hova mennem, de egyszerűen nem tudom már elviselni ezt.

2009-ben valószínűleg elválok. Azt gondolom te se tűrj tovább, ha férjed nem akar megváltozni. Persze mindenkinek jár még egy esély, de csak egy!!

2008. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!