Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyasági támogatás hány hetes...

Anyasági támogatás hány hetes vetélés/koraszülés után jár?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

a begyüjtött pecsétek - orvosi látogatások számával függ össze ez jóesetben összegyülik bár sokan állítják hogy a kutya se kérte tőlük és mégis megkapták . normál esetben azonban a kérvényezéskor lemásolják a kiskönyvet.


halvaszülésnél jár vetélésnél úgy tudom nem csak ha megkell szülni a kisbabát és meghal v. bármi más esetén . tehát mondjuk 12. héten és azelött beköv. vetéléskor nem hisz ált. akkor kezdődik a terhesgondozás itthon.

2013. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően


a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt; (az anyasági támogatás jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született)


koraszülés a 24. héttől van ,előtte vetélésnek hívjuk, még ha meg is kellett szülnie a babát, tehát a 24. hét után jár, ha legalább 1 alkalommal megjelent a várandós nő terhesgondozáson

2013. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán a 24. héttől, de nem biztos.


Az államkincstárban nekem úgy mondták, hogy az anyakönyvezett, tehát a halva született babák után jár.

24. hét előtt még vetélésről beszélünk, így szerintem nem jár.

Ha kaptok halotti anyakönyvit akkor viszont igen, bár szerintem nem kaptok 23 hetes baba után.

Részvétem!

2013. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!