Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asztalhoz illeszthető etetőszé...

Asztalhoz illeszthető etetőszék vagy ülésmagasító? Márkát is írjatok! Mikortól ülnek legkésőbb a babák?

Figyelt kérdés
Mindenképp rendes asztalhoz szeretnénk ültetni a babákat helyspórolás szempontjából és, hogy szokják, hogy együtt eszik a család.
2013. jan. 15. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van:

[link]


Hasonló okból vettük, harmadik gyerek nyűvi. Már lenne sok hely, mert elköltöztünk közben, de eszembe nem jutna másikat venni.


Úgy látom, most olcsóbb, mint 5 éve. :o)

2013. jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Meddig használtátok? Nekünk 2 is kell, ár se mindegy, ez nem drága:)
2013. jan. 15. 08:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Az asztalra tehető etetőszékhez masszív, stabil fa asztal kell, aminek fa az asztal lapja, és nehéz asztal, ha rá akasztod az etetőszéket, amiben ül egy 10-15 kg gyerek, és mozog, ne dőljön fel az asztal, ne törjön le a baba súlyától. Szóval a kinyithatós asztalokra jó ez a fajta etetőszék, annak dupla az asztal lapja, az elbírja. Na meg az asztal lapja jóval kiljebb lógjon, mint az asztal lapot tartó perem, hogy a gyerek lába elférjen.

[link]


Ez 7 hónapos kortól 1,5 éves korig jó, erről le lehet venni a tálcát


Vagy van ez, a székre tehető, ez olyan 9 hó- 2.5 éves korig jó.

[link]



8-9 hónapos korukra legkésőbb ülnek a babák!

2013. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mekkorák a babák, ülnek-e rendesen.

Mi akkor váltottunk a rendes etetőszékről, amikor már tudott rendesen ülni. Vettünk autós ülésmagasítót, a karfa alatt rögzítettük. Nagyon jól működött kb 2,5 éves koráig használta. /És majd 6 évesen újra tudja az autóban/.


ugyan ezen az elven működik a felfújhatós, bekötős ülés is, amit bárhova tudsz magaddal vinni:

[link]


Most ilyet kaptunk a kisebb gyereknek ajándékba, ez is szuper.


Az asztalra rögzíthetős nekem csak azért nem tetszik, mert megsérül tőle az asztal fényezése.

2013. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
5 hósak, még nem nagyon esznek, de jó lenne 1 db-bal /fő kihúzni végig. Még ölben kóstolgatnak, meg a pihenőszékben.
2013. jan. 15. 08:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az asztalra rögzítőset mi úgy használtuk, hogy az asztallapra tettünk egy műanyag tányéralátétet, így az asztal tisztítás is könnyebb volt.


Mondjuk egy ilyet:

[link]


(Nekünk is IKEÁS volt, de most már nincs az a modell, de ha egy ilyennel együtt teszed fel, garantáltan semmi baja nem lesz az asztalnak. MOst a harmadik gyerekkel olyat is csináltam, hogy viaszos vászon terítőt tettem az egész asztalra, és azzal együtt csíptettem fel a széket)


Első gyerekkel 7 hónap-2 éves korig használtuk, másodikkal 7- 15 hónapos korig, harmadik 6 hónaposan már stabilan ült, azóta, még csak másfél hónapja. :o)


Én nagyon szeretem. Utazáskor felkapjuk, összecsukható kicsire, és visszük. Eddig összesen egy olyan asztal volt, amire nem tudtuk feltenni (a dédike antik asztala), aminek olyan pereme volt, amire nem fért rá...


Egyetlen egy hátránya van, hogy a tisztításhoz szét kell szedni és úgy be a gépbe. Tehát nem "csilli-villi" minden nap az ülés, mint egy műanyag, amit könnyebb lehet lemosni minden bizonnyal.

Én annyit csinálok, hogy egy párnát bele teszek, ilyen picinek még jó hogy picit magasabban ül, és azt könnyebb kikapni és kimosni.


Ja, és az ár tavaly júniusi, most látom, szóval az épp aktuális árat nem tudom, de talán nem sokkal több.

2013. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az asztal se mindig milyen. Nagyszülőkhöz is gondoltuk vinni, meg nyáron nyaralóba, de mindenhol másmilyen asztal van. Az ülésmagasító meg látom csak 1 éves kortól jó....
2013. jan. 15. 08:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, autós babaülésben etettem, amíg nem tudtak még stabilan ülni, de az max.1-1,5 hónap volt.
2013. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szomszédtól kaptunk használt, dönthetős autósülést, azt tettük a székre. Régi tipusú nem eu szabványosat már fillérekért is lehet kapni.
2013. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk szintén helytakarékossági céllal a székre tehető összecsukható műanyagos volt (van). A harmadik babámnak már 7-8 hós korától használtuk bár csak 3 pontos az öve de sose akart belőle kiszállni vagy kiesni.

Safety 1st székmagasító a neve. Nekünk nem fért el egy olyan hatalmas nagy etetőszék a konyhában és azt szerettem volna ha velünk eszik, nem külön a szobában pl.

Épp most adom el, ha érdekel, szólj. (kisebb korában egyébként én is hordiban etettem őket).

2013. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!