Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes 4 kilós kizárólagosan...

2 hetes 4 kilós kizárólagosan tápszeres babám van. Mennyi lenne az adagja?

Figyelt kérdés
Simán megeszi naponta 8 x a 90 ml-t. Ha ennél kevesebbet adok neki sír,rágja az öklét,nyammog és nem tud elaludni. Egyelőre zömmel 3 óránként eszik. A védőnő szerint sokat eszik de mit csináljak? Hagyjam éhesen? :( Ha 50-60 ml-t kap látványosan kevés neki. Napi 3-4 kakis pelusunk van. Sárga nem zöld tehát szerintem nincs túletetve. Beba HA-t kap.
2018. jún. 16. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyi, amit megeszik.


De ha a "nagykönyvre" vagy kíváncsi: 150 ml/tskg. Ez nálatok: 4*150 osztva az étkezések számával: 8*75 ml lenne.

2018. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem annyir adj neki, amennyit megeszik es amennyirol jol van, ahogyan az elso valaszolo is irta.

Tapszert kapott mindket gyermekem es nem kovettek az etetesi utmutatot. Egyikuk rendszerint kevesebbet evett, mint suly szerint kellett volna, megis hizott. A masik pedig eleinte joval tobbet evett. Sem a gyerekorvos, sem mas nem talalt ebben kivetnivalot, azt mondtak, ha sokat kapna, akkor eleve elutasitana, vagy visszajonne neki, fajna a hasa, stb.

Semmi ilyen nem volt.

Sot, az elso nehany het utan nem igenyelte az adag noveleset, pedig az etetesek szama lecsokkent, mert az ejszakat ataludta. Az utmutaton ajanlott mennyiseg meg is haladta egy ido utan a fiam altal igenyelt adagot, de akkor is nott/hizott rendesen, igy a gyerekorvos erre is azt mondta, hogy jo.

2018. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a védőnővel. Az enyém mindig kevesebbet evett, engem ezzel idegesített a védőnő. Mivel amúgy szépen növekedett a súlya megtanultam elengedni a fülem mellett, hogy mennyit kéne ennie. Most 2 és fél éves nagyfiú, szuper étvággyal.
2018. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaa és azt még hozzátenném, eleinte próbálkoztam többet adni neki, hogy meglegyen a tankönyvi adag. De mikor neki elég volt, összecsücsörítette a száját. Véletlenül se tudtam volna túletetni. :D
2018. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen lányok! Igen én is így gondoltam hogy ha picit több az talán nem baj. Felnőttek között is van aki nagyobb étvágyú és van aki kevesebbet eszik. Nem bukik szóval szerintem nem sok. Erősen kétlem hogy a baba direkt túleszi magát. Szerintem azért ők még tudják mennyi kell... Legalábbis remélem :D

Elvileg 6 x 90 ml van a dobozon...

A kisasszony simán megfejeli ezt még olyan 150 ml-el per nap :D

2018. jún. 16. 10:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam. Nem 150 ml-el fejeli meg hanem olyan 50-80al...
2018. jún. 16. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem tápszeres volt. Én mikor kérte adtam neki. Volt hogy három órán belül kétszer evett. Egy hónap alatt közel másfél kg-ot hízott. Akkor azt tanácsolta a gyerekorvos hogy az adott mennyiségű vízhez kevesebb tápszert keverjek be. Tehát mondok egy példát 90 ml vízhez fél mérő kanál tápszert kevertem be. Így a mennyiséget megette,de nem hizlalta annyira.
2018. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyit megeszik. Háziorvos sógornőm jött ezzel a hülyeséggel, mikor már nem tudtam szoptatni hogy ki kellett számolni a babám súlya szerint mennyit kell ennie / nap. Írtam szorgosan a füzetbe, hogy 6-kor, 10-kor stb mennyit evett. Aztán mértem, hogy mennyit hízott. A végén kidobtam a mérleget a kukába, a füzetet elégettem aztán adtam neki annyit enni, amennyit kért. Boldog és elégedett gyerek a mai napig, mert szintúgy akkor adok neki enni, amikor kér, nem nézem az időt. Te se órához igazítva eszel. 1 éves státuszon 9 kg 60 dkg volt, doktornő szerint megfelelő, teljesen arányos baba :)
2018. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!