Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomnak nagyon...

2 éves kislányomnak nagyon folyik a nyála. De nem tudjuk, hogy mitől? Idegrendszeri probléma lehet?

Figyelt kérdés

A fogai már rég kibújtak, először mi is arra gondoltunk, hogy attól van, de azóta sem szűnt meg a nyálfolyás. Egyébként kb.3 hónapos kora óta folyik folyamatosan. Az orvos szerint idegrendszeri probléma is lehet.

Van más is hasonló helyzetben? Tapasztalatokat szeretnék kérni! Egyébként nagyon aranyos, kedves, okos, sokat beszél, szobatisztasággal is nagyon jól áll, már csak az alvásoknál van pelus, de ezt a nyálfolyást nem értjük!

Egyébként lehet, hogy csak rossz szokás, hogy a foga miatt megszokta, hogy folyik a nyála, és nem nyelte le, és onnan megmaradt, hogy most is résnyire nyitvahagyja a száját és úgy folyik a nyála!

A doki kérdezett a születési körülményeiről is, de semmi gond nem volt, sima szülés, rögtön felsírt, köldökzsinór nem volt a nyakán, 10/10-es apgár.

Egyetlen probléma volt, hogy eltört a bal kulcscsontja.

De ez gondolom, idegrendszeri zavart nem okoz!

Ha valaki volt hasonló helyzetben, várnám a válaszokat!

Előre is köszönöm!


2010. szept. 23. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az orra nincs eldugulva? Helyes a légzéstechnikája? Erre tippelnék, illetve, arra, amit te is írsz, hogy talán rögzült dologról van szó.

A fogak nem rendellenesen nőttek ki, ami akadályozná a száj becsukását?

2010. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az orra nincs eldugulva, a doki azt is kérdezte, hogy horkol-e éjszaka, de nem!

A fogacskái nagyon szépen nőttek, kis rés még van is köztük, tehát szerintem ez sem zavaró tényező!

2010. szept. 23. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a megszokás miatt csorog még a nyála....
2010. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet az megszokàs,hogy folyik a nyàla? Ez nem körömràgàcs vagy csikorgatàs.... Màsik doki? Nem vèletlen kèrdezgette amugy ezeket a dolgokat. Baràtnöm fiànak is folyton ömlött a nyàla, kicsit alacsonyka is volt, elvittèk kivizsgàlàsra, vèrvètel, ahol kiderült hogy enyhe pajzsmirigy problèmàja van , ez okozta a feltünö nyàladzàst.
2010. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen kis nyálzógép :) Bár már szerencsére annyira nem. 3 éves lesz októberben amúgy, és mostanra kezd figyelni rá, hogy ne csorgassa a nyálát. Most még cumival alszik, és azt figyeltem meg, hogy már csak akkor folyik a nyála, ha a cumi a szájában van, de még ébren van (ha alszik, akkor nem). De napközben ha nagyon koncentrál valamire, akkor van, hogy még mindig csurog a nyál egy kicsit. Én sokszor szóltam neki, hogy ne csorgassa, nyelje le, stb., és most már látom, hogy magától is eszébe jut. Szerintem ez megszokás volt csak nála, mármint nem szokott rá, hogy lenyelje, mert a fogzáskor sok termelődött neki.

Próbáld ki te is, hogy mindig figyelmezteted rá, hogy nyelje le. De ne várj csodát, nálunk is kellett hozzá kb. 2-3 hónap, mire a mostani szintet elértük.

2010. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom már nincs ezzel problémátok, de azért leírom. Az én fiam is 2-3 hünapos korától nyáladzott és miután minden foga kijött még mindig minden ruhája tiszta nyál volt. Amikor oviba került, akkor egy pilanat elmúlt a dolog, mert ott olyannyira összekapta magát, viselkednie kellett, hogy azóta semmi problémája nincs.
2012. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!

Valóban magától megoldódott a dolog, ügyesen elhagyta magától az egész nyálfolyást.

Közben voltunk vér és vizeletvizsgálaton is, illetve fül-orr gégésznél, de szerencsére ők sem találta semmit, és tényleg meg is oldódott idővel magától az egész!

2012. jan. 19. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!