Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislänyom 4 es fel honapos,...

Kislänyom 4 es fel honapos, täpszeres es ältaläban delutänonkent adok neki üveges babakajät, nem tudom hogy jol teszem-e?!

Figyelt kérdés
napközben 4 oränkent kapja a täpszert,delutän ha adok neki babakajät akkor kihadjam a täpszert?!vagy hogy van ez??vagy csak csökkentsem?
2009. aug. 29. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek fél éves koráig nem kaphat bébiételt. A ráírt hónapokhoz hozzá kell csapni még eggyet. És akkor is csak elöször csak egy kanállal, majg egyre többel, minden étkezéskor. A tápszer bőven laktató neki.
2009. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok tanácsot nem tudok még írni mert mi még 4 hónaposak vagyunk, tápszeresek+(kapott)anyatej, de én még semmit nem adok neki.Ha fogok is kb.3 hét múlva de akkor is csak saját készítésűt.Egyrészt mert ilyenkor még csak pár kanállal fog enni (gondolom)és a többit sajnálnám kidobni, másrészt meg bízom benne hogy jobb lesz az amit én turmixolgatok:)

Persze mindenki saját maga érzi és dönti el mit ad a babájának.

2009. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ok akkor ellenpélda. Anyatejes volt a babám, elfogyott a tejem, igy 3.5 hónapos korától átálltunk a tápszerre, és elkezdtük a hozzákóstolást. 4.5 hónapos korára kiváltottunk a napi 5-ből 3 étkezést. A babakaja alatt nem tudom, mit értesz, ha csak gyümi adhatod délelőtt és délután is, de ha főzelék, sűritve, azt jobb lenne a főétkezés idejére adni, hadd legyen ideje emészteni, jobban alszik a jóllakottság miatt délután, illetve, ha valamit nem bir a gyomra, nem estére fog kiderülni. Szintén nem tudom, nálatok mi van a babakajában, de úgy érzem, nem Magyarországon vagy, de én pl úgy adom, hogy egy üveges alma-krumpli + 60 ml tápszer, jól összeturmixolva, ebből eszik 260 ml-t. Vagy bármi más zöldség, ami épp a reperoáron van, azt besűritem krumplival, és mindig rakok bele 60 ml tápszert is. A gyümölcsbe tizóraira nem rakok tápszert, de lehetne, vagy akár tejpépet, forralt zabpelyhet (6 hónapos kortól) sűritésnek. De ezt elég akkor, ha már hamar éhes a babád a gyümölcstől, nem elég neki hosszabb időre. A főzeléket sűritheted még krumpli helyett kukoricadarával is pl, picit megforralod vizben, és abba kevered a zöldséget, ami jön. Sok sikert!
2009. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul, nyugodtan add a bébikaját. AZ uzsonnát ki is válthatod vele, ha már eszik annyit hogy jól lakjon.

5 hónapos baba anyukája :)

2009. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Én is adtam 4 hónapos után bébikaját, gyümölcspürét. Lehet kapni egész kicsi üveggel is, aminek fele is pár kanálka és másnap odaadhatod a másik felét. De a felbontottat ha marad is utána már nem használtam én.

A mai baba kaják már teljesen bio kaják. Babaáknak készülnek igy én nem féltem tőlük. Igaz én sem itthon laktam és volt hogy nekem sem izlett az igazi, mert izetlen volt. Én ezért inkább üvegeset adtam.

2009. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!