Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van a 3 hós oltóanyagban?...

Mi van a 3 hós oltóanyagban? Mi a jobb, ha belázasodik tőle, vagy ha nem?

Figyelt kérdés

Nem törvényszerű, hogy belázasodjon? Oltás után mennyivel lázasodhat? Mit tartalmaz a 3 hós oltás? Mit jelent, ha nem lázasodik be? Ugyan olyan hatásos akkor is?

És ha belázasodik, de magától lemegy a 38 fokos láza, az azt jelenti, hogy erős szervezete van, mert magától leküzdötte?


Kioktató anyukák most ne írjatok.:)

Korrekt válaszolók írjanak, köszönöm szépen!


2013. jan. 15. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok szakember, de szerintem semmi jelentősége, hogy belázasodik-e vagy sem. Mindenkinek máshogy reagál a szervezete, mint sok más dologban is, (pl. fogzásnál is van aki belázasodik, az én lányom is ilyen, de ettől nem gondolnám, hogy gyenge a szervezete, mert a 9 hónap alatt még egyszer se volt beteg) de ettől az oltóanyag nagy valószínűséggel ugyanolyan hatásos.

Én pl. nem is tudom belázasodott volna-e tőle, mert mikor este lefektettem hőemelkedése volt, így kapott kúpot. De másnapra kutya baja sem volt. Egyébként már aznap jelentkezik a láz vagy hőemelkedés, ha attól van.

2013. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy van, ahogy az első írja, minden gyereknek máshogy reagál a szervezete.

Nekem pl egyik fiam a 2hósnál lázasodott be, a másiknak akkor semmi baja sem volt, ő a 3 hónapos oltásnál volt lázas.

MIndkettőnek elmult másnapra. A 4hós oltás békén hagyta őket.


És ez érvényes a későbbiekre is, hogy hogy zajlik le a gyerekekben a betegség.

Egyik fiam pl olyan tipusú, hogyha komolyabban beteg lesz, délutánra kipirulaz arca, estére belázasodik- de kb 40-41fokos láza lesz. (tényleg, nem túlzok) Akkor én egész éjszaka borogatom, 4óránként lázcsillapítás, mert ilyen magas lázat muszáj csillapítani, de nála kb 24órás szolgálat jön ilyenkor, mert csak nagyon minimálisan csillapodik a kúptól a láza, úgyhogy borogatom egy napig, utána másnap még ez az állapot van, 2. éjszaka rendeződik, harmadnap felkel és semmi baja!

A másik fiam pedig 2hétig taknyol egy egy komolyabb megfázásnál vagy infulenzánál, ő nem igen lázasodik be.

2013. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!