Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép és gyümölcspép cumisüve...

Tejpép és gyümölcspép cumisüvegből más is volt igy?

Figyelt kérdés
Lányom 6 hónapos 4 hónapos kora óta próbálom kanállal etetni.egyszerűen nem eszik vele azzonnal kiköpi hisztizik.már nagyon zavart hogy csak tápot eszik ennyi idősen és beraktam üvegbe neki (nem lustaságból).megette az egészet úgy ahogy van és imádta.anyumék azt mondták ők se kanalaztak még ilyenkor.szóval nagy gond-e ha igy eszik és legalább eszik gyümit zöldséget.és majd kanalazunk ha idősebb lesz.
2013. jan. 16. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Mi csak a tejpépet esszük üvegből este, de egyébként kanállal eszik a már majdnem 6 hós kisfiam.

Meg kell tanulni kanállal enni nem egyszerűm, de szép lassan szerintem kezd el.

2013. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam a lányommal annak idején. Egy idősebb tapasztalt védőnő járt hozzánk, aki azt mondta: "Neked most az a fontos, hogy a gyerek kanállal egyen, vagy az, hogy megegye a gyümölcsöt, főzeléket?"

Onnantól kezdve semmi gondunk nem volt; a gyerek mindenevő volt cumisüvegből, ( a főzelékfélékre volt egy kereszt alakban vágott cumink, hogy ne akadjon el a kaja ) aztán amikor már kibújt annyi foga, hogy apróra vágott kiflit, felvágottat is ehetett, és velünk ült az asztalnál, ki sem lehetett csavarni a kezéből a kanalat. A többiekkel nem volt ilyen gondom. A legkisebb fiam szépen evett kanállal, de valami miatt a sütőtökpüré csak cumisüvegből kellett neki. Hát, ha így szerette megkapta, és kész.:-)

2013. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen nekem anyósom meg anyum mondta ugyan ezt :)
2013. jan. 16. 12:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg mindenki más is ugyanezt mondaná, aki már megtapasztalta, hogy egyetlen felnőtt sem használ cumisüveget.:-) Tehát a te lányod életében is eljön majd az az időszak, amikor leszokik róla. Ez nem nevelési hiba, vagy rossz tulajdonsága a gyereknek. Ő ilyen, más pedig másmilyen.
2013. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem adnék cumisüvegből gyümölcsöt, zöldséget. Szerintem csak lassítja, hogy a gyerek megszokja a kanalat. Kislányom is nehezen fogadta el a kanalat, 4 hós korától kezdtem hozzátáplálni. 6 hós korára megszokta a kanalat.

Szerintem olvass ebbe bele, hasznos válaszok vannak benne:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2013. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos múlt. Ő is cumisüvegből kapja az ilyesmit. Két dolgot eszik meg szépen kanállal, az almát keksszel, és a banánt. Minden más üvegből megy. Bár ő elég rossz étvágyú, így én annak örülök, hogy eszik egyáltalán
2013. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Denisa W. ***** válasza:
Az én fiam is csak így volt hajlandó tápszeren kívül mást is enni, én is aggódtam rajta. Aztán valamikor 9 hónapos kora körül beteg volt, és utána viszont csak kanállal volt hajlandó bármit is elfogadni, repült a cumisüveg. Szóval ne aggódj rajta, nem fog örökké tartani, a lényeg, hogy most eszik mást is.
2013. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha semmiképpen nem eszik kanállal, etesd cumisüvegből, de azért próbálgasd a kanállal evést is, mert azt is meg kell tanulnia. Nekem mondjuk azt mondta a gyerekorvos, hogy nincs cumisüvegből etetés, hanem kanalazzunk, de szerencsére gond nélkül eszik 4 hónapos kora óta kanállal.
2013. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nalunk sem mindig megy a kanalaZas,en ugy szoktam hogy elkezdem kanallal aztan amikor mar megunja es semmikeppen nem eszik akkor onom az uvegbe es megeszi onnan.most 8 honapos es lassan de biztosan egyre tobbet eszik kanallal,bar ha nem megy akkor elokerul az uveg mert fontosnak tartom hogy jollakottan legyen minthogy kinozzal a kanallal es ehesen nyugolodjon egesz nap.
2013. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. megnyugodtam !
2013. jan. 16. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!