Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költesz a kisbabádra?

Mennyit költesz a kisbabádra?

Figyelt kérdés
Mennyivel többet/kevesebbet, mint amikor még nem volt? Mi a legdrágább? Mit tudsz spórolni? Légyszi tételesen írjátok, ha tudjátok! Köszi!

2013. jan. 16. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát az első 9-10 hónapban sokat! Kb. 50-60 ezret havonta. De ebben benne van,hogy tápszeres volt kizárólag és Dévény tornára kellett járnunk, mert hipotón volt a nyaka!

Ez a kettő kb. 30 ezret vitt el egy hónapban. Pelenkából nekem a Pampers vált be, de őszintén megmondom nem számolom,hogy mennyit használ el! Ja és a hasfájásnál is sokat próbálkoztam,hogy melyik a legjobb szer rá. Végül is az angol víz lett a legjobb, abból havi két üveg elment az első 3 hónapban, ami durván 5000 ezer forint!

A hozzátápláláskor felesben kapott házi ill. üveges bébiételt!

Ha beteg, valahogy 5 ezer alatt nem úszom meg soha!

Cebion cseppeket kap, az is általában két üveg egy hónap, ami szintén 5 ezer körül van!

Ruhát leginkább kapunk, meg sokat veszek jó minőségű turiban, mert bár megtehetném, sajnálom kiadni a 4-5 ezret egy olyan ruháért, amit lehet,hogy csak 2-3 hétig tud használni!

Most,hogy már legtöbbször azt eszi, amit mi, kevesebb a költség valamennyivel!

2013. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Én összesen eddig 1 csomag pelust vettem neki,tescost,mert nekünk az vált be,a pamperst sokallom annyiért,a libero meg nem jó.Tápszerre költünk 2*450gramm 500ft 90% kedvezménnyel.Egyébként nyilván amikor még nem volt,semmire nem kellett költeni:D Tápszer alapból 2ezer ft körül van per doboz,ami nekünk 3-4nap max.Pelus sokáig elég,napi 4-5megy el max.De Dada is jó minőségű amúgy.Spórolni szerintem peluson,popsitörlőn lehet csak.Meg a nem márkás ruhákon.Tápszeren,cumin és cumisüvegen nem spórolnék,mert kioldódhat bármi az üvegből,a tápszer meg okozhat hasfájást stb.
2013. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
2.vagyok,jah mi mindent kaptunk,rendszeresen kapunk pelust is nagyszülőktől ha jönnek havonta felváltva apuék és anyuék.De a tápszer a legdrágább szerintem.Ruhácska nem kell olyan sok neki,csak max sűrűbben kell mosni.
2013. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
En annak, aki azon gondolkodik, hogy vallaljon-e babat vagy ne az anyagiak miatt, azt szoktam mondani, hogxy szamoljon azzal is, mit nem kolt el! En peldaul sokkal kevesebb dolgot veszek magamnak, olcsobb a kaja, amiota itthon vagyok, mert a munkahelyemre nem rendelek, nem jarok olyan surun a baratnokkel kavezni, moziba, stb. Szoval van egy ilyen oldala is szerintem. A babara en is koltok meg rendesen (7 honapos most), de lehet, hogy nem annyit, amennyit elotte magamra/magunkra.
2013. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

8hós kisfiú anyukája

Pelus egy hóra(Dm es) 22000

Positörlő:100-1500

Gyógyszer(ez nem minden hónap):5000

Tápszer:5000

A főzeléknek valót nem tudom azt nem számolom de pl egy fél csirkemell 3-400ft ez minimum 2-3naponta+a zöldségek,gyümölcsök.

Tea:3000

Ruha:nagyon gyorsan nő kb két havonta 10000persze van hogy sokkal többet.Próbálok bizományisat és turisat vásárolni.

Popsi kenőcsöt: kapok arra nem költök.

Fürdető,sampon:2000

És mindig jön valami plusz.pl most etetőszék,komp és fejlesztő játékok,Inhaláló,ágynemű+huzat.Szóval ezt pontosan nem lehet kiszámolni.És persze vannak olyanok akik sok mindent örökölnek és olcsóbban betudnak szerezni.

Spórolni csakis magatokon tudsz.És ne ess abba a hibába mint én,hogy mindent a gyereknek.A játékokat amit vettem neki 90%ával nem játszik.Érdekesebb neki a táskám egy flakon vagy a távirányító.

2013. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Bár mi külföldön élnük, de nem számottevő az eltérés, így átszámolva mi kb 40-50 ezer körül, de ebben minden benne van. Majd mostmár biztosan többet, mert jönnek a játékok.
2013. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Pelus: kb 8000 egy hónapban (bella vagy pampers, 5-6 db egy nap)

étel: szopi+ főzök neki, ez nem számottevő még, mert egy cékla, sütőtök nem olyan drága, egy csirkemell is sokáig elég, ill. sok gyümölcs kerti fagyasztott

ruha: a legtöbbet kapjuk, ill. turi, abból is a kilós (de csak szépet, szakadásmenteset veszek meg neki!)

játék: kaptunk sokat rokonoktól, de ha nem lenne, akkor is jól elvan a pillepalackkal, papuccsal, fakanállal, stb

2013. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

- Pelenkából nekünk a Pempers aktiv baby vált be, abból 10 órányi pisi sem folyik ki. (átalussza az éjszakát). Az kb. 6.000 Ft/hó

- Popsitőrlő kb. 1.000 Ft/hó (annyit kaptunk ajándékba a babalátogatások során, hogy eddig még nem kellett vegyek)

- Popsikrém kb. 400 Ft/hó (Sudocrem, nagyon jó és gazdaságos)

- Hasfájós, sok mindent kipróbáltunk, Colief vált be, kb. 10.000 Ft/hó

- C vitamin, Cebion 3.000 Ft/hó

- náthás volt, gyógyszerek, orrspray 5.000 Ft/hó

- Fürdető, babaolaj, vattakorong, egyéb illatszer kb. 500 Ft/hó

- Mivel nő, mint a gomba, így a ruhák utánpótlásáról is kell gondoskodni, ha megtetszik valami duriban, vagy vaterán akkor megveszem, havi 5.000 Ft/hó

- Csak tápszeres, 5.000 Ft/hó

Más hirtelen nem jut eszembe, durván kb. 40.000 Ft/hóval lehet kalkulálni.

2013. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Azt elfelejtettem leírni, hogy 11 hetes a kislányunk
2013. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Második gyerek, és szoptatok. Így alig kellett vennem valamit. Ami kell: pelenka (dm-es, 4500 a 100 db-os doboz. Eleinte napi 10 elment, mert annyit kakilt, most már csak 5 db kell kb.), popsitörlő, illetve a gyógyszertári fürdetők, kenőcsök, stb, de ez pár száz forint.

Nekem így szinte semmi kiadás, viszont ahogy az egyik korábbi hozzászólás is írja, rengeteget spóroltam a kaján, és hogy nem megyek el sörözni/kávézni/moziba. :P Legalábbis a szoptatási időszak végéig, ez az első gyereknél egy év volt.

2013. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!