Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Tanácstalan vagyok, vissza dolgozni vagy nem?

Figyelt kérdés

Röviden a dilemma:

Középvezetői állásból jöttem el szülni egy pénzügyi cégtől 32 évesen. Helyemre az addigi helyettesemet nevezték ki. Eredetileg úgy terveztem, hogy kb. 2 éves koráig itthon maradok majd. Most kiderült, hogy a pozícióm megszűnik, de úgy, hogy igazából csak a neve lesz más és újrahirdetik cégen belül és kívül is. Most lesz 7 hónapos a kislányom. Tehát vagy most megpályázom és visszamegyek hamarosan kb. tavasszal, vagy lehet nem vesznek vissza 2 éves kora körül, mert mondják, hogy megszűnt a pozícióm. További infók: szerettem ott dolgozni, 7 évig voltam előtte ott vezető, helyi viszonylatban nem találnék ilyen jól fizető munkahelyet, kb. feléért, harmadáért mehetnék el irodába dolgozni. Ha visszamennék GYED-ről, férjem maradna itthon a babával.

Mennék is a pénz, meg a jó munkahely miatt, meg nem is, mert szeretnék a kislányommal lenni. 1 hetem van dönteni, hogy jelentkezem-e. Ti mit tennétek? Minden pillanatban másként gondolom... Mi alapján döntsek?


2013. jan. 16. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék. Van még 17 hónapod, addig bármi történhet! Még vehetnek pozitív fordulatot a dolgok. A kislányoddal tölthető idő viszont soha nem fog visszatérni még egyszer. Ha visszamész, akkor is kirúghatnak vagy lehetnek ott is olyan változások, hogy megbánod, amiért visszamentél pl. vezetőváltás stb.

Én most térek vissza a munkába, soha nem voltam vezető és most mégis vezetői állást ajánlottak nekem mert új főnökség van egy hónapja! Ha korábban megyek vissza, nem jutottam volna ilyen lehetőséghez. A kislányom most 21 hós.

2013. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mintha a saját sztorimat olvasnám.. annyi a különbség hogy én most töltöm a 30at. Mi a férjemmel eleve úgy voltunk, hogy ma minden úgy alakul, velünk is és egészségileg is akkor kistesót is szeretnénk.. mivel nem is tudnék hova visszamenni így nem is görcsöltem rajta.. szerencsére jön a kistesó is.


Szerintem ne menj vissza, kicsi még a gyerkőc és bedarálna a munka.. :(


Engem is elfogott a "vágy" amikor több ismerősöm visszament most ősszel dolgozni, mert nagyon szerettem a munkám és többekkel nagyon jó volt a kapcsolatom.. DE amit gondolj meg középvezetőként.. (én is pénzügyi cégnél voltam) el tudsz e jönni időben? nem-e kell túlóráznod, mennyi stresszel jár? vagy esetleg a pozíciód helyett milyen más ajánlatot kapnál?


Pl mondok egy példát.. ha én vissza is tudtam volna menni akkor tuti nem tudtam volna tartani azt hogy 8+1 óra munkaidő.. mert annyit raknak az emberre, hogy egy idő után azt veszi észre hogy még 10-12 óra elteltével is csak dolgozik.. a másik meg.. ami szabad hely van az meg kb a legutolsó munka amit én személy szerint csinálnék és fele annyi fizuért. Így szerencsére nincs bennem semmi rossz érzés, hogy esetleg vissza kellett volna mennem vagy esetleg a magas tgyás-ért vagy bármiért..

2013. jan. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Mennék.A mai gazdasági helyzetben egy ilyen lehetőséget nem szabad elszalasztani. Az enyém szeptemberben lesz 2 éves és spurizok vissza.Ha azon múlna akkor most azonnal mennék :(
2013. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

...mármint imádok itthon babázni

a :( a kényszernek szól

2013. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Én tuti vissza mennék.
2013. jan. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék. Én a kisfiam 2 éves korában mentem vissza egy 8 órás állásba, de 12-nél kevesebbet sosem dolgoztam. 2 hónapig bírtuk, a gyerkőc teljesen bekattant, de én is.. visszajöttem Gyesre, szerencsére azonnal megfogant kistesó. Hiába kerestem jól, egyszerűen nem ért annyit.
2013. jan. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmikepp nem mennek. Egy gyereknek kell az anyja ennyi idosen. Sosem bocsajtod meg magadnak, hogy nem voltal vele babakoraban.
2013. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon át kell rágnod.

Nálunk - szerencsére - "csak" 16 hónapos korában történt, hogy felhívott az ügyvezetőnk, hogy mikor tudnék leghamarabb visszamenni, mert ha mostanában nem, muszáj lesz embert felvenniük, ugyanis a kolléganőm terhes lett.


Én becsültem bennük, hogy első körben engem kérdeztek, mivel "házon belül" már nem tudták megoldani, mint akkor, amikor én eljöttem.


Nagyon nagy dilemma, és a Te esetedben még inkább, hisz olyan pici még a gyerek!

Én visszamentem úgy, hogy nálunk is apa eljött GYED-re, a nagyszülők nagyon-nagyon odatették magukat, sokat segítettek neki, és én szigorúan minden nap négy órakor felálltam a székemből és eljöttem haza.


Hogy milyen volt?

Borzasztóan szar.

Állandóan itthon járt az eszem, és ez a munkámon is meglátszott az elején. Így aztán lelkiismeret-furdalásom volt, kaptam jópár leb..szást, amúgy is nagyon rossz anyának éreztem magam a gyerek miatt, hogy "elhagytam", de aztán kb. két hónap múlva belejöttem az új felállásba, mindenki megtalálta a helyét.


És végül vettek fel még egy embert is, szóval ilyen szempontból nem volt értelme visszamennem, így is, úgy is vettek fel valakit, csak ha nem megyek vissza rögtön, akkor működött volna az a terület egy ideig az új emberrel, utána meg ketten csináltuk volna az amúgy már jól összegyűlt feladatokat.


Én összességében megbántam, de nem tudom, hogy ha másképp döntök, lett volna-e a helyem, mert nálunk nagyon nem szeretik a NEM választ a vezetők, és nem törik magukat egy NEM után, hogy az embert visszavegyék...


Ezek azok a dolgok, hogy nem tudod se előre, se utólag, hogy mi lenne/lett volna/ ha másképp döntesz.

2013. jan. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az apukájával maradna otthon a babával, akkor én mennék mindenféleképpen. Sajnos a mai világban nagyon meg kell becsülni egy jól fizető állást, ráadásul ki tudja majd, hogy milyen lesz a helyzet másfél év múlva, milyen állást fogsz találni, mennyit tudsz vele keresni. Nyilván ti sem a harmad annyi fizetésre vagytok berendezkedve, tehát jól jönne majd akkor is a régi fizetésed és pozíciód. Tudom, hogy egy ilyen pici babának az anyukájára lenne még szüksége, de nézzük már meg a külföldi országokat, sehol sincs az, mint nálunk, hogy a gyerek 3 éves koráig lehet otthon anyuka a picivel. Van, ahol adnak 6 vagy 8 hetet, és kész. És érdekes mód ott is normális emberek lesznek azokból a gyerekekből.

MOndom ezt úgy, hogy a kisfiam két éves lesz most, nekem vissza kell mennem dolgozni és most is elég nagy lelki fájdalom számomra, hogy nem lehetek tovább vele itthon. Ezt neked kell eldöntened, te ismered a babád és a férjed kapcsolatát, de biztos vagyok benne, hogy megszoknák az új helyzetet. Egy pedagógus mondta nekem egyszer, hogy nem is képzelnénk, mennyivel rugalmasabbak a kicsi babák, mint ahogy azt mi hisszük! Ráadásul nem idegenre bízod, hanem a saját apjára, és gondolom te is mindent megtennél, hogy minél több időt tölthess vele a munka után. Mindenesetre határozd el magad az egyik oldalon, nagyon nehéz lesz, de akkor tarts ki a döntésed mellett és tudd, hogy bármit is teszel, azt a gyereked érdekében teszed. Ha perpillanat nem is úgy fogod érezni, de az ő jövője érdekében cselekszel.

2013. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy megosztotta velem a véleményét, konkrét tapasztalatait! Sejtettem, hogy elég vegyes lesz a kép... Az igenek és nemek száma nagyjából fele-fele. Külön köszönöm az utolsó 2 hozzászólónak, nagyon sokat segítettetek!

Szerencsére elmondhatom, hogy nagyon jó a kislányom és az apukája között a kapcsolat, férjem mindenben segített az elejétől fogja a baba körül, pelenkázás, etetés, öltöztetés, fürdetés, közös séták, szóval úgy gondolom jól meglennének együtt itthon, és már többször voltak 2-3 órára kettesben, mikor nekem kimenőm volt.

Úgy gondolom, hogy megbánnám, ha nem próbálnám meg kihasználni ezt a lehetőséget, hogy visszamenjek, ha sikerül! Ha mégsem engem választanak, akkor pedig szíves örömmel maradok itthon a kislányommal, aztán majd alakul valahogy.

2013. jan. 17. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!