Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hetes lányom folyamatosan...

8hetes lányom folyamatosan "ijeszgeti" magát. Kezeivel csapkod, összerezzen és sír. Van h egymás után többször. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem kiabálunk itthon,nem érünk hozzá hírtelen,nem hagyom sose sírni.Kiegyensúlyozottan és szeretetben nevelkedik.

Miért van ez??


2009. aug. 29. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem igazán tudom elképzelni hogy mit csinál, de 8 hetesen szerintem még nem annyira tudatosak a dolgok. Nem hinném hogy ijesztgeti magát. Talán inkább csak akar valamit, és így fejezi ki. Vagy nem érti még hogy mit csinál a keze. :) Szóval sokminden lehet, most tanulja a világot és elsőre fircsán hathatnak neki a dolgok. Szerintem pár nap és megszokja.
2009. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy reflex, ami el fog múlni :)


Ezt találtam a neten:

"A reflexek közül talán legismertebb a Moro-reflex, amely felfedezőjéről, Ernst Moro gyermekgyógyászról kapta a nevét. A Moro-reflex akkor lép működésbe, amikor a csecsemő úgy hiszi, hogy leesett valahonnan, például, amikor hirtelen hátradől. Ilyenkor a babák karjaikat kitárják, és kezükkel-lábukkal kapálózni kezdenek. Mivel ez a viselkedés a születés pillanatában is megfigyelhető (és nagyjából kéthónapos korra el is tűnik), semmi kétség afelől, hogy öröklött magatartási válaszról van szó. Számos más reflex is ismert. Ha egy babát a hóna alatt megfogva felemelünk úgy, hogy talpai érintsék a talajt, elkezd lépkedni; amikor a kezébe adunk valamit, ösztönösen ráfog. Az életben maradás szempontjából talán legfontosabb a szopóreflex: ha a csecsemő szájpadlását megérinti valami (általában a mama mellbimbója), akkor automatikusan szopni kezd."


Nyugodt babázást

8 hetes anyukája

2009. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

Szóval ne izgulj. Az én fiam is csinálja ezt, ha a hátán van és elbóbiskol, a karjai rángására felébred és megriad saját magától :)

pont ezért én hason altatom.

Ha ébren van akkor is jár keze-lába, de ez csak jó mert tornáztatja az izmait.


Bár ha a te babád ébrenlétben csinálja ezt, akkor nem tudom mi lehet vele. Védőnőt, dokit kérdezted?

2009. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kislányom is ezt csinálta, és ő is megríkatta saját magát... Elég bosszantó volt mert néha már majdnem elaludt majd csapott egyet és megijesztette magát :) Nem tudatosan mozgatja még a kezeit, ezért fordul elő :) Rendszeresen fejbe is kólintotta magát, avgy véletlenül ráfogott a fülére és húzta mert el nem engedte... :) Szegénykém... ez mind nem tudatos...

Nálunk is az vált be hogy hason altattam :)

Most már 5 hós :)

2009. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia! valóban nem tudatos dologról van szó!

segíthet a dolgon, ha az alvásidőre bebugyolálod (ezért lehet jó a pólya is az első hetekben). így nem fogja "ijesztgetni" magát :)

2009. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia bizony ez a Moro-reflex!!

Bugyoláld be vagy altasd hason. Ezzel a kettővel jól ki lehet küszöbölni, hogy felébressze magát. Én az utóbbit választottam.

10 hetes kislány anyukája

2009. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom is 8 hetes és ugyanezt csinálja. Annyira elkezd sírni mikor megijed, hogy alig tudom megnyugtatni. De nem minden nap csinálja. Van viszont olyan nap, amikor 5-ször 6-szor is. Annyira sajnálom szegénykémet. Ébren is és alvás közben is előfordul.

2009. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem is csinálja ébren is.

Sajnálom de közbe nagyon mérges vagyok - persze nem rá- mert aggódok h mi lehet ez.

Jhéten tudok csak a dokival beszélni.

Csinálta ezt 1-2 hetes korában is,de "elmúlt".

Pont a napokban jegyeztem meg a férjemnek,h de jó h "kinőtte" ezt a dolgot.

Aztán bumm,pár napja újra rájött és ébren,alva mindehogy "ijeszgeti" magát.



Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek.

Bocsánat,de kicsit megnyugtat,h nem egyedi az esetünk:))

2009. aug. 29. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!