Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hós kislányomnak nem jött...

7,5 hós kislányomnak nem jött még ki egy foga sem. Lehet, hogy van valami probléma?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos - még mikor megszületett - azt mondta, hogy elég hetente 2x adni neki a Vigantolt (mert a D vitamin túladagolható), de mindennap vigyem ki a szabadba, akármilyen idő van.

Mivel (majdnem) nyári baba, így akkor még sok volt a napfény, de mostanság, télen azért igen halovány, és nem érzem elégnek, így elkezdtem neki naponta adni a cseppeket. Mégis aggódom, hogy esetleg D vitamin hiány miatt nem jött még ki egy foga sem!

A nyála vastagon csorog, szörcsög is tőle sokszor, gyakran nyűgös (nagyon úgy néz ki, a fogzástól), de mégsem akar kibújni egyetlen fogacska sem... Szerintetek ez normális? Járt már így valaki?



#5 hós nincs foga
2013. jan. 15. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 1 éves volt, amikor kijött az első foga. Most 3 éves, és kint van az összes, aminek lennie kell :-))) Nagyon gyorsan és egyszerre jöttek ki, szinte kettesével a fogacskái. Minden jót Nektek!
2013. jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez babánként nagyon eltérő lehet.

Én is sok helyről hallottam, hogy 1 évesüknek még nincs egy foga sem, és olvastam is, hogy teljesen természetes! Mint ahogy az is, ha valaki meg foggal születik...habár szerintem ez még ritkább :)

De az én lányom 9 hónaposan 6 foggal rendelkezik (6 hónaposan bújt ki az első kettő, kettesével jönnek), míg egy 10 hónapos rokon kislánynak még egy sincs...


Szóval szerintem ez csupán genetika, nem befolyásolja a D-vitamin, ne aggódj...

2013. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még teljesen normális fiamnak is majdnem 9 hónapos korában jött az első. Viszont az nagy hiba, hogy nem kap napi szinten d vitamin. A túladagoláshoz a sokszorosát kéne kapnia. Én napi 3 cseppet adok a fiamnak. Az új előírás szerint már a felnőtteknek is kéne napi szinten minimum 2000Ne adagot én pl 6000 szedek. Keress egy másik dokit.
2013. jan. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a 14 hósomnak napi 2 cseppet adok télen - orvos mondta. A foga pedig 8 hósan jött ki az első, most van neki 10 db. Szóval ne aggódj ezen. Egy héten belül jött 3 rágó fog, behozza a lemaradást. És nem tudom van-e összefüggés, de nem szenvedett egyikkel sem, lehet könnyebben jött neki mintha 4-5 hósan kezdte volna
2013. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fiamnak 10hós kora előtt pár nappal jött ki az első foga, 2hét mulva a második. 3hét mulva lesz egy éves, és 3db foga van.

:)

Férjemnek bőven 1éve kora után jött ki az első foga.

2013. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok, kicsit megnyugodtam. :)

Én is úgy gondolom, hogy a D vitamin télen főleg nagyon kell, már én is naponta adom neki.

Egyébként ahogy utána néztem a D vitamin hiánynak, olyan tüneteket találtam, amik nem igazán illenek rá... Pl. izomgyengeség, lassú mozgásfejlődés: hát a leányzó már 1,5 hónapja négykézláb mászik, és a napokban felállt. (Amióta először megcsinálta, folyton fel akar állni. :) Szóval nem mondanám gyengének... :)

Akkor remélem, hamarosan ő is behozza a lemaradást a fogakkal kapcsolatban. :)

2013. jan. 17. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!